Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Solmayan, canlı renklerin sırrını bulduk!

Bizim bulduğumuz çözümü, yapman gerekenleri ve saç rengi solmasının nedenini öğrenmek ister misin?

Solmayan, canlı saç renklerinin sırrı nedir? Bu sorunun cevabını arıyorsan merak etme, yalnız değilsin! Boyalı saçlara sahip olanların en büyük sorunlarından biri saç renklerinin canlılığını korumakta zorlanmaları. Evet, saçlarımızı boyatıyoruz, güzel bir renk elde ediyoruz ama birkaç gün sonra bu renk solmaya başlıyor, parlaklığını kaybediyor. 

E peki şimdi ne olacak? Bizim bulduğumuz çözümü, yapman gerekenleri ve saç rengi solmasının nedenini öğrenmek ister misin?

Saç rengi neden solar, cansızlaşır?

Saçlarımızı yıkadığımız sular kireçli ve bu su saç tellerimizde birikme yaparak saç rengimizin matlaşmasına neden olabiliyor. Tabii bir de ısı konusu var… Sıcak suyla saç yıkamak, düzleştirici, kurutma makinesi, maşa, üst üst çekilen fönler derken saç rengi çok çabuk solabiliyor. Tüm bu etkenler birleşiyor ve boyalı saçlara zarar veriyor…

Canlı bir saç rengi için ne yapmak gerekir?

Peki, saç rengini canlandırmak için neler yapabilirsin? Solmayan canlı renklere sahip olmak için kesinlikle düzenli ve boyalı saçlara uygun bir bakım yapmak şart. Boyalı saç bakımı denilince hemen gözün korkmasın çünkü doğru ürünleri bulduğunda işin çok kolay olacak! 

Bunun dışında saçlarını ılık suyla yıkamalı, ısıyla şekillendirmekten olabildiğince kaçınmalısın. 

Hangi ürünleri, nasıl kullanmalı?

O zaman şimdi sıra hangi saç bakım ürünlerini kullanman gerektiğine geldi! Solmayan, canlı saç renkleri için profesyonel bir bakım olan Matrix Total Results Color Obsessed serisini sana öneririz. Anti-oksidanlar içerdiği için doğal yıpratıcılara karşı saça destek olan bu bakım, 32 yıkamaya kadar saç rengini koruyor.


Şampuan, bakım kremi ve durulanmayan bakımdan oluşan Matrix Total Results Color Obsessed’in bakım rutini ise aşağıdaki şekilde:

1.Şampuan

Boyalı saçlarına şampuanı direkt uygulamak yerine önce avucuna bir miktar alıp, ardından saçlarının arka kısmından, ön kısmına doğru saç diplerine masaj yaparak uygulayabilirsin. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Matrix Total Results Color Obsessed Şampuan
Matrix Total Results Color Obsessed Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al


2.Bakım Kremi

Şampuan sonrasında bakım kremini saçlarının uç ve boylarına uygulayıp 2-3 dakika etki etmesi bekle ve durula. Saçların kremle hem daha yumuşak olacak, hem de taraman daha kolay olacak. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Matrix Total Results Color Obsessed Saç Bakım Kremi
Matrix Total Results Color Obsessed Saç Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Hemen Al


3.Durulanmayan bakım

Bu durulanmayan bakım spreyi saçlarına rengi hapsediyor diyebiliriz. Günlük olarak da kullanabileceğin bu bakım spreyini saçının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Durulamaya gerek olmadığı için gün içinde kuru saçlarına da uygulayabilirsin. 


Photo credit: Getty Images.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Total Results Color Obsessed Saç Bakım Spreyi
Matrix Total Results Color Obsessed Saç Bakım Spreyi
( Bakım Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
Dip beyazların mı var? Hayatını kolaylaştıracak ürünü açıklıyoruz!
​Bundan böyle dip boyanın geldiğini kimse anlamayacak!
Dip boyamız gelmişken hazırlıksız yakalandığımız 5 beklenmedik an!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyajcom Nisan Favorileri