16/05/2018
Saç Sırları
360 38

V Kesim Saç Modelleri

Cansu G.
V Kesim Saç Modelleri V Kesim Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saçları en dolgun gösterecek saç kesim modellerinden biri olan V saç kesimi hakkında bildiğimiz her şeyi seninle paylaşmaya geldik! V saç kesiminin modası hiç geçmiyor. Bu nedenle sen de saçlarını dolgun gösterecek ve modası hiç geçmeyecek bir saç kesimi arıyorsan v şeklinde katlı saç kesimi değerlendirebilirsin. 

Yepyeni saç kesimiyle yeni bir görünüme kavuşmak isteyenler bu yazıyı kaçırmamalı!

V saç kesimi nedir?

V Kesim Saç Modelleri

V şeklinde saç kesimi, saçların, arkadan bakıldığında V şeklinde göründüğü saç kesimine verilen isimdir. V saç kesiminde önler daha kısa, arka kısımlar daha uzundur. Bu tarzdaki saç kesimine, yaprak saç kesimi de denilebiliyor. Özellikle uzun saç kesim modelleriyle elde edilebilen V saç kesimi, saçlara çok havalı bir görüntü veriyor. Ayrıca önlerden geriye doğru katlı bir şekilde geldiği için ince saç tellerini daha dolgun ve hacimli gösterebiliyor.

V Kesim Saç Modelleri - 1

Kat kat saç kesimlerini daha güzel buluyorsan saçlarını hacimli göstermenin yollarını arıyorsun demektir. İşte v saç kesimi de sana, katlı saç kesim modelleriyle aynı etkiyi verebilir.

Editörün önerisi: V saç kesimiyle tüm gözler bir anda saçlarının üzerinde olacak. Tabii saçlarının ışıltısını her daim korumalısın. Biz saçlarımızın ışıltısı için Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'ndan yardım alıyoruz. Banyoda ıslak saçlarında 8 saniye boyunca Wonder Water'ı uygula ve sürenin sonunda daha pürüzsüz ve daha parlak saçlara sahip ol! V kesimi saçların 8 saniyede 10 kat* daha pürüzsüz görünecek.  

L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu'nu buradan inceleyebilirsin.

V Kesim Saç Modelleri - 2
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Hemen Al

V saç kesimi hangi yüz tipine uygundur?

V Kesim Saç Modelleri - 4

V saç kesimi en çok oval ve yuvarlak yüz hatlarına yakışıyor. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınlar, katlı saç kesimleriyle yüz hatlarını dengeleyerek daha köşeli yüz hatlarına sahip gibi görünmesini sağlayabilirler. Fakat kare veya dikdörtgen şeklindeki yüz hatlarına sahip olan kadınlara V saç kesimini tavsiye etmiyoruz. V saç kesiminde katlar çene hizasında başladığı için köşeli yüz hatların daha çok ön plana çıkacaktır. 

Evde V saç kesimi nasıl yapılır?

V Kesim Saç Modelleri - 5

Evde V saç kesimi yapmak için ilk önce saçlarını ıslat. Saç kesimini daha iyi görmek için önüne ve arkana ayna yerleştir. Arkadaki saçlarını saç kat makasıyla V şeklinde dikkatlice kes. Saçlarını keserken önlerini kısa bırak ve arkaya doğru V şeklinde uzat. Eğer evde kat kat saç kesimini ilk defa  yapıyorsan adım adım bu kesimi yapmalısın. Keskin hatlar yerine daha yumuşak saç kesimi yaparak yavaş yavaş ilerleyebilirsin. 

V saç kesiminin bakımı nasıl olmalı?

V Kesim Saç Modelleri - 6

V saç kesiminin kilit noktası üçgen şeklindeki saç uçları. Saç uçlarına ne kadar iyi bakarsan V kesimdeki saç modelin de o kadar sağlıklı görünür. Saç uçlarını düzenli kestirerek ve saç kırıklarının oluşmasını engelleyerek V saç kesiminin bakımını sağlayabilirsin. Aynı zamanda, günlük saç bakımında saçlarına zarar vermeden temizleyecek, saçlarını besleyecek ürünler kullanmanı öneririz.

V Kesim Saç Modelleri - 7

Saçlarını yıkarken aşırı sıcak sudan uzak durmalı, saçlarını yüksek ısıdan korumalısın. Saçların V kesimiyle zaten kusursuz görünecek. Bu yüzden fön veya maşa yapmana gerek kalmaz. Eğer ısıyla saçlarını şekillendirmek istiyorsan ısı koruyucu saç serumu kullanmanı tavsiye ederiz. 

Kısa v saç kesimi

V Kesim Saç Modelleri - 8

V saç kesimi kısa boy saçlara da çok yakışıyor. Özellikle bob saç kesimi, küt saç kesimi ve asimetrik kısa saç kesimlerini V şeklinde keserek farklı bir görünüm yaratabilirsin. 

V şeklinde katlı saç kesimi

V Kesim Saç Modelleri - 9

Yeni saç trendlerinde yer alan V katlı saç kesimi, özellikle yaz aylarında saçlarıyla havalı havalı dolaşmayı sevenler için ideal! :) Katlı v kesim saç modeli sayesinde duştan çıktıktan sonra şekillendirmeye bile gerek kalmadan, yalnızca şekillendirici köpük uygulayıp çıktığımız bu saç kesimini biz de severek kullanıyoruz.

Ters V saç kesimi

V Kesim Saç Modelleri - 10

Yeni saç kesimi her zaman dinamik ve canlı bir görünüme neden olur. Saç modelinden sıkıldıysan veya kendine yeni bir görünüm kazandırmak istiyorsan uzun saçlarına ters V saç kesim modeli vererek bambaşka bir görünüme bürünebilirsin.Ters v model saç kesimi, katlardan oluştuğu için yüzüne karakteristik bir hava da katacaktır. Saçlarını topladığında öndeki kısa katlarını açıkta bırarak daha havalı görünebilirsin.

V kesim kıvırcık saç

V Kesim Saç Modelleri - 11

Uzun saçlarını yeniden yapılandırmak, aynalara yeni saç modelinle bakmak istiyorsan, kıvırcık saç V  kesim modelleri arasındaki farklı saç modellerini sana tavsiye ediyoruz. Eğer sen de V saç kesimini beğendiysen en yakın kuaföre bekleniyorsun!

Uzun v Saç Kesimi

V Kesim Saç Modelleri - 12

V saç modellerii uzun saçın dolgunluğunu da ön plana çıkartıyor. Bu saç kesimiyle şikayet ettiğin sönük saçlardan kurtulabilir, katlı saç kesiminin avantajlarından yararlanabilirsin. V saç kesimi önden arkaya doğru katlı bir şekilde geleceği için saçlarını genellikle açık olarak kullanmanı öneriyoruz.

V saç kesimleri

V Kesim Saç Modelleri - 13
V Kesim Saç Modelleri - 14
V Kesim Saç Modelleri - 15
V Kesim Saç Modelleri - 16
V Kesim Saç Modelleri - 17
V Kesim Saç Modelleri - 18
V Kesim Saç Modelleri - 19
V Kesim Saç Modelleri - 20
V Kesim Saç Modelleri - 21
V Kesim Saç Modelleri - 22
V Kesim Saç Modelleri - 23
V Kesim Saç Modelleri - 24
V Kesim Saç Modelleri - 25
V Kesim Saç Modelleri - 26
V Kesim Saç Modelleri - 27
V Kesim Saç Modelleri - 28
V Kesim Saç Modelleri - 29
V Kesim Saç Modelleri - 30
V Kesim Saç Modelleri - 31
V Kesim Saç Modelleri - 32

*Instrumental test

Paylaş

V Kesim Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Wonder Water Mucize Bakım Suyu
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En Havalı Shag Saç Kesim Modelleri
En Havalı Shag Saç Kesim Modelleri
Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!
Kat kat saç kesimi nedir: En beğenilen kat kat saç modellerini derledik!
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Orta boy saçlar için katlı kesim modelleri
Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri
Uzun saçlara özel katlı saç kesimleri
Tümünü Gör
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Trend Alarmı: Z Kuşağı Saç Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Karamel Ombre Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Perde Kahkül Modelleri
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Vücut Makyajı İçin Gereken Tüm Ürünleri Seçtik!