Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Seboreik dermatit (kalıcı kepek) hakkında her şey!

Kalıcı kepek hakkında öğrenmen gereken her şey bu yazımızda!

Saç derinde yağlanma ve kabuklanma mı var? Hatta sık sık saç derin kaşınıyor, tahriş mi oluyor? Bu duruma neden olan, seboreik dermatit dediğimiz yağlı kepek olabilir. İşte seboreik dermatit, yani yağlı kepek hakkında bilmen gereken her şey!

Seboreik dermatit (kalıcı kepek) nedir?

Aslında yalnızca saç derisinde değil, vücudun başka bölgelerinde de bulunabilen kepek, mikroskobik bir mantarın saç derisinde üremesinden dolayı meydana gelir. Yağlı ve kabuklanmış deri parçalarıdır.

Neler neden olabilir?

Seboreik dermatitin nedenleri arasında stres, genetik faktörler, mevsim geçişleri, bazı medikal ilaçlar, kimyasal uygulamaları sayabiliriz.

Belirtileri:

Seboreik dermatitin ilk belirtilerinden biri saç derisinden dökülen yağlı, plak şeklinde kepeklenmedir. Saç derisi kızarabilir, tahriş olmuş gibi bir görünüm ortaya çıkabilir. Saç derisinde yanma, kaşıntı olabilir. Ayrıca saç derisindeki sebum dengesinin bozulmasından dolayı saç dökülmesi bile ortaya çıkabilir.

Tedavisi nasıl olmalı?

Her şeyden önce böyle bir saç derisi sorunuyla karşılaştıktan sonra yapman gereken ilk iş bir uzman dermatoloğa gitmek olmalı. Dermatolojik bir tedavi ve uygun ürünlerin kullanımı sayesinde, bu sorunla etkili bir şekilde savaşmak mümkün olabilir.

Kepeğin oluşmasını önlemek için saç derine uygun bakım şampuanları kullanmak çok önemlidir. Kalıcı kepeğin azalmasına yardımcı olmak için, yoğun ve mikro soyucu etki sağlayan La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Yoğun Bakım Kürü Şampuanı kullanmanı tavsiye ederiz.

Bu şampuan, kepeğe kökünden etki etmek ve yeniden oluşumunu engellemek için saç derisine arındırıcı bir kompleks uygular. İçeriğindeki %5 Termal Dermobiyotikler sayesinde saç derisinin bağışıklık sistemini güçlendirmeye yardımcı olur. Haftada 2 kere La Roche-Posay Kerium DS Şampuanı uygulamanı, diğer günlerde de saç derini nazikçe La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Şampuan ile temizlemeni öneririz.

Dermatolojik tedaviye destek olacak bu bakımlarla kalıcı kepeğin önüne geçememen için hiçbir sebep yok!


Photo credit: istockphoto.com, stockadobe.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium DS Kepeğe Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kepek! Tam çözüldü derken tekrarlayan sorun!
​​​Kepek sorununa engel olmak için atman gereken 5 adım
Saç derisinde hassasiyet neden olur? Bakımı nasıl olmalı?
​Saç derin sürekli kaşınıyor mu? Çözümü burada!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri