Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Uzun, düz kâküller: Yeni trend!

Kâküllere bu sene daha modern bir dokunuş hakim!

Uzun ve dalgalı saçlara farklı bir dokunuş sağlamak için kâküller ideal bir seçimdir. Bu zamansız ve minimalist görünüm sadece birkaç makas hareketiyle saçlarına grafik ve farklı bir görünüm katar. Şimdi bu ikonik görünüme biraz daha yakından bakmaya ne dersin?

Kâküllü uzun saçlar: Cesur görünüm

Uzun saçlara uygulanan kâküller hem ultra feminen hem de çekici bir hava sağlıyor. Bu saç modeli aklımıza ''Şeytan Marka Giyer'' filmindeki, Anne Hathaway'in uzun ve kâküllü saçlarını getiriyor. Uzun saçlara oldukça yakışan kâkülleri sen de yüz şekline uygun bir kesim seçerek deneyebilirsin.

Hacimli saçlar

''It girl'' tabirini mutlaka duymuşsundur, bu ''it girl''lerin, modellerin kâküllü saçlarının genelde hacimli olduğunu da fark etmişsindir. İşte bu görünümü sağlamak için, kâküllü bir saç modeli istiyorsan, saçlarının düz tipte olmaması gerekir. Kâküllerin yüz tipine uygun olsa da, saçların fazla düz bir yapıdaysa hacimsiz ve sönük bir görünüm oluşabilir. Bu nedenle düz ve ince telli saçların için kâkül yerine perçem saç kesimini düşünebilirsin.

Kâküllerle daha belirgin hatlar

Kâküllerinin yüz şekline de uygun olması gerekir. Örneğin yuvarlak bir yüzün ve belirgin bir göz yapın varsa, kâküllerinin seyrek olması gerekir. Yüz hatlarını ortaya çıkaracak bir kâkül stili elde etmek genelde bir milimetre meselesidir. Eğer saçların için hangi kesimin uygun olduğuna karar veremiyorsan, saç uzmanına bir danışmanı tavsiye ederiz.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
Sleek Look Liss Control +
Sleek Look Liss Control +
( Şekillendirici )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Kahküllere nasıl bakım yapılır?
​Retro ilham: Uzun kaküllerin geri dönüşü!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör