18/09/2018
Saç Sırları
360 38

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler

Sezgin Köle
Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Son yılların moda akımları, sunulan servisler, ürünler hep kişiye özel… Üstelik, kişiye özel olmasının yanında doğallık akımının hoş rüzgarında…  Saçlarınız için de trend, doğal renklerden, kişiye özel tonlardan ve tekniklerden yana… Çünkü; her insan ayrı ayrı çok özel ve herkesin ruhu farklı renklerde…

Nasıl ki her kar tanesi farklı şekillere sahipse, benim için her müşterim aynı şekilde benzersiz. Nasıl ki kar doğanın saf bir güzelliği ise, herkesin saf güzelliğini keşfetmesine yardımcı olmak, yepyeni renklendirme ve şekillendirme teknikleriyle müşterilerimin saçlarında yalnızca onlara özel doğal renkleri ortaya çıkararak fark yaratmak, içlerindeki ışığı saçlarına parlaklık olarak taşımak benim için apayrı bir güzellik.

Sosyal medyada bana en çok sorulan sorulardan biri; güneşten açılmış gibi doğal gözüken, canlılığını ve parlaklığını koruyan aynı zamanda da hacimli duran saçlara nasıl sahip olunacağı…

En Trend Saç Kesimleri

Bob Kesim

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler

Bu yılın saç trendlerine baktığımızda ilk karşımıza çıkan saç kesimi kaküllü bob kesim oluyor. Kaküllü bob kesiminde keskin çizgiler dikkat çekiyor. Saç trendilerinde saç kesiminde doğal geçişler yerine daha keskin çizgiler göreceğiz. Özellikle ince telli saçlılar bu saç kesim modellerine bayılacak. 

Pixie Saç Kesimi

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 1

Pixie saç kesimi daha kısa ve klasik bir modelde karşımıza çıkıyor. Saç kesim trendleri iddialı olacak demiştim! Uzun saçlarınızdan sıkıldıysanız kısa pixie model saç kesimi sizi çok mutlu edecektir. Bu saç modelini sadece saç jölesiyle şekillendirmeniz yeterli olacaktır.

Kısa bob kesimi

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 2

Saç kesim trendlerinde neredeyse uzun saç pek görmüyoruz. Genellikle kısa ve bob kesim saçlar karşımıza çıkıyor. Özellikle bahar mevsiminde bob kesim çok popüler olacak gibi görünüyor. Saçlarınızı kulak arkası yaparak bob kesimi daha romantik gösterebilirsiniz. Bob kesim saçları düzleştirerek şekillendirmenizi öneriyorum.

Maskülen Saç Kesimi

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 3

Romantik saç kesimleri yerine daha maskülen saç modelleri görüyoruz. Bu sene perçemler bile erkeksi! Saçlarınızı şekillendirirken genellikle yandan ayırmalısınız. Yandan ayırdığınız saçlarınızın önünden kalın tutamlar çıkararak maskülen bir perçem görünümü yaratabilirsiniz.

Küt Saç Kesimi

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 4

Bu sene, boyun hizasında, küt kesimde saçlar da oldukça popüler! Hangi boy saçlara sahip olursanız olun, uçlarını katlı kestirmek yerine küt kestirmeyi deneyebilirsiniiz. Saçlarınızın uçlarını küt kestirdikten sonra da mutlaka ensede atkuyruğu saç modelini denemenizi öneriyorum. 

En Trend Saç Renkleri

Güneşin Öpücüğü #Babylights

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 5

“Benim saçım bebekken…” diye başlayan ifadeleri günlük yaşantımızda sık sık duyarız değil mi? Emin olun, biz kuaförler özlem dolu bu cümleleri sizden daha fazla duyuyoruz. 😊 Çünkü büyüdükçe, bebeklik saçlarımızı fotoğraflarda gördükçe, etrafımızdaki bebeklere bakıp saçlarına dokundukça, saçlarının yumuşaklığına, ipeksiliğine ve doğal renklerine imreniriz. Bu iç görüden esinlenerek ortaya çıkan #babylights uygulaması son dönemin en gözde akımlarından oldu. #Babylights ile mevcut saç renginizi değiştirmiyoruz. 

Doğal saç renginizden birkaç ton açık renklerle saçlarınıza hafifçe dokunuyoruz. İnce illüzyonlar ile saçınızın doğal rengini tamamlayacak yumuşak geçişler yapıyoruz. Işık oyunlarıyla saçlarınızın hacimli bir görünüme kavuşmasını sağlıyoruz. Temel amaçlarımız; sert görünümü yumuşatmak, saça parlaklık, canlılık ve hacim kazandırarak bebeksi bir görünüm ortaya çıkarmak. Tıpkı, çocukluğunuzda geçirdiğiniz uzun yaz tatillerinde güneşin saçlarınıza bıraktığı öpücük ile rengi açılan sağlıklı saçlarınız gibi…

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 6

Güneş öpücüğü de denilen #babylights renklendirme tekniğinde saçınızın ayrımı, doğal saç rengi bazınıza uyumlu mix tonların oluşturulması, yansımaların uygulanacağı tutamların belirlenmesi, saç tutamlarının inceliğinin ayarlanması ve saç ucunun nerede bittiği odak noktalarımız. Sarı, kahverengi, siyah ya da kızıl… Tüm saç renklerine benzersiz bir şekilde güneş öpücüğü kondurmak mümkün!

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 7

Doğal saç renginizi koruyacağımız, #babylights yansımalarınızı sizin saç renginizin tonlarından oluşturacağımız ve bu yansımaları saçlarınıza, yüz şekliniz, kaş yapınız, göz renginiz gibi yalnızca size ait özelliklere yoğunlaşarak dağıtacağımız için sonuç tamamen size özel olacak. Doğal saç bazından mix renkler oluşturup yüz şekli, ten ve damar rengi, boyun uzunluğu vb. birçok etkeni göz önünde bulundurarak güneş öpücüğü ışıltılarını saçlarla buluşturuyoruz.

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 8

#Babylights, profesyonel bir uygulama ve başarılı sonuçlar alabilmeniz için uzman kuaförünüzü ziyaret etmeniz gerekiyor. Öte yandan, renginizin canlılığını ve saç sağlığınızı koruyabilmeniz için renklendirme işlemi sonrasında profesyonel bakımlara ihtiyacınız var.

Podyumların Saç Renkleri

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 9

Moda şovlarında modellerin saç stilleri ve saçlarına uygulanan renklendirme tekniklerinde hep büyük bir benzerlik vardır. Çünkü; moda şovlarının renklendirme artisti “ Az, çoktur.” felsefesini benimsemiş. Modellerin doğal saç renklerini koruyarak, saçlarına minimal dokunuşlarla yansımalar kazandırmaktadır.

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 10

Sağlıklı, canlı ve parlak saçlar herkesin hayalini kurduğudur aslında… Bu nedenle doğal saçlara uygulanan minimal değişiklikler mükemmel sonuçlar vermektedir. Birçok saç sanatçısı arkadaşım gibi benim için de daha az, hep daha çoktur. Yukarıda anlattığım #babylights tekniği ile sizin saçınıza özel hazırlayacağımız doğal renkler ve minik dokunuşlarla saçlarınız Taylor Hill gibi dünyaca ünlü modellerin hacimli, doğal ışıltılı ve havalı görünümlerini kolayca yakalayacak!

Kaliforniya Sarısı #Californiablonde

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 11

Dünya ve tüm trendler hızla değişirken, yeni tekniklerle sarışınlık kavramı da başka bir boyuta taşındı. Artık herkes aynı sarışın olmak zorunda değil! Herkes aynı saç rengini istememeli, herkes kendine en çok yakışacak olanı, kendi enerjisini saçlarında yansıtacak olanı istemeli.

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 12

Ten renginiz koyu ise, karamel ve bal rengi tonlarının hakim olduğu, içinizdeki Hollywood yıldızınızı ortaya çıkaracak Kaliforniya sarısı ile tanışın derim.

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler - 13

Size en yakın Trio uzman kuaförünüze buradan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda L’Oréal Professionnel ürünlerini Trio uzman kuaförlerinizden temin edebilirsiniz.


Paylaş

Sezgin Köle'den Saçlarda En Yeni Trendler
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Uzman Kuaför Doğan Kopal öneriyor: Saç dökülmesine karşı bakım!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Kuaför randevusu almadan önce bu yazımızı okumalısın!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saç derisi bakımı için Fusio Scrub bakımını denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Saçları 8 saniyede parlak ve canlı gösteren K Water Bakımı’nı denedik!
Tümünü Gör
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Amerikan Fönü Nedir: Amerikan Fönü Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Kına ile saç boyama nasıl yapılır: Kına ile saç boyama öncesinde bilinmesi gerekenler!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Saç simülasyonu hakkında bilinmesi gereken her şey!
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Deniyoruz: Zeytinyağlı Saç Maskesi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Tiktok'ta Viral Olan Makyaj Malzemeleri