20/08/2021
Saç Sırları
360 38

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!

Ece Y.

Saçlarını, vişne kızılı saç rengine boyamak istiyorsan bu yazımıza bir kulak ver.

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Girdiği her ortamda dikkat çekmeyi seven kadınların vazgeçilmez saç rengi, şüphesiz ki kızıl tonları. Hemen herkese yakışan bir kızıl tonu olduğunu da düşünürsek, neden bu rengin bu kadar popüler olduğunu anlamak çok da zor olmasa gerek. Son birkaç yıldır popülerliği dillerden düşmeyen bir kızıl tonu var ki Hollywood yıldızlarının da bir dönem en sık tercih ettiği renklerden biri: Vişne kızılı. Tiktok viral saç renkleri arasında da çok sık karşımıza çıkan bu saç trendine ayak uyduracak olanlar için hazırladığımız bu yazıda vişne kızılı saç rengine dair bilmen gereken her şeyi bulabilirsin. Keyifli okumalar! 😊

Vişne Kızılı Saç Rengi Nasıl Bir Ton?

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!


Bu saç rengi, kızıl tonlarının en gözde renklerinden biri. İçerisinde hafif pembe ışıltılar barındıran bu renk, kahverenginin harmanlanmasıyla oluşturuluyor. Mor tonlarının baskın halde yer almadığı bu renk, bu haliyle kendisine en yakın tonlardan biri olan şarap kızılından ayrılıyor ve hatta şarap kızılının bir ton koyusu olarak gösteriliyor.

Vişne Kızılı Saç Rengi Kimlere Yakışır?

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! - 1


Bu tonu biz, en çok beyaz tenlilere yakıştırıyoruz. Çünkü rengin, beyaz tenlilerde çok daha güzel kendini gösterdiğini düşünüyoruz. “Ben burdayım.” dedirten bir etki için de beyaz tenlilerin kullanmasını tavsiye ediyoruz. Ancak şunu da unutmamakta fayda var. Hollywood yıldızları ve dünya starlarının da bir dönem kullanmayı tercih ettiği bu renk, şimdilerde Tiktok viral saç boyaları arasında da çok yükselişte. Gördüğümüz tüm Tiktok videolarında, uygulayan herkese çok yakıştığını düşünüyoruz. Kısacası bize sorarsan, doğru kullanmayı bildikten sonra vişne kızılı saç rengi herkese yakışabilecek bir saç rengi.

Vişne Kızılı Saç Boyasını Saçlarına Nasıl Uygulayabilirsin?

Bu saç rengini dilersen kuaförde dilersen de evde kendin uygulayabilirsin. Eğer ki ilk defa saçını boyayacaksan, evde uygulama yaparken dikkat etmen gerekenleri şöyle sıralayalım;

- Üzerinde vişne kızılı yazan uygun tondaki boyayı satın alarak başla ve kutunun arkasındaki şablondan kendi saç renginde nasıl duracağını kontrol et.

- Bu esnada boyanın olası alerjenlere karşı 48 saat öncesinden testini vücudunda denemiş olmalısın. Eğer ki vücudun herhangi bir tepkime göstermediyse saçını boyamaya hazırsın demektir.

- Boyanın kullanma klavuzunda yer alan talimatlara tek tek uymalı, boyayı önce diplerine sonra da tüm saç boy ve kıllarına uygulayarak yedirmelisin.

- Yine boyayı saçında bekletme ve yıkama talimatlarını da göz önünde bulundurarak boya işlemini tamamlayabilirsin.

Boya Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalı?

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! - 2

L’Oréal Paris Excellence Creme 6.66 Şarap Kızılı Saç Boyası'nı aşağıda bulabilirsin.

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey! - 3
Excellence Creme Saç Boyası 6.66 Şarap Kızılı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Her boya sonrası, saç bakımına özen göstermen önemli. Boyanın saçlarından hızlı akmaması ve rengin soluklaşmaması gibi etmenler için boya sonrası bakımı ihmal etmemelisin. Ki bu etmen, kızıl tonlarda çok daha mühim. Diğer renklere nazaran hızlı akma gösterebilen bu renk için bizim önerimiz, boyalı saçlar için şampuan ve saç kremi kullanman yönünde. Bu sayede saç rengini daha uzun süre koruyabilir ve saçlarında boya kaynaklı yıpranmaların önüne geçebilirsin.

Editörün önerisi: Bizim favori kızıl saç boyası rengimiz L'Oréal Paris Excellence Creme 6,66 Şarap Kızılı rengi. Pro-Keratin içeriği ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde saçlarımızı boyama esnasında yıpranmaya karşı koruyan bu saç boyası, kutunun içerisinde yer alan pH dengeli boya sonrası bakım şampuanı ile de saçlarımızı ve saç derimizi nazikçe temizliyor. Ayrıca yine kutuda yer alan seramid içerikli maske ise saçı ağırlaştırmadan besleme konusunda muazzam bir etkiye sahip. Tüm bu yardımcı öğeler sayesinde saçlarımızda uzun süre kalan ve zengin bir renk tonu veren boya, %100 beyaz kapayan formülüyle de bizden tam not almayı başardı. Sen de vişne kızılına henüz cesaret edemiyor, fakat kızılın cazibesinden de vazgeçemiyorsan bu Loreal şarap kızılı saç boyasını gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. 😊

Paylaş

Vişne Kızılı Saç Rengi Hakkında Bilmen Gereken Her Şey!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Creme Saç Boyası  6.66 Şarap Kızılı
Excellence Creme Saç Boyası 6.66 Şarap Kızılı
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​Kızıl kahve saç rengi modelleri
​Kızıl kahve saç rengi modelleri
​Saç rengi trendleri: Kızıl ışıltılar
​Saç rengi trendleri: Kızıl ışıltılar
​Yoğun ve sıcak kızıllar: 2016 İlkbahar trendleriyle tanış!
​Yoğun ve sıcak kızıllar: 2016 İlkbahar trendleriyle tanış!
'Fire hair' da neyin nesi?
'Fire hair' da neyin nesi?
Tümünü Gör
Mavi Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır?
Mavi Saç Boyası Nedir, Nasıl Kullanılır?
Örgü Saç Bandıyla Yapılabilecek Saç Modelleri
Örgü Saç Bandıyla Yapılabilecek Saç Modelleri
Susam Yağının Saça Faydaları
Susam Yağının Saça Faydaları
En İyi Keratinli Şampuan Önerisi!
En İyi Keratinli Şampuan Önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Rimel Nedir? Ne İşe Yarar?