12/09/2018
Saç Sırları
360 38

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır?

Ece Y.
Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kabul edelim, siyah saç rengine sahip olanlarda genelde daha açık tonlarda saç renklerine eğilim var! Yoksa sen de saçlarının daha açık bir tonda olmasını mı istiyorsun? Peki, saçların yıpranmadan, zarar görmeden saç renginin açılması için ne yapmalısın? Siyah saçı açmak hakkında merak edilenleri yazımızın devamına bulabilirsin! :)

Siyah saç rengi nasıl açılır?

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır?

Her şeyden önce şunu bilmen gerekir; siyah saç rengi tek bir uygulamada sarı tonlarına geçiş yapamaz. Yani, “kuaföre giderim, hemen saç rengim sapsarı çıkarım” gibi bir düşüncen varsa yanıldığını söylemeliyiz… Saç rengin ilk önce 7-8 tona kadar açılır sonrasında da adım adım, her uygulamada birkaç ton daha açılır.

Saç rengin ilk açıldığında turuncumsu, bakırımsı bir renk ortaya çıkar. Ancak kuaförün bu rengi kumral gibi açık kahve bir tona boyayarak bu turuncu rengin oluşmasını engeller. Sonrasında saçlarının zarar görmemesi için arada 15 gün kadar bir süre geçmesi gerekir. 15 gün sonra saçların yeniden açılır ve bu kez koyu sarı gibi bir görünüm ortaya çıkar.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 1

Eğer balyaj, röfle, ombre gibi bir görünüm istiyorsan bu aşamadan 15 gün sonra yaptırabilirsin. Platin sarısı gibi çok açık bir renk istiyorsan da, yine yaklaşık 15 gün sonra yeniden açma işlemi yaptırabilirsin.

Siyah saç rengi açılırken dikkat edilmesi gerekenler:

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 2

Siyah saçı açtırırken, yukarıda da bahsettiğimiz gibi işlemler arasında yaklaşık 15 gün kadar bir süre geçmesi gerekir. Tabii ki bu konuda uzman kuaförünün görüşleri de oldukça önemli. Eğer senin saç tipin, saç yapın, saçlarının dokusu ve hassasiyeti 15 günden fazla bir zaman gerektiriyorsa daha fazla beklemen de gerekebilir.

Bu nedenle eğer siyah saç rengini açmak, siyah saçtan bir an önce kurtulup, sarı saç renklerine hemen geçmek istiyorsan saçlarında kalıcı bir yıpranmayı ve hiç beklemediğin sonuçlarla karşılaşmayı göze alman gerekir.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 3

Kuaförünün saçlarına açıcıyı uygularken, ilk önce saç uçlarına, sonrasında saç diplerine uygulamasına dikkat etmelisin. Aksi bir durumda saç diplerin çok fazla açık, saç uçların fazla koyu olduğu bir görünüm oluşabilir.

Siyah saçı yıpratmadan açmak için neler yapılabilir:

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 4

Siyah saç açılırken yıpranmaması için profesyonel uygulamalardan yararlanabilirsin. Yalnızca uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulanan Smartbond servisiyle saça uygulanan her türlü kimyasal işlemde saçlar zarar görmüyor. Saça uygulanacak boyaya, açıcı karışımın içerisine uygulanıyor ve saçtaki keratin bağları korunuyor, saç tellerini güçlendirerek saçın kimyasala karşı dirençli olmasını sağlıyor. Böylece saçlar açıldıktan sonra da sağlıklı görünüyor.

L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi'ni aşağıda bulabilirsin.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 5
L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi
( Saç Kremi )
Salon Bul
Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 7

Saçlarına açma işlemi uygulandığı dönemde ısı uygulamalarından kaçınmalısın. Düzleştirici, maşa, fön makinesi gibi ısıyla şekillendiren aletlerden olabildiğince uzak durmalısın çünkü saçların oldukça hassas olduğu için daha da çabuk zarar görecektir.

Açma uygulamaları sonrasında saçlarının uçlarında kırılmalar görülebilir. Bu görünüme engel olmak ve bu kırık uçların saçlarını ağırlaştırmasını önlemek için kırıkları kestirmeni öneririz. Kırıkları kestirdikten sonra çok daha rahatlamış hissedeceğinden emin olabilirsin.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 8

Açma işlemlerinin uygulandığı dönemde saç sağlığını korumak için bağ güçlendirici saç bakımlarından da yararlanabilirsin. Renk açma işleminden ve renklendirme işlemlerinden sonra saç tellerindeki zarar gören bağlar Matrix Total Results Bağ Güçlendirici seri ile birbirine bağlanıyor, daha güçlü, elastik ve yenilenmiş saç telleri yaratıyor. Saçtaki proteinlerin yapısında bulunan zarar görmüş bağlar onarılıyor. Bu ara dönem sırasında, bu bakımı kullanmayı deneyebilirsin.

Matrix Total Results Bağ Güçlendirici Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 9
Matrix Total Results Bağ Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Siyah saçı sarıya boyayanlar nasıl bir bakım yapmalı?

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 11

Siyah saç renginden tamamen kurtuldun ve hayalindeki sarı saç rengine kavuştun mu? O zaman şimdi de sıra bakımda! Saç rengini açtırdıktan sonra saçların eskisinden daha hassas, daha güçsüz olduğu için saçlarını eski gücüne geri kavuşturacak bakım ürünlerini tercih etmelisin. Bu konuda da bizim favorimiz Kérastase Blond Absolu Cicaextreme serisi! 

Saç açma işleminden sonra hassaslaşan saçlarını hem nazikçe temizleyen hem de nemlendirip bakım yapan Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme Şampuan, saçlarını %87 oranında güçlendirir. Klasik şampuanlara kıyasla 40 kat daha fazla besleyici lipid içeren bu saç bakım ürününü her banyoda kullanmanı öneririz.

Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 12
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet

Şampuan sonrasında ise açıcılardan dolayı kırılmaya eğilimli olan saçlarının kırılmalara karşı dayanıklı olabilmesini sağlamak için Kérastase Blond Absolu Masque Cicaextreme'den yararlanabilirsin. Bu saç maskesiyle de hem saçlarını derinlemesine, yoğun şekilde besleyip hem de elektriklenmelere kontrolü sağlayabilirsin. 

Banyo sonrasında ise bakıma devam etmeyi unutmamalısın. Özellikle saç bakım yağları, açma işlemi uygulanmış saçlar için ideal ürünlerden! Kérastase Blond Absolu Huile Cicaextreme de hem nemli hem de kuru saçlara uygulanabildiği için günlük olarak bile kullanabileceğin, saçlarını besleyebileceğin bir ürün. Bu bakım yağı ile saçların ışıl ışıl parlak olur, dış faktörlere karşı dayanıklılığı artar.

Siyah saçı açtıktan sonra ortaya çıkan turunculuklar nasıl önlenir?

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 14

Siyah saçı açıcıyla açmak saçlarında renk farklılıkları oluşmasına neden olabilir. Baz renk koyu tonda olduğu için ortaya çıkan saç rengi sonucunda sıcak yansımalar, turunculuklar olabilir. Üst üste birkaç kez açma işlemi yapılmış olsa bile bu durum ortaya çıkabilir.
Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır? - 15

Yapılması gereken ise mor şampuan ve mor maske kullanmak! Mor şampuan ve mor maske, mor pigmentlere sahip oldukları için, saç rengindeki yansımaları nötralize ederler. Mor şampuan önerisi ve mor maske önerisi olarak da sana Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan’ı ve Elseve Color-Vive Renk Düzeltici Mor Maske'yi öneririz.

Saçın daha soğuk bir tona ulaşmasını sağlayan bu şampuan ve maske, ilk kullanımdan itibaren etkisini gösteriyor. Haftada 1 kullanarak hayallerindeki sarı saçlara kolayca ulaşabilirsin! :)


Paylaş

Siyah saç yıpranmadan nasıl açılır?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi
L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
Matrix Total Results Bağ Güçlendirici Şampuan
Matrix Total Results Bağ Güçlendirici Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive Turunculaşma Karşıtı Mor Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
Kérastase Blond Absolu Le Bain Cicaextreme
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En İyi 6 Siyah Saç Boyası
En İyi 6 Siyah Saç Boyası
​  Esmerlere özel stil rehberi: Esmerler hangi renkleri tercih etmeli?
​ Esmerlere özel stil rehberi: Esmerler hangi renkleri tercih etmeli?
Gizemli, baş döndüren saç rengi: Siyah saçlar!
Gizemli, baş döndüren saç rengi: Siyah saçlar!
Siyah saça uygun balyaj renkleri
Siyah saça uygun balyaj renkleri
Tümünü Gör
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
Avokadonun saça faydaları nelerdir?
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Kolajen gücü saçlarda: Kolajenin saça faydaları
Saç toneri nedir, ne işe yarar?
Saç toneri nedir, ne işe yarar?
En güzel katlı kısa saç modelleri
En güzel katlı kısa saç modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
L'Oréal Paris True Match Fondöten Kullananlar ve Yorumları