Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Uzun ve orta boy saçlar için trendy örgü stili: Twist saç örgüsü

Twist saç örgüsüyle süper bir saç modeli elde et!

Uzun ve orta boy saçlar için çok farklı, güzel örgü stilleri var ve çoğu zaman bu stiller arasından hangisini seçeceğimize şaşırıyoruz! Aslında saç örgüsü kolay bir saç modeli değil ama biraz pratikle yapamayacağın örgü yok! Bu senenin örgü trendlerinden ön plana çıkan “twist" örgü modelini de eminim ki çok seveceksin. Bakalım nasıl uygulanıyormuş?

Twist örgülü topuz

Twist saç örgüsüyle çok hoş ve şık bir topuz elde edebilirsin. Öncelikle saçlarının ön kısmından 3 tutamı klasik örgü şeklinde 2-3 kez ördükten sonra saçının ön kısımlarını da örgüye dâhil etmelisin. Ardından, saçını diğer tarafa doğru örmeye başla ve oluşan örgüyü ensende, saçlarının alt kısmına tel tokalarla sabitle.

Editörden not: Bu görünümü tamamlarken son dokunuşta bolca sabitleyici sprey kullanarak saçının gün boyunca sabit kalmasını sağlayabilirsin.

Twist yan örgü

Önce ince dişli bir tarak yardımıyla zig-zag saç ayrımı oluştur. Sonrasında kulağının üzerinden başlayarak saçlarını örmeye başla. Bu örgüyü diğer tarafa doğru örmeye devam et. Ardından yan taraftaki örmediğin kısımları da örüp iki örgüyü birbirlerinin etraflarına dolayarak lastik tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Twist örgülü atkuyruğu

Tüm saçını arkada toplayıp atkuyruğu şeklinde topla. Oluşan atkuyruğunu 2 tutama ayırıp, her 2 tutamı da kendi etraflarında çevirip burgu halini almalarını sağla. Sonrasında bu burguları birbirlerinin üzerine gelecek şekilde örüp, lastik tokayla sabitle. Ortaya gerçekten de çok hoş bir örgülü atkuyruğu modeli görünümü çıkacak!

Twist yarım örgü

Bu örgü için: saçının ön kısmından iki tutamı arkada lastik tokayla sabitle. Ardından, bu atkuyruğunu terse doğru çevir. Bu şekilde saçının geri kalan kısımlarını da arkada sabitleyip terse doğru çevirdikten sonra oluşan kıvrımlı örgüyü lastik tokayla sabitle. Pratik değil mi?


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com, kassinka.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Ultra Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Kérastase Fix Fabulous Sprey
Kérastase Fix Fabulous Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun bob saç modeli: Hangi yüz şekli, nasıl kullanmalı?
Omuz hizasında saç nasıl şekillendirilir?
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Omuzlarda saçlar için 7 renk ve model önerisi
Tümünü Gör
Difüzör nedir, en etkili şekilde nasıl kullanılır?
Şimdiye kadar tel tokaları yanlış kullandığını sana kanıtlıyoruz!
Çağla Şıkel Saç Bakım Sırrını Açıkladı!
Erkeklere özel fön çekme rehberi
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Doğru Makyaj Malzemeleri İle Göz Altı Morluklarını Gizlemenin Püf Noktaları