Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Üniversitelilere uygun örgülü saç modelleri

Okula giderken havalı görünmek istiyorsan bu örgülü saç modelleri tam sana göre!

Biliyoruz vizeler, finaller derken üniversiteliysen her sabah okula kusursuz gitmek senin için baya zor! Gece geç saatlere kadar proje hazırlamışken ya da ders çalışmışken sabah erkenden kalkıp süslenmek yerine birazcık daha uyumayı istiyorsun… Ama şipşak yapabileceğin saç modelleri de var.

Özellikle bizim gibi senin de örgülü saç modelleri favorinse aşağıdaki üniversite saç modelleri tam sana göre!

Bohem örgülü saçlar

Bohem ve havalı görünen bu saç modeli eminiz ki favorilerinden olacak. Saçlarının ön kısımlarını arkada birleştirip lastik tokayla sabitle. Ardından bu atkuyruğunu kılçık örgü şeklinde ördükten sonra saçlarının geri kalan kısmıyla beraber örmeye devam et. Son olarak da örgüyü yana doğru çekerek genişlet. İşte bu kadar :)

Editörden öneri: Saçlarının daha kolay şekil almasını sağlamak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’den yardım alabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin

Hemen Al

Sahte örgü

Örgülü saç modellerini bir türlü yapamıyorum diyorsan bu saç modeli senin için! Saçlarının ön kısmından 2 tutamı tepede topladıktan sonra lastik tokanın biraz altına bir tane daha lastik toka tak.

Yukarıdaki görseldeki gibi, oluşan boğumun arasından saçının yan kısmından bir tutamı geçir ve bu şekilde uygulamaya devam et. İşte sahte örgülü saçların hazır!

Yan örgü

Üniversite saçı deyince aklına hemencecik hazırlayabileceğin saç modelleri geliyorsa yan örgü tam senlik! Saçının ön kısmını yandan ayırıp 3 tutama ayır. Bu tutamları saçının diğer kısımlarından tutamlar alarak örgüne kat ve son kısmı şeffaf lastik tokayla sabitle. Hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarının gün boyu sabit kalabilmesi için L’Oréal Paris Studio Pro Lock It sabitleyici sprey uygulayabilirsin.

Dağınık örgülü atkuyruğu

Saçların hafif seyrek ve ince telliyse dağınık saç modellerini tercih edebilirsin. Saçlarını tepede toplayıp atkuyruğunun üst kısmını kılçık örgü şeklinde ör. Ardından ördüğün kısmı yanlara doğru çekerek genişlet. Çok kolay değil mi?

Editörden öneri: Saçlarının daha dolgun olması için Vichy Dercos Densi Solutions serisini kullanmanı öneririz.

Romantik örgü

Biraz romantik bir ruh hali içinde olduğunda tercihin bu saç modelinden yana olabilir :) Saçlarını yandan ayırıp yukarıdaki adımlardaki gibi ön kısımdan başlayarak örmeye başla. Ancak örerken örgünün kulak hizanda kalmasına özen göster.

Yarım örgü modeli

Saçların uzun değil diye örgülü saç modelleri yapamayacağını sanıyorsan yanılıyorsun çünkü saçların kısaysa da bu saç modelini tercih edebilirsin.

Öncelikle saçlarının en ön kısmından iki tutamı serbest bırakıp geriye kalan ön kısımları arkada tel tokayla birleştir. Ardından en ön kısımdaki saçlarını klasik örgü şeklinde örüp yine tel tokalar yardımıyla sabitle. Örgüleri genişlet ve işte hazır!

Editörden öneri: Saçlarının daha kolay taranması ve şekil alması için Vichy Dercos Densi Solutions Saç Bakım Kremi’ni kullanabilirsin. Böylece saçların ağırlaşmadan yumuşacık olur.

Vichy Dercos Densi Solutions Saç Bakım Kremi’ni aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Kremi
Vichy Dercos Densi-Solutions Saç Kremi

Keşfet

Pratik, detaylı örgü

En kolay örgülü saç modeli hangisi?” diye soracak olsan, herhalde bu saç modelini tercih ederdik :) Saçının en alt kısmından bir tutamı klasik örgü şeklinde ör. Ardından saçının geri kalan kısmını, bu minik örgüyü de katarak örmeye başla. Bu kadar kolay bir saç modelinin bu kadar güzel görüneceği aklımıza gelmezdi!


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
Vichy Dercos Densi-Solutions Serum
( Serum )
Keşfet
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​İkizler burcuna özel saç modelleri
​Festival saçları: Kıyafete göre festival saçı seçimi nasıl olmalı?
​Yağlanan, ağırlaşan saçları gizleyebilen saç modelleri!
Instagram'da gördüğümüz en güzel saç modelleri!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Alp Kavasoğlu ile Aydınlık Makyaj