04/05/2018
Saç Sırları
360 38

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!

Ece Y.

Sen de tarz sahibi olmak istiyorsan işte ilham alabileceğin saç modelleri!

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Tarz sahibi olmak denilince genelde aklımıza sadece kıyafetler geliyor. Tabii ki kıyafetlerimiz de tarzımızın bir parçasıdır ama makyaj, saç gibi etkenler de tarzımızın oluşmasına katkı sağlıyor. Tercih ettiğimiz saç modelleri tarzımızın da bir yansıması.

Peki, tarz sahibi olanlar hangi saç modellerini tercih ediyorlar? Sen de tarz sahibi olmak istiyorsan işte ilham alabileceğin saç modelleri!

Tarz sahibi olmak isteyen kısa saçlara özel saç modelleri

Dalgalı kısa saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!

Kısa saçlarının önleri uzunsa dalgalı tarzda şekillendirerek havalı bir görünüm elde edebilirsin. Bu doğal ve havalı görünüm için sımsıkı buklelerinin olması şart değil. Hatta ne kadar hacimli ve dağınık o kadar iyi!:) 

Saçlarını dalgalı olarak şekillendirmek için L’Oréal Paris Studio Line Silk&Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük’den yardım alabilirsin. Öncelikle köpüğü saçlarının tamamına uygula ve saçını öne eğerek aşağıdan yukarı hareketler ile hafifçe dağıt. Tutamları parmaklarına sararak burgu görünümü vererek de bukleleri oluşturmaya devam et. Öndeki uzun tutamı da yandan ayırdıktan sonra hazırsın!

L’Oréal Paris Studio Line Silk&Gloss Bukle Belirginleştirici Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 1
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Hemen Al

Düz kısa saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 3

Özellikle kahküllerin varsa bu saç modeliyle tarzını konuşturmaman imkânsız! Düz saç modelleri kolayca şıklık sağladığı için kısa saçların için tercih etmen gerekenlerden! Tabii bunun için de kısa saçlarının düzleştirilebilecek uzunlukta olması da şart.

Düzleştirici yardımıyla saçlarını düz bir görünüme kavuşturduktan sonra saçlarının elektriklenmemesi, parlak görünmesi ve yumuşacık olması için saç bakım yağından yardım almanı öneriyoruz. Saç bakım yağını, saçlarının uç ve boylarına uygulayarak ışıltılı saçlara ulaşabilirsin.

Editörden öneri: Kısa ve düz saçlara da çok yakışan renklerden biri çikolata kahve saç rengi! Sen de saçlarını kısa kestirdikten sonra bu saç rengini deneyebilirsin. Mesela Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve hiç fena olmaz!

Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve tonunu aşağıda bulabilirsin.

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 4
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

Yarım topuz kısa saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 6

Son dönemin cool günlük saç modellerinden biri kesinlikle yarım topuz saçlar! Saçın yalnızca ön kısmının toplanıp topuz şekli verilerek oluşturulduğu bu kolay saç modelini günlük olarak rahatlıkla kullanabilirsin. Öncelikle saçlarının ön kısmını ince dişli bir tarak yardımıyla ayır. Ardından ayırdığın kısmı tepede topuz yap. İşte bu kadar!

Dağınık kısa saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 7

Dağınık görünen saçlar kadar havalısı yok, "i woke up like this", yani "sabah böyle kalktım" tarzının tamamlayıcısı! Son zamanlarda kısa saçlara sahip ünlü yıldızların tarzlarına göz attığımızda, saçları sanki tarak değmemişçesine dağınık ama kıyafetlerini de bir o kadar şık görüyoruz. Bu farklı tarzı sen de benimsemek istersen, gideceğin davetlerde şık kıyafetlerini dağınık saçlarınla tamamlayabilirsin.

Saçlarını dağınık olarak şekillendirmek için ıslak saçlarla işe başlamanı öneririz. Ardından saçlarını fön makinesi ile kuruturken saçlarını elinle dağıtarak kurut. Sonrasında da L’Oréal Paris Studio Line Out of Bed gibi bir şekillendiriciyi uygulayarak bu görünüme ulaşabilirsin. 

L’Oréal Paris Studio Line Out of Bed Şekillendirici Jöle'yi aşağıda bulabilirsin.

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 8
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
( Krem Jöle )
Hemen Al

Eğer krem jöle kullanmak istemezsen, pudralı ve tekstür veren saç spreylerinden de yardım alabilirsin. 

Pixie kısa saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 10

Saçların pixie tarzda ya da oldukça kısaysa zaten havalı bir tarzın olduğunu söyleyelim! Saçlarını nasıl şekillendirirsen şekillendir, her haliyle cool görüneceksin. Ancak özellikle farklı bir dokunuş eklemek istersen tepe kısmındaki saçlarını öne doğru tarayıp şekillendirici krem uygulayabilir, böylece saçlarına hoş bir hava da katmış olursun.

Tarz sahibi olmak isteyen uzun saçlar için saç modelleri

Düz uzun saçlar

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 11

Giyim tarzını, makyaj stilini ya da en basitinden bir aksesuarını ön plana çıkartmak istediğin zamanlarda düz saç modeli sana yardımcı olacaktır. Saçların uzun olduğu için görünümünden rol çalabilir. Ancak düz tarzda kullandığında hem şık görünür, hem de dikkat çekmesini istediğin noktayı gölgelemez.

Dolgun atkuyruğu

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 12

Havalı bir saç modeli denildiğinde aklımıza ilk gelen saç modelleri atkuyruğu stilleri oluyor! Özellikle hacimli, dolgun bir atkuyruğu havana hava katmakta ideal! Yukarıdaki adım adım görsellerde de gördüğün gibi, atkuyruğunun havalı ve hacimli olabilmesi için saçının üst kısmını topladıktan sonra alt kısmını da toplayıp, alt alta iki atkuyruğu elde et.

Sonrasında saçlarına nazikçe krepe yaparak hacim kazanmasını sağla. Son olarak da hacim veren saç spreyini krepe yaptığın noktalara uygulayarak volümün uzun süre kalıcı olmasını sağlayabilirsin.

Dağınık topuz

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 13

Uzun saçlarınla çekici bir tarz elde etmek istediğin zaman dağınık topuz saç modelini kullanabilirsin. Saçını tepede toplayıp topuz görünümü oluştur. Ancak bu topuzun fazla özenli olmamasına gayret et. Sonra da saçının ön kısımlarını ve arkada serbest kalan tutamları geniş uçlu bir maşayla dalgalandır. İşte hazırsın!

Bohem dalgalar

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 14

Bohem ve salaş bir tarz oluşturmak istiyorsan uzun saçlarını dağınık su dalgası modelinde şekillendirebilirsin. Özellikle uzun perçemlerin varsa çok havalı bir görünüm elde edeceğin kesin!

Bu saç modelini oluşturmak için ise ihtiyacın olan yalnızca bir şekillendirici köpük ve fön makinesi. Saçlarının uç ve boylarına köpüğü uyguladıktan sonra saçını öne atıp fön makinesi ile kurut. Sonrasında saçlarını geriye doğru at ve bohem dalgalarının tadını çıkart!

Editörden öneri: Bohem dalgaların açık küllü sarı saçlara ne kadar yakıştığını fark ettin mi? Yoksa bu renge bir şans mı vermek istiyorsun? O zaman Garnier Color Naturals 9.13 Açık Küllü Sarı tonunu mutlaka denemeni öneririz.

Garnier Color Naturals 9.13 Açık Küllü Sarı tonunu aşağıda bulabilirsin.

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 15
Garnier Color Naturals Saç Boyası 9.13 Açık Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Tarz sahibi olmak isteyen orta uzunlukta saçlar için saç modelleri

Su dalgalı saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 17

Instagram’da en ünlü stil blogger’larının, vlogger’larının fotoğraflarına baktığımızda genelde long bob dediğimiz orta uzun saç kesiminde, su dalgalı saç modelini görüyoruz. Yandan ayrılan, bol hacimli su dalgalı saç modeli orta uzun saçlara gerçekten çok farklı bir hava katıyor.

Sen de bu görünümü elde etmek istersen geniş uçlu bir maşadan yardım alabilirsin. Ardından maşayla dalgalanan saçlarını elinle tarayıp saçını yandan ayırarak bu görünüme ulaşabilirsin.

Düşük topuz

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 18

Hiç özenilmemiş gibi duran saç modelleri tarz sahibi olmak isteyenler için ideal! İşte bu saç modellerinden biri de düşük topuz. Saçlarını ister ortadan ayırıp, istersen de yandan ayırıp ensende topla ve topuz görünümü oluştur. Hatta yüzüne birkaç tutamın düşmesine de izin ver ve havalı saçlarınla herkesi büyüle!

Sahil dalgaları

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 19

Yazın denizden çıktıktan sonra saçlarımızda oluşan hoş dalgaları çok seviyoruz! Sahil dalgaları denilen bu saç modeli orta uzun saçların tarz sahibi görünmesi için de harika bir tercih!

Yukarıda da gördüğün gibi düzleştirici yardımıyla bu görünüme ulaşabilirsin. Saçlarından tutamlar alıp bu tutamları düzleştiricinin üst kısmına sararak pratik şekilde sahil dalgalarına kavuşabilirsin.

Yataktan yeni çıkmış saç modeli

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi! - 20

Sanki yataktan daha yeni çıkmışsın gibi dağınık görünen saç modeli havalı tavrıyla bizi büyülüyor! Özellikle de saçlarını yapmaya fazla vakti olmayıp, tarz sahibi görünmek isteyenler için mükemmel bir seçim! Saçlarına hacim veren saç spreyi uygulayıp birazcık saçını parmaklarınla dağıtman bu görünümü elde etmen için yeterli olacaktır!

Paylaş

Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
L'Oréal Paris Studio Line Out Of Bed Kavanoz Jöle
( Krem Jöle )
Satın Al
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 9.13 Açık Küllü Sarı
Garnier Color Naturals Saç Boyası 9.13 Açık Küllü Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Maske Takarken Kalıcı Ten Makyajı Yapmanın Sırları