Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için 5 ipucu

Dalgalarının keyfini daha uzun zaman çıkar!

Dalgalı saçlar her kadının hayalidir. Saçları olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren dalgalı saç modellerini biz de çok seviyoruz! Dalgalı saçların yapılışı kolay olsa da sabit kalması çok kolay değil... Saçlarını dalgalandırdıktan bir saat sonra düşen dalgalar adeta koca bir zaman kaybına neden oluyor. 

Peki, dalgalı saçlarını daha uzun süre hacimli ve dolgun gösterecek önerilerimiz var desek? Uzun süre kalıcı dalgalı saç modeli için sana harika bir ipucu rehberi hazırladık. Aşağıdaki önerilerimizden yardim alarak uzun süre kalıcı dalgalarını keyfini çıkarabilirsin!

1.Buklelerini sabitle

Saçlarını maşa veya fön makinesiyle dalgalandırdıktan sonra anında aşağı doğru serbest bırakmamalısın. Unutma, saçların hangi şekilde soğursa o şekilde kalır. Saçlarının uzun süre dalgalı görünmesi için dalgalandırdığın saçı parmağına sarıp burgu haline getir ve tel tokayla saçlarına sabitle. Böylece 10-15 dakika bekleyerek saçlarının soğumasını sağlayabilirsin. Tel tokaları çıkardığın anda saçlarının dalgalarına bayılacak ve uzun süre bozulmayan saç modelinin keyfini çıkarmak için can atacaksın!

Editörün önerisi: Eğer saçlarının bukle şeklinde soğumasını bekleyecek zamanın yoksa saçlarını tel tokayla sardıktan sonra saç kurutma makinesinin soğuk kısmını ayarla ve saçlarını soğuk havayla soğutmayı dene. Oldukça pratik ve etkili olan bu yöntem sayesinde saçlarını anında dalgalandırabilir ve dalgalarının tadını gün boyu hatta birkaç gün bile çıkarabilirsin.

2.Doğru şekillendirici ürünleri kullan

Uzun süre kalıcı dalgalı saçlara ulaşmak için doğru saç şekillendiricileri kullanmalısın. Doğru ürünleri kullanırken saçlarının yoğunluğuna göre kullanacağın ürün miktarını ayarlamayı da unutmamalısın. Saçlarında daha doğal dalgalar yaratmak istiyorsan saç köpüğü kullanmanı öneriyoruz. Saç köpüğü özellikle plaj dalgası yaratırken oldukça pratik bir uygulama sağlıyor. 

Saçlarını daha yoğun bir şekilde sabitlemek ve neredeyse kıpırdamasına bile izin vermemek istiyorsan da saç jölesi senin tercihine uygun bir ürün olacaktır. Tutuculuğu yüksek saç jölesini kullandıktan sonra saç telinin kıpırdadığını dahi göremeyebilirsin. 

Editörün önerisi: Isıyla şekillendirmeden önce saçlarının zarar görmemesi için mutlaka ısıdan koruyucu bir saç bakım ürünü kullanmalısın. Elseve Komple Onarıcı 5 İkili Bakım İksiri ile saçlarının ısıdan korunmasını sağlayabilirsin. 

Elseve Komple Onarıcı 5 İkili Bakım İksiri'ni aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

3.Doğru fön makinesine yatırım yap

Saç kurutma makinesi ve fön makinesi aslında birbirinden farklı cihazlardır. Fön makinesi, saç kurutma makinesine göre daha güçlüdür. Eğer saçlarını fön makinesiyle şekillendirmek istiyorsan 2200 Watt ve üzeri olan ürünleri tercih etmelisin. Eğer kalın telli saçların varsa en az 2500 Watt'lık fön makinelerini satın almalısın. Saç kurutma amaçlı makineler genellikle 1200-1500 Watt arasındadır. Bu güçte bir makineyle saçlarını şekillendirmen pek mümkün olmayacaktır.

4.Saç maşasının kalınlığı önemli

Saçlarını dalgalandırmak için saç maşası kullanıyorsan en çok özen göstermen konu saç maşasının kalınlığıdır. En ince saç maşasının kalınlığı 13 cm. civarındadır. Bu tarz saç maşalarıyla ince bukleler yapabilirsin. Kıvır kıvır saç modellerini beğeniyorsan da 13 cm. saç maşası senin için uygun olacak. 

Su dalgası gibi doğal dalgalar istiyorsan kalın saç maşası kullanmalısın. 32-38 cm arasındaki saç maşaları daha kalın ve hacimli dalgalar yaratır. 

5.Güçlü tutuşlu bir saç spreyi şart!

Her saç modelinde olduğu gibi dalgalı saç modellerinin de sabit kalması için güçlü tutuşlu bir saç spreyi kullanmalısın. Saçlarının gün boyu hem dalgalı, hem de hacimli görünmesini istiyorsan L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Sprey'den yardım alabilirsin.  

Uzun süre kalıcı dalgalar için ekstra öneriler:

Bütün her şeyi denedin ve hala dalgaların hemen sönüyorsa sorun saçların demektir! Yıpranmış saç telleri hemen söner ve zor şekil alır. Bunun önüne geçmek için saç tellerine doğru bakımı yaparak onarmalısın. Saçlarını onarmak için haftada iki kere onarıcı saç maskesi yapmanı öneriyoruz. Günlük saç bakım rutininde doğru şampuan ve saç kremi ikilisini de kullanmak önemlidir. İhtiyacına yönelik şampuanı seçerek saçlarına doğru bakımı yapmalısın. 

Saçların çok fazla yıpranmış, zarar görmüşse maşa gibi ısıyla şekil veren aletlere bir süreliğine ara vermeni öneriyoruz. Yoğun ısı uygulamak saç tellerini iyice zayıflatabilir. İlla kalıcı, dalgalı saçlar istiyorsan,  Kérastase Mousse Bouffante şekillendirici köpüğü saçlarının uç ve boylarına uygulayarak ısı kullanmadan dalgalı saçlar elde edebilirsin. 

Kérastase Mousse Bouffante Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Keşfet

Saçlarının uzun süre dalgalı görünmesini istiyor ama bunu pratik şekilde yapmak istiyorsan da gece uyumadan önce nemli saçını örerek uyuyabilirsin. Saçlarının uç ve boylarına önce Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi uygula, daha sonra saçlarını ör. Sabah uyanıp örgüleri açtığında saçların kendiliğinden dalgalı olacaktır. Bu dalgaları saç spreyiyle sabitledikten sonra en azından bir gün boyunca bozulmayacağına emin olabilirsin!


Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
Kérastase Mousse Bouffante Köpük
( Şekillendirici )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kadınlar İçin En Havalı Kırık Fön Modelleri
Saç şekillendirmede son nokta: Su şişesiyle dalgalı saç nasıl yapılır?
Doğal dalgalı saç modellerini kolayca elde etmenin yolları!
Dalgalı saçlar için hızlı ve kolay saç modelleri
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Ruj Rehberi: En Sevilen L'Oréal Paris Rujları