Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yağlı Saçlar için En Uzun Süre Ferahlık Veren Yöntem Nedir?

Sude Alkış ile beraber sizlere 3 farklı öneri hazırladık!

Herkese merhaba! Saç Sırları.com’un bu kez konuğu benim! :) Sizler için, yağlı saçlara özel 3 öneri denedim. Her ne kadar saçlarım dışardan bakıldığında yağlı gibi görünmese de, çok çabuk yağlanıyor. Bu nedenle hem kendim, hem de saçları çok yağlı görünenler, banyo yaptıktan sonra bile saçları çabucak sönenler için en uzun süre ferahlık veren yöntemleri denedim!

Bakalım denediğim bu yöntemler nelermiş?

1.Saçları baş aşağı kurutmak:

İlk yöntem saçları baş aşağı şekilde kurutmak! Saçları baş aşağı kuruttuğumuzda saç telleri saç derisinden uzakta kaldığı için daha hacimlenerek kuruyor. Saçlar diplerden itibaren hafif yukarıda durduğu için de sönmeleri ve yağlanmaları birazcık zaman alabiliyor. Kuruturken saçlarınızı diplerden hafifçe çekerek kurutursanız daha iyi sonuç alabilirsiniz.

2.Saçı çok soğuk/sıcak su ile yıkamamak:

Çok sıcak su, ciltteki gözeneklerin açılmasına ve nefes almasına sebep olur. Gözeneklerin nefes alması sıvı kaybetmek anlamına geliyor. Vücudumuz da bu sıvı kaybını önlemek için daha fazla yağ salgılamaya başlıyor. Bu nedenle saçlarımız çok daha hızlı bir sürede yağlanıyor. Her ne kadar çok soğuk su ile saç yıkamanın saçın geç yağlanmasını sağladığı sanılsa da bu yalnızca saçların kurumasına neden olur… Bu yüzden saçlarınızı ılık suyla yıkamanızı öneririm.  

3.Kil maskesi kullanmak:

Bu yöntem bence yağlanma karşıtı, en uzun süreli ferahlık sağlayan yöntem! Eminim ki saçları çok çabuk yağlananlar şimdiye kadar bir sürü saç bakım ürünü denemişlerdir. Ancak bu ürün onlardan çok farklı!  Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi bana çevremdekiler şiddetle tavsiye ettiler ve ben de hemen denemek istedim.

Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi'ni aşağıda bulabilirsin.

L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Kil maskesi kuru saça ve sadece saç diplerine uygulanıyor diğer maskelerden farklı olarak. Uyguladıktan sonra da 5 dakika boyunca bekleyip duşa girip saçlarınızı yıkayabiliyorsunuz. Saçtaki tüm kiri, yağı arındırıyor. Ürünün yapısı kremsi dokuda. Kokusu da nane aromalı gibi, ferah ferah kokuyor! En sevdiğim yanı ise saçta oldukça ferahlatıcı, rahatlatıcı bir his yaratması oldu! :)

Maskeyi duruladıktan sonra saçlarıma birkaç işlem daha uyguladım. Saçımı yıkadım, kuruttum, fön çektim. Normalde saçlarımın ağırlaşması gerekirken aksine çok hacimli, ferah ve hafiflemiş hissettim! Yukarıdaki videoda yaptığım yağ testinden de saçlarımın nasıl arındığını görebilirsiniz zaten.

Ben Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi'nin yağlı saçlar için en uzun süre ferahlık sağlayan yöntem olduğunu düşünüyorum. Hatta test ettim, onayladım da diyebilirim! :) Sonuçtan çok çok memnun kaldım. İnce telli ve yağlanmaya eğilimli saçlarınız varsa kesinlikle öneriyorum!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Merve Özkaynak’tan Kuru ve Yıpranmış Saçlar için Şampuan Önerisi!
Çağla Şıkel Saç Bakım Sırrını Açıkladı!
Gözde Tezer ve Şeyda Erdoğan ile Saçlarının Acil Durumunda Ne Yapardın Soru Cevap Videosu Çektik!
Ecem Bayar'ın saç sırları: Yaz için saç önerileri ve Alaçatı vlogu
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Kolajen Dosyası: Cilt Bakımında Kolajen Ne İşe Yarar?