21/03/2017
Saç Sırları
360 38

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları

Cansu G.
​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları ​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Sarı saçlar sadece açık tenlilere yakışır diye bir kural yok! Hemen hemen her cilt tonuna yakışan sarı saç renklerini öğrenmek için doğru yerdesin.

Sen de yeni mevsimde saçlarını sarıya boyatmak istiyorsan, ten rengine göre sarı saç renklerini bularak yeni mevsime harika bir giriş yapabilirsin. Sarı saç modelleri seçerken öncelikle ten rengini göz önünde bulundurmalısın. Ten rengine yakışan sarı saç rengini bulduktan sonra ten rengine göre ombre, balyaj gibi farklı saç boyama tekniklerine de geçiş yapabilirsin. 

Bakalım, senin ten rengine hangi sarı yakışıyor?

Altın sarısı saç rengi

Kimlere uygun?: Buğday tenliler

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları

Buğday tenliler buraya! Altın sarısı saç rengi kimlere yakışır sorusunun cevabı tam olarak buğday tenliler! Buğday ten rengine yakışan sarı renklerinin başında altın sarısı geliyor. Güneşin ışıltılarını içeren bu renk, sıcak buğday tenlilere çok yakışacaktır. Ve açık tenlilere güzel bir haber daha... Saçlarını altın sarısına boyadıktan sonra yoğun makyaj yapmana gerek kalmayacak çünkü doğal tonlar yeterli olacak.

Küllü sarı saç rengi

Kimlere uygun?: Buğday ve açık tenliler

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 1

Herkesin bildiği gibi küllü sarı saç rengi en çok açık tenlilere çok yakışıyor. Ancak buğday ten rengine sahip olanlara da, içerisindeki soğuk yansımalarla çok yakışıyor. Özellikle gümüş yansımaları seviyorsan küllü sarı rengini mutlaka denemelisin.

Bu saç rengi renkli gözlülere ise bir başka yakışıyor! L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı rengi ile eminiz ki çok havalı bir görünüm elde edeceksin! :) Formülündeki mor pigmentler sayesinde saçlarındaki ultra küllü görünümün sende harika görüneceğine eminiz. 

L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı rengini buradan inceleyebilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 2
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Platin sarısı saç rengi

Kimlere uygun?: Açık tenliler

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 4

Platin sarısı saç rengi kimlere yakışır? Bizce açık tenlilere çok yakışan platin sarısı saç boyası, bu yıl da popülerliğini arttırıyor. Çok açık sarı tonunu seviyorsan platin rengine bir şans verebilirsin.

Karamel sarısı saç rengi

Kimlere uygun?: Esmerler

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 5

Esmerlere en çok yakışan sarı saç renklerinden biri karamel sarısıdır. Esmer ünlülerin de sıklıkla tercih ettiği bu renk sayesinde, aydınlık ve enerjik bir saç rengine sahip olabilirsin. Saçlarını karamel sarısına boyadıktan sonra bir daha saç rengini değiştirmek istemeyebilirsin. :)

Bal sarısı saç rengi

Kimlere uygun?: Açık tenlilere

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 6

Bal sarısı, kahve alt tonlu koyu bir sarı tonu. Bu saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Sarı saçlar denilince aklına gelen bütün özellikleri bal sarısı rengi taşıyor. Seni olduğundan daha çekici aynı zamanda da cool gösterecek olan bu rengi mutlaka denemeni öneriyoruz.

Ombre stili 

Kimlere uygun?: Buğday tenli ve esmerler

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 7

Ombre kimlere yakışır? Ombre hangi ten rengine yakışır? En çok merak ettiğin soruları cevaplayalım! 

Saçlarının dip rengini değiştirmeden sarı saç rengi denemek istiyorsan ombre tekniğini değerlendirmelisin. Saçlarının doğal renginin üzerine sarı ombre yaparak modern bir hava yakalayacaksın. 

Ombre, saçların uçlarına yapılan renklendirme işlemine deniyor. Saçlarına sürekli dip boyası yapmadan sarışın olmak istersen ombre tam sana uygun bir seçenek olacak. Özellikle koyu renk saçlarına açık tonlu bir görünüm vermek istersen ombre trendi tam senlik!

Koyu sarı saç rengi

Kimlere uygun: Buğday tenlilere

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 8

Buğday tenlilere en çok yakışan saç renklerinden biri de koyu sarı! Sarı saç renk tonları arasında en popüler renklerden olan koyu sarı zarif bir görünüm yaratıyor. Buğday tenine en çok yakışan sarı rengini arıyorsan gözün kapalı olarak koyu sarı rengini deneyebilirsin. Özellikle de saç renginin uzun süre kalıcı olmasını, beyazlarının kapanmasını istiyorsan L'Oréal Paris Excellence Créme 8 Koyu Sarı rengine bir şans vermeni öneririz.

L'Oréal Paris Excellence Créme 8 Koyu Sarı rengini aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 9
Excellence Creme Saç Boyası 8 Koyu Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Buzul sarı saç rengi

Kimlere uygun?: Açık tenlilere

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 11

İtiraf edelim, sarı saç modelleri arasında bizi en çok açık sarı tonları etkiliyor. Parlak ve yumuşacık görünen buzul sarı saç rengi en çok açık tenlilere yakışıyor. Böylece 'açık sarı kimlere yakışır?' sorusunun cevabı da ortaya çıkıyor. 

L'Oréal Paris Excellence Pure Blonde 03 Ultra Açık Küllü Sarı rengiyle bu görünüme ulaşabilirsin.

L'Oréal Paris Excellence Pure Blonde 03 Ultra Açık Küllü Sarı Saç Boyasını aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 12
L'Oréal Paris Excellence Creme Pure Blonde 03 Ultra Açık Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Gümüş sarı saç rengi

Kimlere uygun?: Açık tenlilere

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 14

Beyaz tenliysen deneyebileceğin sarı tonlarından biri gümüş sarı tonda saç rengi. Beyaz tenlilere yakışan sarı renklerinden olan gümüş sarısı ve gri saç renkleri son dönemde yeniden popüler olmaya başladı! İlk deneyenlerden olmak için hemen buraya tıklayabilirsin!

Bu muhteşem sarı saç renklerine sahip olabilmek için ihtiyaç duyacağın en iyi saç boyalarını öğrenmek istersen bu içeriğimizi okuyabilirsin.

Mükemmel sarı saç bakımı için ne yapmalısın?

Koyu dipleri kapatan sprey kullanımı:

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 15

Doğal saç rengi koyu olup da, saçlarını sarıya boyayanların en çok karşılaştığı sorun, saçlar uzamaya başladıkça koyu diplerin ortaya çıkması. Eğer koyu diplerinin kusursuz görünmene engel olmasını istemiyorsan L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey'den yardım alabilirsin. Bu pratik ve hızlı yöntem ile anında koyu diplerini kapatabilirsin!

L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 16
L'Oréal Paris Magic Retouch Sarı Saçlar için Koyu Dipleri Kapatıcı Sprey - Açık Sarı
( Sprey )
Hemen Al

Mor şampuan ve mor maske önerisi:

1.Elseve Color Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan & Renk Düzeltici Mor Maske

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 18

Sarı saç rengi, diğer saç renklerinden farklı olarak biraz daha fazla özen ister. Özellikle eğer koyu saç renklerinden, açık sarı saç renklerine geçiş yaptıysan saç renginde istenmeyen, sıcak yansımalar, turunculaşmalar, kızıllıklar oluşabilir. Bu renkleri nötralize etmek, daha küllü yansımalara sahip olmak için mor şampuan ve mor maske kullanmak gerekir. 

Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 19
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Son dönemin gözde mor şampuanlarından Elseve Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan ve yeni çıkan Elseve Renk Düzeltici Mor Maske bizim favorilerimizden. Mor maske, mor şampuan sonrasında kullanılıyor. Saçlarını yoğun bir şekilde besleyerek saç renginin düzelmesini sağlıyor. İçeriğindeki mor pigmentler sayesinde de saçlarındaki turuncu yansımaları daha küllü ve soğuk bir tona çeviriyor.

Bizim de incelediğimiz bu 2 ürün hakkında daha detaylı bilgi almak istersen, mor şampuan için buraya, mor maske için de buraya tıklayabilirsin!

Elseve Renk Düzeltici Mor Maske'yi aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 21
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Hemen Al

2.Kérastase Blond Absolu

Kérastase Blond Absolu serisinin Bain Ultra-Violet Saç Banyosu da bizim favorilerimizden! Sarı saçlarda istenmeyen tonları nötralize ediyor, içeriğindeki Hyaluronik asit ile açık sarı saç renklerini düzenliyor. Aynı zamanda da saçı ağırlaştırmadan besliyor. 

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 23

Bir diğer sarı saç bakım önerimiz de işlem görmüş, saç açma işlemi sonrasında yıpranmış saçlara özel Kérastase'ın yeni Blond Absolu CicaExtreme serisi! İşlemler sonrasında saçlarının güçlenmesini, nemlenmesini sağlamak için ideal bakım! Renk açma işleminden sonra saçlarımız hassaslaştığı için derinlemesine bakıma ihtiyaç duyar. Saçlarının ihtiyacı olan bu bakımı ise Kérastase Blond Absolu Cicaextreme serisinin saç banyosunda, saç maskesinde ve bakım yağında bulabilirsin.

Hassaslaşmış saç tellerimiz için gece bakımı yapmamız da oldukça önemli. Kérastase Blond Absolu Serum Cicanuit gece bakım serumu, Hyaluronik Asit içeriği ile gece boyunca işlem görmüş saçlardaki hasarı onarır, hassas saç tellerini güçlendirip nemlendirir.

Kérastase Blond Absolu Serum Cicanuit'yi aşağıda bulabilirsin.

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları - 24
Kérastase Blond Absolu Sérum Cicanuit
( Serum )
Keşfet

Bu bakımları tercih ederek sen de hayallerindeki sarı saç rengine sahip olabilirsin! :)


Paylaş

​Sarı Saç Renkleri ve Ten Rengine Göre Uyumları
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
Elseve Color Vive Renk Düzeltici Mor Maske
( Maske )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
L'Oréal Paris Excellence Cool Creme 8.11 Ekstra Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Oksidanla saç nasıl açılır? Nasıl Kullanılır?
Oksidanla saç nasıl açılır? Nasıl Kullanılır?
Çilek sarısı saç rengi hakkında bilmen gerekenler!
Çilek sarısı saç rengi hakkında bilmen gerekenler!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Öneriyoruz: En İyi Sarı Saç Boyaları
Öneriyoruz: En İyi Sarı Saç Boyaları
Tümünü Gör
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup This Is Juice Gloss