Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Uzun saçların bakım rutini nasıl olmalı: Nasıl yıkamalı, şekillendirmeli?

Uzun saçlara özel bakım rehberi hazırladık!

Uzun saç bakımı nasıl olur? Uzun saçlarını bir türlü kontrol altına alamıyor musun? Uzun saçlarının kıymetini bilmelisin. Herkesin kıskanarak baktığı saçlarını sağlıklı ve canlı bir şekilde tutmak için saç bakımına özen göstermeli, farklı saç modelleriyle göz alıcı görünmelisin. Uzun saçların için harika bir rehberle karşındayız. Uzun saçlar için doğru saç bakım rutinini ve şekillendirme ipuçlarını paylaştığımız bu yazımızı mutlaka okumalısın.

Uzun saçların bakım rutini:

1.Şampuan

Uzun saçlarını temizlemek için doğru şampuanı tercih etmelisin. Saçlarını kökten uca temizlemek ve nem dengesini korumak için şampuanın içeriğine göz atmayı unutmamalısın. Eğer saçların boyalıysa mutlaka boyalı saçlara özel şampuan kullanmalısın. Böylece saç rengin uzun süre canlı görünecektir. Şampuan alırken saçlarının ihtiyacına uygun olan şampuanı kullanmalısın. 

Eğer saç uçların kırıksa, onarıcı şampuanlar almalısın. L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan sayesinde saçlarını kökten uca onarabilirsin. Eğer saçlarının kuru olduğunu düşünüyorsan nemlendirici etkili şampuanları tercih etmelisin.     

L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan 250 ml
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan 250 ml
( Şampuan )
Keşfet

2.Saç kremi

Öncelikle şunu söyleyebiliriz, uzun saçlarına saç kremi kullanırken elini korkak alıştırma! Yumuşacık uzun saçlara kavuşmak için her yıkamada mutlaka saç kremi de kullanmalısın. Saç kreminden verim almak için genellikle şampuan ve aynı serinin saç kremini kullanmanı öneriyoruz. Saç kremini saç uçlarına ve boylarına uygula ve bekle. Saçlarını durularken mutlaka ılık su kullanmalısın.

3.Saç maskesi

Haftada bir veya iki kere ihtiyacına uygun saç maskesi kullanmayı unutmamalısın. Saç maskesi hem saçlarımızı onarır, hem de canlı bir görünüm sağlar. Eğer boyalı saçların varsa mutlaka boyalı saçlara özel saç maskesi kullanmanı öneriyoruz. Saçlarına maske uyguladıktan sonra saçlarını daha sıcak tutmak için ısıttığın havluya sarmalısın. Sıcak havayla temas eden maske daha etkili bir sonuç verecektir.

4.Banyo sonrası bakımı

Malum uzun saçları taraması birazcık zor. Bu nedenle saçlarının hem kolayca taranmasını, hem de kolay şekil almasını sağlayabilecek saç bakım ürünleri kullanmanı öneririz. Mesela Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i banyodan sonra saçlarının uç ve boylarına uygulayabilirsin. Kullandıktan sonra saçlarının ne kadar rahat tarandığında, nasıl güzel şekil aldığına sen bile şaşırabilirsin :)

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Uzun saçları şekillendirme rutini:

-Uzun saçları nasıl düz şekillendirebiliriz?

İtiraf edelim, uzun saçları şekillendirmek çok zaman alabiliyor. Saçlarını en pratik şekilde şekillendirmek için saç yapını iyi tanımalısın. Eğer düz saçların varsa saçlarını düzleştirerek kullanabileceğin saç modellerini seçmelisin. Uzun saçlarını aşağıdaki adımları takip ederek düzleştirebilirsin.

1.Saçlarını ince tutamlara ayır

Saçlarını düzleştirmeye başlamadan önce mutlaka tutamlara ayırmalısın. Saçlarının kalınlığına göre 4-6 tutama ayırıp mandallı tokayla sabitlemelisin. Böylece saç düzleştirme işlemi daha pratik ve düzenli ilerleyecektir

2.Düzleştir

Saçlarını düzleştirmeye her zaman ense kısmından başlayarak önlere doğru gelmelisin. Böylece düzleştirme işlemi senin için daha kolay olacaktır. Arkadaki saçlarını bitirdikten sonra öndeki saçlarına geçmelisin. Saçlarını düzleştirirken aynı zamanda tararsan daha etkili sonuçlar elde edebilirsin. Ayrıca saçlarının tamamını düzleştirdikten sonra üzerinden ikinci kat geçerek saçlarının daha pürüzsüz görünmesini sağlayabilirsin.

3.Sabitle

Son olarak düz saçlarının keyfini gün boyu çıkarmak ve saçlarının ışıl ışıl olmasını sağlamak için saç uçlarına Kérastase Elixir Ultime Bakım Yağı'nı sürmeyi unutmamalısın.

-Uzun saçları nasıl dalgalandırabiliriz?

Doğal dalgalı saçlarının dalgasını yoğunlaştırmak ve daha hacimli bir görünüm elde etmek için dalgalı saç modellerini tercih edebilirsin. Uzun saçların nasıl dalgalandırılması gerektiğini merak ediyorsan aşağıdaki adımları takip edebilirsin!

1.Saçlarını hazırla

Saçlarını öncelikle tutamlara ayırmalısın. Saçlarını köpükle şekillendireceksen direk olarak ürün uygulamaya başlayabilirsin. Matrix Volume Builder Hacim Veren Saç Köpüğü sayesinde pratik dalgalar elde edebilirsin. Eğer ısıyla şekillendireceksen ısı koruyucu spreyini sıkmayı unutmamalısın.

2.Dalgalandır

Saçlarına dalgalı fön çekerken daha doğal görünmesi için her daim kulak hizasından başlamalısın. Kulak altındaki dalgalar uzun saçlarında daha havalı görünecek. Saçlarını önce fırçaya sar daha sonra yavaşça açarak yakın seviyeden ısı uygula. Eğer fön çekemiyorum diyorsan saç maşasıyla da saçlarını kolayca dalgalandırabilirsin.

3.Sabitle

Saçlarının daha doğal görünmesi için dalgalarını parmaklarınla tarayarak aç. Son olarak saç spreyiyle sabitle, işte bu kadar!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Matrix Volume Builder - Hacim Veren Saç Köpüğü
Matrix Volume Builder - Hacim Veren Saç Köpüğü
( Saç Köpüğü )
Keşfet
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
Kérastase Elixir Ultime Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan 250 ml
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Onarıcı Şampuan 250 ml
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Vegan saç bakımı hakkında bilmen gereken her şey!
Saçlarını Bahara Uyandır: Kérastase'ın Sana Özel Bir Sürprizi Var!
3 adımda açıcı ile yıpranan saçlarını hayata bağla!
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Selin Yağcıoğlu ile Boğa Burcu Makyajı Nasıl Yapılır?