Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
16/09/2020
Saç Sırları
360 38

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!

Cansu G.
Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Dökülen saçlarına bir türlü çözüm bulamıyor musun? Saç dökülmesini azaltmak ve kontrol altına almak için belki de doğadan ilham alman gerekiyordur. Saç dökülmesine karşı doğal içerikler kullanmak hem saçlarına bakım yapmana olanak sağlar, hem de saç dökülmesini azaltır. Hangi doğal içerikler saç dökülmesine iyi geliyor? Saç dökülmesini azaltacak en iyi doğal formülleri senin için araştırdık. Uzman kuaförlerin de hep bahsettiği saç dökülmesine iyi gelen doğal ürünler sayesinde saçların eskisinden güçlü görünecek. Gücünü doğadan alan bakım önerileri için yazının devamına bekleniyorsun. 

Uzman kuaförlerin önerdiği doğal içerikler:

Zencefil kökü

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!

Zencefilin saç bakımında ne kadar aktif bir rol üstlendiğini biliyorsun, değil mi? Zencefilin içeriğindeki C vitamini, B6 vitamini, magnezyum, demir saçların güçlenmesini ve böylece koparak dökülmelerin azalmasını sağlıyor. Zencefil kök bölgesinde zencefilin faydalarını daha yoğun olarak görebiliyoruz. Zencefilli saç bakım ürünleri kullandığında kan dolaşımının hızlanır ve saçların daha sağlıklı uzamaya başlar. Zencefil, saç köklerine nüfuz ederek saç köklerini güçlendiriyor ve saçların daha güçlü büyümesini sağlıyor. 

Saç dökülmesini önlemek, saç foliküllerinin ihtiyacı olan besinleri sağlamak ile kontrol altına alınabilir. Zencefil kökünün içeriğindeki magnezyum, potasyum, fosfor sayesinde saç folikülleri besleniyor ve daha güçleniyor. Böylece saç dökülmesi tarihe karışıyor. 

Edelweiss Çiçeği 

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 1

Edelweiss çiçeği, yüksek dağlarda yaşayan yüksek UV ışınlarına maruz kalan fakat zor şartlara karşı hayatta kalmayı başarabilen bir bitki. Edelweiss çiçeğinin gücü saçlara da fayda sağlıyor. Edelweiss çiçeği kök hücresi, cilt bakımında antioksidan etkisi ve kolajen muhafaza etmesi ile ünlü! Saç bakımında ise saç tellerini en zorlu dış etkenlere karşı koruyan, saç tellerinde adeta kalkan görevi gören bu çiçek, oldukça faydalı bir içerik! Eğer sen de bizim gibi saç bakımında doğal içerikleri seviyorsan Edelweiss çiçeğinin saça faydalarını gördükçe çok mutlu olacaksın. 

Aminexil

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 2

Aminexil için güçlü saçların ortak noktası diyebiliriz. Saç köklerinin yaşlanmasını, saç köklerinin tıkanmasını ve saçların güçlü uzamasını sağlayan Aminexil molekülü, saç tellerinin daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor. Aminexil içeren saç bakım ürünleri kullandığında saçlarının güçlendiğini ve daha az döküldüğünü fark edersin. 

Limonene

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 3

Limonene, yüksek seviyelerdeki limonlarda bulunan oldukça değerli bir molekül. Limon özü olarak da bilinen Limonene, en çok limonun kabuğunda bulunuyor. Limonene, saçların daha sağlıklı uzamasını ve esnek olmasını sağlar. Ve en sevdiğimiz doğal özelliği ise kokusu! Limonene eklenen saç bakım ürünlerinin doğal kokusu seni limon bahçelerine götürüyor. İçeriğindeki C vitamini, magnezyum, kalsiyum, potasyum, bakı ve folik asit sayesinde saçların beslenir ve daha güçlü uzarlar. 

Doğal içeriklere sahip olan iyi saç bakım ürünleri

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 4

Saç dökülmesine iyi gelen ve doğal içeriklerle formülünü güçlendiren saç bakım ürünleri her zaman favorilerimiz! Şu sıralar tam da mevsim geçişinde olduğumuz için saçlarımız güçsüzleşmeye, dökülmeye başladı. Özellikle mevsim geçişlerinde artan saç dökülmesi problemleri hepimizin dönem dönem karşısına çıkabiliyor. Biz de bu nedenle Kérastase Genesis serisini kullanmaya başladık. Bu özel seri, içeriğindeki doğal kaynaklı içerikler sayesinde saç dökülmesine etkili çözüm sunuyor.

Kérastase Genesis Saç Banyosu'nu buradan inceleyebilirsin.

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 5
Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant Saç Banyosu
( Şampuan )
Hemen Al
Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 7

Kérastase Genesis serisinin doğal ve güçlü etkisi saç dökülmesine çift etkili çözüm yaratıyor. Saç dökülmesi sorununu çözerken bir yandan da içeriğindeki Zencefil Kökü ve Edelweiss Çiçeği Kök Hücresi sayesinde saçları nemlendiriyor ve saç tellerinin dış etkenlere karşı korunmasını sağlıyor.

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler! - 8

Aynı zamanda saç dökülmesine iyi gelen Aminexil sayesinde saçların mevsim geçişlerinde dökülmelere karşı daha dirençli olmasını sağlıyor. Gücünü doğadan alan Genesis serisinin saç dökülmesini gözle görülür bir şekilde azaltmasının dışında bizi en çok etkileyen özelliklerinden birinin de eşsiz kokusu olduğunu söylemeden geçmeyelim! Saç bakımı yaparken bir yandan da kendini duyusal bir deneyimin içerisinde bulabiliyorsun! :)

Kérastase Genesis serisini denediğimiz bu yazımızı okuyarak saç dökülmesine iyi gelen ürünleri keşfedebilirsin. 

Paylaş

Uzman kuaförlerin önerisi: Saç dökülmesine doğal çözümler!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant Saç Banyosu
Kérastase Genesis Bain Nutri-Fortifiant Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Genesis Saç Maskesi
Kérastase Genesis Saç Maskesi
( Maske )
Keşfet
Kérastase Genesis Saç Serumu
Kérastase Genesis Saç Serumu
( Serum )
Keşfet
Kérastase Genesis Dökülme Karşıtı Ampül
Kérastase Genesis Dökülme Karşıtı Ampül
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Dökülen saç geri çıkar mı?
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Evde saç dökülmesine karşı bakım yapmak isteyenler buraya! Size özel önerilerimiz var!
Tümünü Gör
Sonbahar kızılı saç rengi hakkında bilmen gerekenler!
En beğenilen bebek saç modelleri
Curly girl method nedir? Curly hair method hakkında bilmen gerekenler!
Erkek Çocuk Amerikan Saç Kesim Modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Trend Alarmı: Yeni Nesil Hafif Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?