Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarının yağlanmasını nasıl geciktirebilirsin?

Çabuk yağlanan saçlarına elveda diyebilirsin.

Gün içinde saçların çabuk yağlanması herkesin kâbusudur. Arkadaşlarının arasında kendini güvensiz hissedip, saçlarının kötü göründüğünü düşünebilirsin. Seni artık bu endişelerinden kurtarıyoruz. Günlük hayatında değiştireceğin birkaç küçük kural sayesinde saçlarının hızlı yağlanmasını yavaşlatabilirsin. Bunun için aşağıdaki adımları takip et ve farkı gör.

1- Şampuan seçimi

Saçlarının doğal olarak yağlı yapısının olması aslında saçların için yararlıdır. Saçlarındaki doğal yağ, saçlarını yumuşatır ve güneşin zararlı ışınlarından saç tellerini korur. Fakat fazla yağ görünümü saçlarının parlayıp hacimsiz görünmesine neden olabilir. Bunun önüne geçmek için öncelikle şampuan seçimine dikkat etmelisin. Yağlı saçlar için üretilen şampuanlar, saçlarının hızla yağlanmasını yavaşlatacaktır.

2- Saçlarını daha az tara

Saçlarını sık sık taramak, daha çabuk yağlanmasına neden olacaktır. Saçlarını taramak yağ üretimini arttıracağı için ne kadar az tararsan o kadar yağlanacaktır. Ayrıca gün içinde ellerini saçlarından uzak tutmak da saçlarının daha az yağlanmasına yardımcı olur.

3- Sıcak sudan uzak dur

Sıcak su banyoda seni rahatlatsa da saçların için aynı şeyi söyleyemeyeceğiz. Sıcak su, saçlarının kurumasına, yıpranmasına neden olacağı gibi saç diplerinde hızlı yağlanmaya da neden olabilir. Saç boylarını ve uçlarını sıcak su ile yıkayıp, saç diplerini mutlaka ılık veya soğuk su ile durulamalısın. Böylece saçların daha parlak görünecektir.

4- Saç kremi

Saçlarını yumuşacık yapıp parlak gösteren saç kremlerini saç uçları yerine saç boylarına sürmelisin. Böylece saçların yağlansa da daha hacimli görünecektir. Saç kremini saçlarında fazla tutmamalısın, 3-5 dakika arasında tutup sonra yıkayabilirsin.

Photo Credit: Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Yağlanma Karşıtı (Citrus) Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Yağlanma Karşıtı (Citrus) Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Vichy Dercos Technique Anti-Sebum Şampuan
Vichy Dercos Technique Anti-Sebum Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yağlı saçların için bakım yaparken, hafifleten bir şampuan mı arıyorsun?
Çabuk yağlanan saçlarda gerçek hafiflik hissine ulaşmak için atman gereken 6 adım!
Yağlı saçlar için ideal saç kremi hangisi?
Saç derisindeki yağı arttıran 5 alışkanlık
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Mezuniyet Makyajını Kendi Yapacaklara Tavsiyeler