Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Saçlarını şekillendirmeye başlamadan önce korumak için atman gereken 5 adım!

Saçlarımıza zarar vermeden mükemmel şekil almasını sağlamamız mümkün mü?

Saçlarımıza en çok zararı şekillendirirken veriyoruz. Çabucak taramak için sert şekilde tarıyoruz, yüksek ısılar uyguluyoruz, kabarmasın diye üst üste jöleler, spreyler kullanıyoruz… Bunun sonucunda da saçlarımız kuruyor, yıpranıyor, cansızlaşıyor.

Peki, saçlarımıza zarar vermeden mükemmel şekil almasını sağlamamız mümkün mü? Bu sorunu yaşayanlardan olarak bizim bulduğumuz bazı yöntemler var. Hemen öğrenmek isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Saçlarını banyoda tara

Eğer saçlarını taramakta çok fazla zorlanıyorsan, banyodayken şampuanlama ve kremleme sonrasında saçlarını taramayı deneyebilirsin. Ancak ıslakken saçlarımızın en savunmasız hali olduğunu ve kırılmalara karşı daha çok meyilli olduklarını unutmamalısın. Bu nedenle saçlarını banyoda tararken geniş dişli tarak kullanmaya özen göstermelisin. Saç tipine hangi tarağın uygun olduğunu öğrenmek için buraya tıklayabilirsin!

Taramadan önce saçların yumuşasın

Aslında en iyisi saçların zarar görmemesi için banyodan sonra biraz kuruyup, nemini alınca taraman. Bu şekilde de taraman zorlaşabiliyor. Bizce saçlarını taramadan önce yumuşamasını, daha kolay şekil almasını sağlamak için durulanmayan, besleyici yağlar içeren kremler ideal! Biz saçlarımızı taramaya başlamadan önce Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem’i uyguluyoruz.

Bir miktar kremi avucumuza alıp saçlarımın uç ve boylarına uyguluyoruz. Ardından geniş dişli tarakla saçlarımızı tarıyoruz. Önce saçın uç kısımlarını, sonra da kademe kademe yukarıdan başlayarak taramaya devam ediyoruz. Krem saçları yumuşacık yaptığı için çok kolay şekilde taranabiliyor. Hatta şöyle diyelim; saçlar taraktan akıp gidiyor! :) Bizce saçı şekillendirmeden önce taramak için en harika yöntem!  

Isıdan koru

Maşa, düzleştirici, fön saçlarımızın güzel görünmesi için en büyük yardımcılarımız ama saçlarımıza zarar verdikleri de bir gerçek! Aşırı ve yüksek ısılar saçlarımıza geri dönüşü olamayacak zararlar verebiliyor. İşte buna engel olmak için mutlaka ısıdan koruyan saç bakım ürünleri kullanmalıyız.

Yukarıda da bahsettiğimiz Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem, aynı zamanda 230 derece ısıya kadar saçları koruyor. Saçlarına ısı uygulamadan önce, yani kurutmadan, maşa, düzleştirici kullanmadan önce saçlarına yağ kremi uygulayıp koruma altına alabilirsin.

Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Özellikle saçlarını kuruttuktan, düzleştirdikten ya da maşa uyguladıktan sonra kabarmasından, elektriklenmesinden şikâyetçiysen bizce tam senlik! Saçların Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Krem sayesinde kabarmadan mükemmel şekil alıyor, pürüzsüz görünüyor. Yani hayalindeki kusursuz saç görünümü hiç de uzak değil! :)

Isıyı ayarla

Saçlarını koruyan ürünlerle ısının etkilerini azaltabilirsin ama ısının ayarını da birazcık düşürmeni öneririz. Uzun vadede saçlarının zarar görmesini istemiyorsan maşanın, düzleştiricinin ve fön makinesinin ısısını da saçlarına göre ayarlamalısın.

Eğer saçların kalın telliyse maşanı ve düzleştiricini 200 dereceye kadar, ince telliyse de 150 dereceye kadar ısıda tutmalısın. Aynı zamanda saçların ince telliyse saç kurutma makinesini daima orta ısıda, kalın telliyse de ilk kuruturken orta, sonrasında yüksek, sonlara doğru ise orta ısıda tutarak saçlarını kurutmalısın. Saç tipine göre saç kurutma makinesini nasıl kullanman gerektiğini öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Hangi Kérastase Şampuan Tam Sana Göre?
Mevsim geçişlerinde saçlarımız neden dökülür?
Gratis’te Kuru Şampuan Alışverişine Çıkmadan Önce Bu Yazıyı Mutlaka Oku!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: L’Oréal Paris Les Chocolats Rujlar