Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarının neden uzamadığını çözdük!

Saçlarını artık daha hızlı uzatabilirsin!

Saçlarının yavaş uzadığını mı düşünüyorsun? Belki de yanlış bir şeyler yapıyorsundur. Şimdi kendine çeki düzen verme zamanı! Senin için araştırdık ve saçlarının neden yavaş uzadığını çözdük. İşte saçlarının neden yavaş uzadığının 5 sebebi ve çözümleri!

Demir eksikliği

Doğru beslenmek, saçlarının uzamasında en önemli rolü oynayan faktördür. Demir ağırlıklı beslenmek, saçlarının daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Bunun için, kırmızı ve beyaz eti bol bol tüketmen gerekiyor. Bunların yanı sıra ıspanak, kuru incir, mercimek, yulaf gibi demir ağırlıklı besinleri de sık sık almalısın.

Az uyumak

Uyku eksikliği, cilt ve saç sağlığı açısından çok zararlıdır. 8 saatten az uyuyan kişilerin ciltleri soluk, saçları da cansız gözükür. Bu sebeple günde en az 8 saat uyumalısın, belki rüyanda uzun saçlarını görürsün, kim bilir?

Saçlarını fazla kestirmek

Saçlarını ihtiyacından fazla kestirmek, saçlarının uzamasını engeller. İhtiyaç olduğunda, saçlarının kırıklarını aldırabilirsin ama sık sık değil! En iyisi sen bu işi uzmanına bırak ve kuaföründen sana bir program yapmasını rica et. Saçının yapısına göre, ne sıklıkla saçlarını kestirmen gerektiğini kuaförün sana söyleyecektir.

Stress

Stressin her şeye olduğu için, saçlarına da zararı var. Stressli olduğunda saçların ve tırnakların daha yavaş uzar. Kaliteli ve sağlıklı yaşam için stressten uzak durmalısın. Sabahları uyandığında 20 dakika yoga yapmaya ne dersin?

Yanlış ürün kullanmak

Saçlarına iyilik yapacağım derken, belki de uzamasını yavaşlatıyorsun? Saçlarını uzatmak için, onları yıpratmayan ürünler kullanmalısın. Metal tarak yerine, ahşap yapılı tarakları tercih edebilirsin. Saçların ne kadar neme doyarsa, o kadar hızlı uzar. Saçlarına her yıkamada saç kremi uygulamalısın. Haftada bir kere maske yapmak da saçlarının hızlı uzamasına yardımcı olacaktır.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
L'Oréal Paris Elseve Arginine Dökülme Karşıtı Maske
( Maske )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun saçlarını özleyenler buraya! Dökülmeden uzayan güçlü saçların sırrını açıklıyoruz!
Kış mevsimi geldi: Şimdi saç uzatmanın tam zamanı!
Saç uzatan şampuan var mı?
Neden saçlarım uzamıyor? Saçlarının yavaş uzamasının altında yatan nedenler
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör