Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları

Senin sarı saç tonun hangisi?

Sarı saçlar sadece açık tenlilere yakışır diye bir kural yok. Hemen hemen her cilt tonuna yakışan sarı saç renklerini öğrenmek için doğru yerdesin. Sen de yeni mevsimde saçlarını sarıya boyatmak istiyorsan, ten rengine uygun  sarı saç renklerini bularak bahar mevsimine harika bir giriş yapabilirsin. Arkadaşında gördüğün sarı tonları sana onun kadar yakışmayabilir. Sarı saç modelleri seçerken öncelikle ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Ten rengine yakışan sarı saç rengini bulduktan sonra seni bu saç stilinden ayırmak çok zor olacak. Sarı saçlar için ilk alman gereken: Saç açıcı.

Bakalım, senin ten rengine hangi sarı yakışıyor?

Altın sarısı

Kimlere uygun:Açık tenliler

Altın sarısı

Açık tenliler buraya! Altın sarısı saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabı tam olarak açık tenliler! Güneşin ışıltılarını içeren bu renk açık tenlilere çok yakışacaktır. Ve açık tenlilere güzel bir haber daha... Saçlarını altın sarısına boyattıktan sonra yoğun makyaj yapmana gerek kalmayacak çünkü doğal tonlar yeterli olacak.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Lumiere Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Bronde 

Kimlere uygun: Buğday tenliler

bronde

En son saç trendlerini takip ediyorsan bronde saç modasından haberin vardır. Kahve ve sarı ışıltılar içeren bu saç rengi buğday tenlilere çok yakışıyor. Sen de buğday tenine uygun bir sarı arıyorsan bronde saç rengine bir şans verebilirsin.

Küllü sarı

Kimlere uygun: Açık tenliler

küllü sarı

Küllü sarı saçlar açık tenlilere çok yakışıyor. Gümüş sarı rengini seviyorsan küllü sarı rengini mutlaka denemelisin. Bu saç rengi özellikle de renkli gözlülere bir başka yakışıyor! Göz rengini ortaya çıkarmak istiyorsan küllü sarıdan başka bir renk aramamalısın.

Garnier Çarpıcı Renkler 111 Gümüş Sarısı saç rengini aşağıda bulabilirsin.

Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı
Garnier Çarpıcı Renkler Saç Boyası 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Platin sarısı 

Kimlere uygun: Hem açık tenlilere hem buğday tenlilere

platin sarısı

Platin sarısı saç rengi kimlere yakışır? Bizce hem açık hem de buğday tenlilere çok yakışan bu renk, 2018 yılında popülerliğini arttırıyor. Çok açık sarı tonunu seviyorsan platin rengine bir şans verebilirsin. Buğday tenliler saçları ve ten rengi arasında kontrast yaratmak istiyorsa, platin rengi doğru bir tercih olacaktır.

L'Oréal Paris Excellence Creme 10 Açık Sarı rengini aşağıda bulabilirsin.

Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı
Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Karamel sarısı 

Kimlere uygun: Esmerler

Esmerlere en çok yakışan sarı sonu, karamel sarısıdır. Esmer ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği bu renk sayesinde, aydınlık ve enerjik bir saç rengine sahip olabilirsin. Saçlarını karamel sarısına boyattıktan sonra bir daha değiştirmek istemeyebilirsin.

Bal sarısı

Kimlere uygun: Açık tenlilere

bal sarısı

Bal sarısı, kahve alt tonlu koyu bir sarı tonu. Bal sarısı en çok açık tenlilere yakışıyor. Sarı saçlar denilince aklına gelen bütün özellikleri bal sarısı rengi taşıyor. Seni olduğundan daha çekici aynı zamanda da cool gösterecek olan bu rengi mutlaka denemeni öneriyoruz.

Açık tenliler bal sarısı saçları denerken araya açık sarı veya platin tonlarında balyaj da yaptırabilirler. Sarının iki farklı tonunu saçlarına yansıtarak saç renginde doğal bir görünüm yakalayabilirsin. Saçlarının önündeki ince tutamları açık sarıya boyatarak saç strobingi yapabilirsin.

Ombre stili 

Kimlere uygun: Buğday tenli ve esmerlere

ombre stili

Saçlarının dip rengini değiştirmeden sarı saç rengi denemek istiyorsan ombre tekniğini değerlendirmelisin. Saçlarının doğal renginin üzerine sarı ombre yaptırarak modern bir hava yakalayacaksın. 

Ombre, saçların uçlarına yapılan renklendirme işlemine deniyor. Saçlarına sürekli dip boyası yaptırmadan sarışın olmak istersen ombre tam sana uygun bir seçenek olacak. Ombre tekniği herkese çok yakışıyor. Özellikle koyu renk saçlarına açık tonlu bir görünüm vermek istersen ombre trendi hala devam ediyor. Buğday veya esmer tenliler ombre yaptırırken saçlarının uçlarına açık sarı yerine daha koyu ve küllü sarılar yaptırmalı.  

Koyu sarı 

Kimlere uygun: Buğday tenlilere

koyu sarı

Buğday tenlilere en çok yakışan saç renklerinden biri de koyu sarı oluyor. Sarı saç renk tonları arasında en popüler renklerden olan koyu sarı zarif bir görünüm yaratıyor. 

Buğday tenine en çok yakışan sarı rengini arıyorsan gözün kapalı olarak koyu sarı rengini deneyebilirsin. Küllü koyu sarı rengi de esmer tenlilere çok yakışacak.

Açık sarı 

Kimlere uygun: Açık tenlilere

açık sarı

İtiraf edelim, sarı saç modelleri arasında bizi en çok açık sarı tonları etkiliyor. Parlak ve yumuşacık görünen bu saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. 

Açık sarı saç renginin en büyük sıkıntısı cilt rengini biraz solgun göstermesi. Daha enerjik görünmek için saçlarını saç köpüğüyle hareketlendirebilirsin. 

Strobing tekniği

Kimlere uygun: Bütün cilt tonlarına

Strobing

Sarı saçlarını strobing tekniği ile ön plana çıkarabilirsin. Güneşte ışıldayan, özellikle saçın üst kısmının daha ön plana çıktığı; altta kalan saçların ise daha koyu göründüğü bu teknik sayesinde sarı saçlarında kontrast yakalayabilirsin. Yeni sezonda saçlarında modern bir dokunuş arıyorsan strobing tekniğini mutlaka denemelisin.

Fındık kabuğu 
Kimlere uygun: Buğday tenliler ve esmerler

Ten rengin koyu olduğu için sarı tonlar yerine sarıya yakın, sıcak yansımalara sahip tonlar tercih etmeni öneririz. Fındık kabuğu saç rengi koyu ten rengine en çok yakışan açık tonlardandır. Garnier Color Naturals 7.3 Fındık Kabuğu saç rengi bir sonraki saç rengin olmaya aday.

Gümüş sarı

Kimlere uygun: Açık tenlilere

Gümüş sarı

Beyaz tenliysen deneyebileceğin sarı tonlarından biri gümüş sarı tonda saç rengi. Bu saç rengini Garnier Çarpıcı Renkler koleksiyonunun 111 Ekstra Açık Gümüş Sarısı tonunda bulabilirsin.

Açık doğal sarı

Kimlere uygun: Açık tenlilere

Daha doğal tonlarda sarı saç rengi istiyorsan açık doğal sarı saç rengi beyaz tenine uyum sağlayacaktır. Garnier Color Naturals 110 Ekstra Açık Doğal Sarı saç rengine bir şans vermeni öneririz.

Doğal açık kumral

Kimlere uygun: Esmerlere

Doğal açık kumral

Açık kumral saç renkleri de koyu ten rengine yakışacaktır. Garnier'nin doğal saçtan ayırt edilemeyen renklere sahip Doğal Tonlar Koleksiyonu'ndan 8N Doğal Açık Kumral saç rengine eminiz ki bayılacaksın!

Sarı saç bakımında mor şampuanın önemi:

Sarı saç rengi, diğer saç renklerinden farklı olarak biraz daha fazla özen ister. Özellikle eğer koyu saç renklerinden, açık sarı saç renklerine geçiş yaptıysan saç renginde istenmeyen, sıcak yansımalar, turunculaşmalar, kızıllıklar oluşabilir. Bu renkleri nötralize etmek, daha küllü yansımalara sahip olmak için mor şampuan kullanmak gerekir.

Son dönemde yeni çıkan mor şampuanlardan Kérastase Blond Absolu serisinin Bain Ultra-Violet Saç Banyosu bizim favorilerimizden! Sarı saçlarda istenmeyen tonları nötralize ediyor, içeriğindeki Hyaluronik asit ile açık sarı saç renklerini düzenliyor. Aynı zamanda da saçı ağırlaştırmadan besliyor.

Bu muhteşem sarı saç renklerine sahip olabilmek için ihtiyaç duyacağın en iyi saç boyalarını öğrenmek istersen bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Photo Credit: Pinterest, iStock

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
Casting Crème Gloss 810 Parlak Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 9.13 Açık Küllü Sarı
Garnier Color Naturals Saç Boyası 9.13 Açık Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı
Excellence Creme Saç Boyası 10 Açık Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?
Tüm sarışınlar buraya! Sarı saç bakımındaki en son keşfimiz!
Her sarışının saç renginin kusursuz görünmesi için ihtiyacı olan ürünleri açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Açık kestane saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Saç Sırları.com İnceledi: Sarı Saç Bakımının Son Gözdesi Blond Absolu!
Açık kumral saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Soğan kabuğu saç rengi hakkında bilmen gereken her şey!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
TEST: Sana En Uygun Kırmızı Ruj Rengini Öneriyoruz!