Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Spor sonrasında saç bakımı nasıl olmalı?

Spordan sonra saç bakımını ihmal etme!

Yaz yaklaşıyor! Yaz mevsiminde kusursuz görünmek ve kendini daha sağlıklı hissetmek için sporu aksatmamalısın. Kendine iyi bakarken saçlarını da unutmamalısın. Spordan sonra saçlarının göz alıcı görünmesi ve terden etkilenmemesi için spor sonrası saç bakımına özen göstermelisin. Spor çantana attığın birkaç mucizevi saç bakım ürünü sayesinde saçların spordan sonra da ışıl ışıl görünecek! Peki, spor sonrasında saç bakım rutinin nasıl olmalı, hangi adımları takip etmelisin? Bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsin!

İlk adım: Saçlarını ılık su ile durula

Spordan çıktıktan sonra saç derinde biriken teri ve yağı temizlemek için öncelikle saçlarını mutlaka ılık su ile iyice durulamanı öneririz. Saç köklerinin terden dolayı tıkanmasını önlemek için şampuandan önce saçlarını suyla nemlendirmelisin. Ayrıca saçlarını sıcak suyla yıkadığında saç derinde kepeklenme ve saç renginde cansızlık gözlemleyebilirsin. Sıcak su ne vücuduna, ne de saçlarına iyi geliyor. Bunun yerine ılık hatta yaz aylarında soğuk duş alarak saç sağlığına özen gösterebilirsin. 

İkinci adım: Şampuan aşaması

Saçlarını tamamen ıslattıktan sonra sıra geldi şampuan adımına. Şampuanı önce saç derine uygulayıp daha sonra saç derine yuvarlak hareketlerle masaj yaparak iyice saç derine işlemesini sağla. Saçlarına bir iki dakika masaj yaptıktan sonra ılık suyla saçlarını iyice durula. 

Editörden öneri: Spor çantana mutlaka eklemeni önerdiğimiz şampuanların başında La Roche Posay Kerium Doux Extreme şampuan geliyor. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuan sert sularda bile saçların yumuşacık olmasını sağlıyor. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Üçüncü adım: Saç kremi aşaması

Saçlarının yumuşacık olması ve ışıl ışıl parlaması için saç kremi adımını atlamamalısın. Saç kremini saçlarının uçlarına ve boylarına sürüp beklemelisin. Her saç kreminin bekleme süresi farklı olabiliyor. Bu nedenle kullandığın saç kreminin üzerindeki bekleme süresine sadık kalmalısın. Sürenin sonunda saçlarını ılık suyla durula. 

Editörden öneri: Eğer saçların kuru ve yıpranmışsa saçlarını yoğun şekilde beslemek ve korumak için haftada iki kere saç maskesiuygulamayı unutma. Saçlarının ihtiyacına uygun olan maskeyi de spor çantana mutlaka eklemelisin. 

Dördüncü adım: Saçlarının nemini al

Duştan sonra saçlarını iyice duruladıktan sonra pamuklu, yumuşak bir havluyla saçlarının nemini hafifçe almalısın. Saçlarının nemini alırken asla çitileme yöntemiyle kurutmaya çalışma! Saçların ıslakken kırılmaya çok daha fazla meyillidir. Saçlarını ovalayarak, çitileyerek kurutmak saçlarının yıpranmasına, zarar görmesine hatta kopmasına bile neden olabilir. Bunun yerine saçlarını havluya sar ve neminin emilmesini bekle. 

Ardından saçlarının çok kolay taranması için L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni saç boylarına ve uçlarına sür. Durulama gerektirmeyen bu bakım kremi sayesinde saçların çabucak taranacak.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Beşinci adım: Kurutma & Şekillendirme aşaması

Son olarak saçlarını kurutma adımına geçebilirsin. Saçlarını kuruturken aynı zamanda saçlarını nasıl şekillendirmek istediğine de karar vermelisin. Eğer saçlarının doğal dalgasını ön plana çıkarmak istiyorsan Kérastase Mousse Bouffante Köpük kullanarak saçlarında doğal dalgalar oluşturabilirsin. Bunu yapmak için, köpüğü öncelikle eline sık daha sonra saçlarına alttan yukarı doğru masaj yaparak uygula. Sonrasında da kurutma makinesini aşağıdan yukarı doğru tutarak saçını kurutmaya başla. Saçların kuruyunca da doğal görünümlü buklelerinin tadını çıkart :)

Eğer saçlarını düz bir görünüme kavuşturmak istiyorsan, saçlarının elektriklenme sorunu yaşamadan düz görünmesi için L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri uygulayıp saçlarını tara ve saçlarının kurut. Saç kurutma makinesini yukarıdan aşağı doğru tutarak ve bir yandan saçlarını fırça ile tarayarak kurutmaya devam et. Saçın kuruduktan sonra da Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi yeniden uç ve boy kısımlarına uygulayabilirsin. İşte bu kadar!

Şimdi, spordan sonraki planlarına hemen geçiş yapabilirsin :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
La Roche-Posay Kerium Doux Extreme Fizyolojik Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve  6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Saç güzelliğimiz için bize tek 1 ürün yeter: Bu ürünü keşfetmeye ne dersin?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler buraya! Size özel bir önerimiz var!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Görünmez Makyaj Trendi: Armani Beauty'den Neo Nude Koleksiyonu