Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Saçlarının yanmış gibi görünmesinin 5 nedeni

Yanmış ve kupkuru görünen saçların nedenler ve çözümleri!

Çoğumuz saçlarımızın kuru, yanmış olmasını, saç uçlarımızın kırılmasını sanki bir gecede oluşmuş gibi düşünürüz. Bu saç sorunları tabii ki bir gecede olabilecek durumlar değil! Bazen dış koşullardan, bazen de yaptığımız bazı saç hatalarından dolayı bu saç problemleriyle karşılaşabiliyoruz. Ancak zaman ilerledikçe durum daha da kötü oluyor ve yanmış gibi görünen saçlarla uğraşmak sandığından zor bir hale gelebiliyor!

İşte bu durumla karşı karşıya kalmamak için bazı alışkanlıklarını değiştirmen gerekiyor. Bakalım bu alışkanlıklar hangileriymiş?

1.Düşen ısılar = Güzel saçlar

Hem banyoda, hem de saçlarını şekillendirirken, hatta kuruturken ısıyı düşürmelisin. Sen de banyoda sıcak sularla yıkanmayı sevenlerden misin? En azından vücudunu durularken sıcak, saçlarını yıkarken ılık suyla yıkanmanı öneririz. Ayrıca saçlarını kuruturken de ılık ısıda kurutmanı ve maşa, düzleştirici gibi aletleri kullanmadan önce mutlaka saçının ısıdan korunması için durulanmayan bakım kremlerinden, spreylerden yararlanmayı unutmamalısın. Isı gerektirmeyen saç modellerini merak ediyorsan buraya tıklayabilirsin!

2.Nemi saçına hapset!

Saçın için en hayati nokta, neme doymuş, yeterince beslenmiş olmasıdır. Sadece banyoda besleyici şampuanlar, bakım kremleri, maskeler kullanmak yetmiyor banyo sonrasında da bakımı sürdürmeli, bakım yağları, saç serumları ile saçının gücüne güç katmalısın. Ayrıca kuru saçlarının neme doyması için bu ürünleri cömertçe kullanmanda da bir sakınca yok! Saç sağlığı, düzenli ve özenli bakımla başladığı için bakım şart!

3.Muhteşem, canlı bir saç rengi

Saçlarının yanmış gibi görünmesindense sen de tabii ki harika parlaklıkta bir saç rengine kavuşmayı istersin değil mi? Aslında çoğu kişi saç boyalarının saça zarar verdiğini düşünse de, saçın üzerine üst üste, sık sık ve devamlı uygulanan renklendirmek işlemleri sonucunda saç yanmış bir hale gelir. Yani önemli olan kimyasal işlemlerin ne sıklıkta uygulandığı ile alakalıdır.

Saç renginin her zaman olduğundan daha parlak, canlı olmasını istiyorsan bizim önerimiz saçı besleyen, yağ veya arı sütü içeren saç boyalarını kullanman. Bu saç boyaları sayesinde saç rengin ışığı harika şekilde yansıtır ve sana da bu görünümün tadını çıkartmak kalır!

4.Hemen bırakman gereken bir alışkanlık: Hırsla saç taramak!

Saçlarının bir an önce açılması için yoksa sen de saçlarını hırsla tarıyor musun? Hiç uğraşmana gerek yok çünkü saçlarını taramadan önce durulanmayan bir bakım kremi veya bakım spreyi uygulasan bu kadar uğraşmana gerek kalmaz! Saçlarını kolay taramanın tekniklerini buraya tıklayarak öğrenebilirsin!

5. Dış etkenler de saçına zarar verir!

Güneş ışınları, kirli hava hatta rüzgâr bile saçlarına zarar veriyor. Bu noktada da saçlarının zarar görmesine engel olmak için bir kalkan görevi üstlenen durulanmayan bakım kremleri devreye giriyor ve saçlarını her türlü dış etkene karşı koruyor!

Photo credit: Pixel Formula

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
Garnier Olia Saç Boyası 6.35 Açık Çikolata
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kuru saç bakımı: Saçlarına pürüzsüzlüğünü, ışıltısını geri kazandıracak ipuçları!
Yaz gelmeden yıpranmış, kuru, cansız saçlarını beslemeye var mısın?
Canlandırmak istediğimiz kuru ve yıpranmış saçların bakımında hangi ürünler kullanılmalı?
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Hem Işıl Işıl, Hem Kalıcı Yaz Makyajı Nasıl Yapılır?