Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Undercut saç kesimi hangi erkeklere yakışır?

Undercut saç kesimi stillerinden hangisi tam sana göre?

Geçtiğimiz seneden beri popüler olan undercut saç kesimi, ünlüler dünyasında olduğu kadar sokak stillerinde de sık sık kullanılmaya başladı. Peki sen de bu saç trendini kullanmak istiyorsan, undercut saç stillerinden hangisini kullanmalısın? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulabilirsin!

Kimler undercut saç kesimini tercih etmeli?

Saçlarını 3 numara kestirmek isteyip ama gene de uzun saçlarından vazgeçemiyorsan bu saç modeli tam sana göre! Yanları tıraşlı, üst ve tepe kısımları daha uzun bir undercut stili tercih edebilirsin.

Her yüz şekline uygun olduğu için undercut saç kesimini herkes kullanabilir. Ancak sadece saç dökülmesi yaşayan erkeklerin kullanmasını önermiyoruz çünkü saçının seyrek kısımları daha fazla görünür olacağı için bunun yerine kısa saç modellerini kullanmalısın.

Şimdi, hangi undercut stilini tercih edeceğin tamamen sana kalmış! Bakalım aşağıdaki stillerden en çok hangisini beğeneceksin?

1.Geriye doğru undercut

Yan ve ense kısımlarının tıraşlı, ön ve tepe kısımlarının uzun olduğu bu undercut stilinde, uzun saçlarını geriye doğru tarayarak şekillendirebilirsin. Şekillendirdiğin kısımların sabit kalması için ise şekillendirici krem uygulayabilirsin.

2.Kısa undercut stili

Eğer saçını yeterince uzatamadıysan ya da sadece kısa bir stil tercih etmek istiyorsan undercut saç modellerinden kısa stili tercih edebilirsin. Yine saçın yan kısımları tıraşlı, üst kısımları biraz daha uzun olacak şekilde saçını kestirebilirsin.

3.Yan ayrımlı undercut saç kesimi

Saçın ön kısımlarının uzun, üst kısımlarının daha kısa, yan kısımlarının ise tıraşlı olduğu bu undercut stilinde saçlarının ön kısmını yana doğru şekillendirdiğinde ortaya çıkan görünüm gerçekten çok çekici!

4.Topuz undercut stili

“Saçlarımı o kadar uzattım neden kestireyim ki?” diye düşünüyorsan, uzun saçlarının sadece yan ve ense kısmını 3 numara kestirebilirsin. Böylece saçını topladığında undercut stilinin, serbest bıraktığında ise uzun saçların olmuş olur. Bir taşla iki kuş yani!

Photo credit: Abaca, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Erkek
Vichy Dercos AMINEXIL Clinical 5 - Erkek
( Saç Dökülmesine Karşı Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Erkeklere özel kısa düz saç modelleri
Modern zamanın Elvis'i olmaya ne dersin?
​Sarışın erkekler için cool kısa saç modelleri
Kıvırcık saçlı erkeklere uygun kısa saç modelleri
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör