15/05/2017
Saç Sırları
360 38

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri

Cansu G.
Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Eğer uzun saç tutkunuysan, uzun saçlara sahip olmanın harika yönlerini çok iyi biliyorsun demektir! Uzun saçlı olmak saçlarımızda dilediğimiz saç modelini (örgü, topuz…) kolayca elde edebileceğimiz anlamına geliyor. Bu saç modellerini çeşitli saç kesimleriyle de farklılaştırabilirsin. Uzun saçlarında katlı kesimler tercih ederek saçlarına hacim kazandırabilir ve düzenli olarak kat kestirerek saçlarının daha gür olmasına yardımcı olabilirsin.

Şimdi nasıl bir katlı kesim istediğini öğrenmeye ne dersin? Favorimiz olan en güzel katlı saç kesimlerini ilham olması için bir araya getirdik. Umarız, bu saç kesimleri arasından sen de en beğendiğini kolaylıkla bulabilirsin! :)

1. Gizli katlı uzun saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri

Hayalet katlı saç kesimi de denilen, belli belirsiz katlar hacimli ve dalgalı saçlar için idealdir! Eğer saçlarında hafif katlar varsa, maşa ile deniz dalgaları elde edip salaş bir görünüm vermeni öneririz. Günlük kullanım için de çok pratik olan bu saç stilini çok seveceksin!

Editörün önerisi: Saçlarının daha pürüzsüz görünmesi için harika bir önerimiz olacak. Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu, daha parlak, daha yumuşak ve 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz saçlar elde etmeni sağlıyor. Lamellar teknolojisi içeren Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu her banyoda kullanabilirsin.

2. Yoğun, belirgin katlı uzun saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 1

Saçlarındaki dramatik etkiyi arttırmak için katlı kesimini biraz daha belirginleştirmeyi deneyebilirsin. Bu saç kesiminin artısı, istediğin uzun görünümü kaybetmeden saçlarındaki kırıklardan kurtulman olacak! Kırık fönle şekillendirdiğinde saçlarındaki katlar ortaya çıkacak ve hacimli saçların herkesi kendine hayran bırakacak!

Editörden öneri: Saçların besine ihtiyacı olduğu için kırılıyor olabilir. İyice nemlendirip, beslediğinde çok daha bakımlı saçlara ulaşabilirsin. Bu konuda da sana önerimiz Elseve Dream Long saç bakım serisi!

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

Hint yağı,vitaminler ve bitkisel keratin içeren Dream Long ile uzun saçların kökten uca beslenir. Uzun saçlarını artık kırıklar nedeniyle kestirmek zorunda kalmayacaksın! :)

3. V katlı uzun saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 4

V katlı saç kesiminde katlar saçın ön kısmından başlıyor, arka kısmına doğru uzuyor. Saçlarının uzunluğunu ortaya çıkartmak için bizce ideal saç kesimlerinden. 

Editörden öneri: V katlı saç kesimine pürüzsüz saç görünümü çok yakışıyor! Özellikle arkadan bakıldığında saçın daha da uzun görünmesini sağlayan pürüzsüz saçlara ulaşmak için bizim favorimiz Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu. Saçları ağırlaştırmadan sadece 8 saniyede daha parlak ve daha yumuşak olmalarını sağlayan bu bakım ürünü ile şaşırtıcı parlaklığa ulaşmak, pürüzsüz görünüm elde etmek bizim için artık çok kolay. :)

4. U katlı uzun saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 5

U katlı saç kesiminde de katlar arkaya doğru uzuyor ancak katlar daha yumuşak hatlara sahip. Düz tarzda çekilen fönlerle beraber kullanıldığında çok havalı bir görünüm ortaya çıkıyor. 

5. Açık renk saçlarda uzun katlı kesim

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 6

Uzun ve açık renklere sahip saçlarda katlı kesimler göz alıcı duruyor! Bu kullanışlı saç kesimini saçların açık veya toplu, kusursuz bir biçimde kullanman mümkün. Saç modeli seçimi tamamen zevkine kalmış ve saçlarını nasıl şekillendirirsen şekillendir, katların mükemmel görünecek.

6. Koyu saçlarda uzun katlı kesim

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 7

Koyu saçlar uzun ve katlı kesimlerle harika duruyor! Ön taraftaki katlar, yüzünü çerçeveleyecek ve arka tarafta kalan katların her açıdan şahane görünecek. Eğer bu kesimi tercih edeceksen, saçlarının parlak ve sağlıklı göründüğünden emin olmalısın.

7.Kahküllü katlı uzun saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 8

Uzun saçlara katlı kesim yapılırken kahkül denenerek farklı bir görünüm elde edilebilir. Özellikle oval yüz şekline sahip olanlara bu saç kesimi çok yakışıyor. 

8.Önleri katlı saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 9

Katlı saç kesim modellerinde genellikle yüzün ön kısmına da kat verilerek perçem görünümü elde edilir. Bu perçemin uzunluğu yüz tipine göre değişebilir. 

9.Uzun katlara sahip katlı saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 10

Saçlarına hareket kazandırmak için kısa katlar yerine uzun katları da tercih edebilirsin. 

10.Doğal dalgalı uzun katlı saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 11

Doğal dalgalı uzun saçlara sahip olanlara katlı saç kesimleri çok yakışıyor!

11.Ombre uzun katlı saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 12

Yeni bir saç kesiminin yanında yeni bir saç rengi de hiç fena olmaz! :) Saçlarına boyut kazandırmak için katlı kesimdeki saçlarına ombre de deneyebilirsin.

12.Düz uzun katlı saç kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 13

Düz saçlarda saçın ön kısmına hafif katlar vererek doğal bir görünüm elde edebilirsin.

Uzun saçlarda katlı saç kesimi nasıl yapılır?

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 14

1.Evde katlı saç kesimi yaparken öncelikle ıslak değil, nemli saçlarla işe başlamanı öneririz. Böylece saçlarının ne kadar kısaldığını daha kolay kontrol edebilirsin.

2.Geniş dişli bir tarak kullanarak saçındaki tüm düğümleri aç ki oluşturduğun katlar düzgün olsun.

3.Saçını ortadan ayırdıktan sonra tüm saçını 7-8 tutama ayır. Tabii ki bu tutamları saçının gürlüğüne göre arttırabilir ya da azaltabilirsin.

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 15

4.Saçının altındaki tutamlardan başlayarak, her bir tutamı işaret ve orta parmağın arasında tut. Tutamın en uç kısmından, hafif yatay şekilde tutarak kesmeye başlayabilirsin. Ancak fazla kısaltmamak için azar azar kesmeye özen göstermelisin.

5.Sonrasında da üstteki tutamları yavaş yavaş açmaya başlayıp kesmeye devam edebilirsin. Katlı bir saç kesimi olduğu için üstlerdeki tutamları alttakilerden birazcık daha kısa kesmen gerekir.

6.Yüzünü çerçeveleyen kısımdaki saçların için de öndeki tutamları yüzünüzün önüne alıp, tutamı da işaret ve orta parmağın arasında tutup bu şekilde kesebilirsin.

7.Hata yapma veya çok fazla saç kesme olasılığını azaltmak için yavaş ilerlediğinden ve dikkatli bir şekilde kestiğinden emin olmayı ise unutmamalısın.

Uzun saçlarda katlı saç kesimi hangi yüz şekline gider?

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 16

Uzun saçlarını katlı kesmeye karar verdikten sonra göz önünde bulundurman gereken en önemli etkenlerden biri yüz şeklin olmalı. Her yüz şekline uygun farklı bir saç kesimi vardır, sana uygun katlı kesimi bulmak istiyorsan aşağıda yüz şekline göre derlediğimiz katlı saç kesim modellerine bir göz atmanı öneririz. 😊

1.Oval Yüz Şekli İçin Uzun Katlı Saç Kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 17

Dar, oval şekilli bir yüz için katlı saç modeli seçerken, yüzünü çok uzun gösterecek kesimlerden kaçınmalısın. Yüzü uzatan, katmansız görünümün aksine, yüzü çerçeveleyen daha uzun katlar, dikkati yüzün üzerinde toplayacaktır. Yüz şeklini göstermek ve daha keskin bir görünüm kazandırmak için çenenin hemen altından başlayan katlarla uzun bir saç modeli deneyebilirsin. Bu katlı görünüm hemen hemen her saç tipinde işe yarasa da en çok kalın telli, dalgalı veya kıvırcık saçlar için öneriyoruz.

2.Kare Yüz Şekli İçin Uzun Katlı Saç Kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 18

Alnın ve çene çizgin birbirine paralel ise, büyük olasılıkla kare yüz şekline sahipsindir. Bu durumda yanlış katlar yüzünü geniş gösterebilir. Katları hafif tutmalı ve daha yumuşak bir çene çizgisi görünümü yaratmak için belirgin katlardan kaçınmalısın.

3.Yuvarlak Yüz Şekli İçin Uzun Katlı Saç Kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 19

Yuvarlak şekilli yüzlere uzun katlar daha uzun bir yüz yanılsaması verirken, daha kısa katlar, dalgalı stiller daha yüksek elmacık kemikleri ve daha belirgin bir çene çizgisi görünümü verir.

4.Kalp Yüz Şekli İçin Uzun Katlı Saç Kesimi

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 20

Kalp şeklindeki yüzler tipik olarak genişlemiş alın, dar çene ve daha belirgin elmacık kemiklerinden oluşur. Kalp şeklindeki bir yüze kat keserken, katları yüze doğal olarak düşecek şekilde katmanlamak en doğrusudur. Bu, çene çizgisini genişletmeye ve yüz yapınızı dengelemeye yardımcı olur. Kalın veya orta kalınlıkta saçların varsa, yüksekten başlayan, hacim ve boyut yaratacak daha ince katmanlar en iyi seçenektir.

Katlı saç kesimi ile saçlar daha gür görünür mü?

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri - 21

Özellikle ince telli saçlara sahip olanlara katlı saç kesimleri önerilir çünkü saçtaki katlar saçın olduğundan daha gür, yoğun ve hacimli görünmesini sağlar. Ancak gür bir görünüm elde etmek istiyorsan uzun yerine kısa katlar tercih etmeni öneririz. Kısa katlar saçını daha hacimli göstermenin çok kolay bir yoludur.

Ne düşünüyorsun? Yeni sezonda katlı bir kesim tercih edecek misin?

*Instrumental test

Paylaş

Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Kolay Tarama Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Shag Saç Kesim Modelleri
En Havalı Shag Saç Kesim Modelleri
Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!
Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!
V Kesim Saç Modelleri
V Kesim Saç Modelleri
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Tümünü Gör
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj Çantanda Olması Gereken 15 Ürün