Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Tatil sonrasında kuaförde hangi bakımları yaptırman gerekir?

Tatilde zarar gören saçlarını yaz boyunca koruma altına almaya var mısın?

Tatil boyunca güneş, deniz, havuz derken saçların zarar görmüş olabilir. Özellikle de bronzlaşayım derken saatlerce güneşin altında kalan saçların uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmaktan kurumuş olabilir.

Yaz devam ettiğine göre hem saçlarını korumaya devam etmek, hem de saçlarını beslemek için kuaföründe, profesyonel bir bakım yaptırmanı öneriyoruz. Peki, bu bakım nasıl bir bakım olmalı? Merak edenleri yazımızın devamına alalım! :)

Yazın etkilerine karşı saçlarını koruma altına al!

Yaz aylarını çok seviyoruz ama saçlarımızın, aynı cildimiz gibi güneşin zararlı ışınlarından zarar gördüğü de bir gerçek! Yaz boyunca tatillerde denizde, havuzda yüzüyoruz, güneşleniyoruz, hatta tatilde değilsek bile sıcak hava ve güneş ışınlarından dolayı saçlarımız zarar görebiliyor.

Bu nedenle saçlarımızı yaz boyunca koruma altına almamız gerekiyor. Yani tatilden dönmüş olman saçlarını yazın etkilerine karşı koruma altına almayacağın anlamına gelmiyor! Senin için önerimiz ise Kérastase danışman kuaförlerinden birine gidip önce güzel bir bakım yaptırman.

Sonra da kuaförünün önerdiği ürünle saçlarına yaz boyunca bakım yapmaya devam etmen. Saçlarınla yaz boyunca ışıldamak istiyorsan bu önerimize kulak vermelisin! :)

Peki hangi ürünü denemelisin?

Danışman kuaförün sana en iyi ürünü önerecektir. Bize kuaförümüzün önerdiği bakım ise Kérastase’ın Soleil serisi oldu. Hindistan cevizi suyu, E vitamini gibi besleyici içeriklerinin yanında UV filtresiyle de saçları güneş ışınlarına karşı koruyan bu bakım yaz aylarında bizim favorilerimizden! :) Soleil serisini incelediğimiz makalemizi buraya tıklayarak okuyabilirsin!

Kérastase Soleil Saç Banyosu'nu aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet

Kérastase Soleil serisinde saç banyosu, saç maskesi, durulanmayan bakım kremi ve saç spreyi bulunuyor. Bu serideki tüm ürünler misler gibi yaz kokuyor! Saçlarına sürdüğün anda ne demek istediğimizi anlayacaksın. :)

Nasıl kullanılır?

İlk önce kuaförümüz bize Soleil ürünlerini nasıl kullanacağımızı gösterdi. Herkesin saç tipi farklı olduğu için senin saçın için de kuaförün uygun Soleil ürünlerini, nasıl kullanman gerektiğini gösterecektir. Bu nedenle ilk uygulamaya kuaför salonunda, kuaförünün önerileriyle başlamanı öneririz.

İlk adım:

İlk adım tabii ki saç banyosu. Tatil boyunca güneşe maruz kalmış saçlarımızı Soleil Saç Banyosu canlandırıyor ve saçlarımızı temizliyor.

İkinci adım:

Soleil Saç Maskesi, havluyla nemi alınmış saçların uç ve boylarına uygulanıyor. Birkaç dakika saçlara iyice etki etmesi için beklendikten sonra da bol suyla durulanıyor.

Üçüncü adım:

Hani yazın denizden çıktıktan sonra saçlarımızda çok güzel doğal dalgalar oluşur ya, işte hem bu doğal dalgalı görünüme ulaşabileceğin, hem de saçlarını besleyebileceğin Soleil Saç Bakım Spreyi tam sana göre!

Kérastase Soleil Saç Bakım Spreyi'ni aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
( Yağ )
Keşfet

Banyo sonrasında saçlarının nemini alıp, uç ve boylara spreyi uygula. Ardından saçlarının kendiliğinden kurumasına izin ver. Ayrıca bu spreyi güneşe çıkmadan önce de uygulayıp saçlarını koruyabilirsin.

Dördüncü adım:

Seride bir de durulanmayan bakım kremi bulunuyor. Nemini aldığın saçlarının uç ve boylarına uygulanan bu krem de UV filtresiyle saçlarını güneşten koruyup besliyor. Yani bu kremi de güneşe çıkmadan önce saçlarına uygulayabilirsin.

Bakımı yaptırdıktan sonra ellerimizi saçlarımızdan alamadık ve tabii ki ürünleri evde de kullanmaya devam ediyoruz; yaz boyunca da devam edeceğiz. :)

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
( Yağ )
Keşfet
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
( Maske )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Evde doğal saç bakımı nasıl yapılır?
Mucizevi besin kinoa nedir, saça faydaları nelerdir?
Kérastase Soleil serisini denedik!
Doğal saç bakımı için kullanman gereken ürünleri açıklıyoruz!
Tümünü Gör
Bütün saç renklerini 65 güne kadar canlı tutan bakımı bulduk!
Erkeklerde sakal bakımı nasıl olmalı, hangi ürünler kullanılmalı?
3 ayda hızlı saç uzatmak ister misin: Adım adım saç uzatan bakım rutini!
Evde doğal saç bakımı nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Erkek Cilt Bakımı Önerileri: Daha Bakımlı Görünmenin En Kolay Yolları