Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Sönük saçlarının yoğun ve hacimli görünmesini sağlayacak öneriler

Sönük ve ince telli saçların artık çok havalı görünecek!

Bizce güne güzel başlamanın sırrı saçlarımızın kusursuz görünebilmesinde saklı! Saçlarımız sönük, cansız, hareketsiz göründüğünde tam anlamıyla “modumuz” düşüyor! Ama merak etme; Saç Sırları.com editörleri olarak dolgun, hacimli saçların hayal olmadığını bugün kanıtlayacağız :)

Hemen önerilerimizi keşfetmeye hazır mısın?

Daha hacimli saçlar için bakım önerileri:

Kullandığın ürünlerin içeriklerine dikkat et

Öncelikle kullandığın saç bakım ürünlerinin içeriklerine oldukça dikkat etmen gerekiyor. En çok önem vermen gereken konu ise saçlarını ağırlaştırmadan bakım yapacak ürünleri seçmek. Bu nedenle doğal içeriklere sahip ürünlerden faydalanmayı denemelisin.

İnce ve sönük saçlara uygun bakım zamanı!      

Saçların ince telli olduğunda sönük ve düz görünmesi ne yazık ki kaçınılmaz oluyor. Ancak bu duruma saç tipine uygun bir bakımla beraber engel olabilirsin. Mesela saçlarını dolgunlaştırabilecek ve hacim kazandıracak bakımlar tam sana göre!

Bizim de en sevdiğimiz markalardan Kiehl’sın Rice&Wheat Volumizing serisi doğal içerikleriyle dikkatimizi çekiyor. Buğday ve Pirinç proteini içeren bu seride şampuan saçın doğal yağlarına zarar vermeden saça direnç ve dolgunluk kazandırırken, Kiehl's Rice&Wheat Volumizing Saç Kremi ağırlaştırmadan nazikçe nemlendiriyor.

Ayrıca kullananlardan da duyduğumuza göre bu seri, saçların fazla yağlanmasını engelleyip, saç diplerinden itibaren çok daha hafif bir his veriyormuş. Tam da sönük saçlara uygun değil mi?

Kiehl's Rice&Wheat Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Rice and Wheat Volumizing Shampoo
Kiehl's Rice and Wheat Volumizing Shampoo

Hemen Al

Daha hacimli bir görünüm için şekillendirme önerileri:

Saçlarını baş aşağı kurut

Sönük saçlarının daha dolgun görünmesi için banyodan sonra kuruturken baş aşağı şekilde kurutmayı deneyebilirsin. Saçların bu şekilde daha kabarık görünebilir.

Aşırı şekillendirme ürünü kullanımından kaçın

Jöle, wax gibi şekillendirici ürünleri kullanırken fazla miktarlardan kaçınmalısın çünkü bu ürünler saçlarında kalıntı bırakabilir, saçlarının ağırlaşıp sönük görünmesine neden olabilir. Senin saç tipine en uygun şekillendirici ürünü bulabilmek için buraya tıklayabilirsin.

Hareketli saç kesimleri tercih et

Hacimli saçlara ulaşmak için saç kesiminde hareketli ve katlı stiller tercih edebilirsin. Katlı saç kesimleri saçlarının daha dolgun görünmesine yardımcı olacaktır.


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kiehl's Rice and Wheat Volumizing Conditioning Rinse
Kiehl's Rice and Wheat Volumizing Conditioning Rinse
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör