08/07/2018
Saç Sırları
360 38

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri

Cansu G.

Yağlı saçlara sahip olanlar için 11 harika saç modeli

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Yağlı saçlara sahip olanlar için saç modeli seçmek oldukça hassas bir konudur. Parlayan saç diplerini gizlemek, yağlı saçları saklamak için ne kadar gayret sarf ettiğini tahmin edebiliyoruz. Yağlı saç tellerine sahip olanların saçları çok çabuk yağlanabiliyor. Saç diplerini sürekli yıkasan dahi gün içinde parlıyorsa seni en iyi biz anlarız! 

Yağlı saç tellerini gizlemek için sana harika saç modelleri önereceğiz! Bu saç modellerini tercih ederek saç diplerindeki parlamayı arkadaşlarından bir süreliğine gizleyebilirsin. Yağlı saçlar için ne yapmalı, yağlı saçlar nasıl kamufle edilir gibi soruların cevaplarını arayanlar yazının devamına davetli! :)

Yağlı saçlarını şekillendirmek için ne yapmalısın?

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri

Eyvah! Akşama acil bir davet çıktı ya da son dakikada bir randevuya yetişmen lazım ve saçların çok yağlı! Yağlı saçlarına şık bir saç modeli vermek istiyorsan her şeyden önce sana önerimiz Elseve Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan!

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 1

Sanki duştan yeni çıkmış gibi ferah hissettiren saçlara ulaşmak için bizim favorimiz Magic Shampoo! 30 cm uzaklıktan saç diplerine uyguluyorsun ve saç diplerine nazikçe masaj yaparak dağılmasını sağlıyorsun. Sonrasında da saçlarını nasıl istersen şekillendirebiliyorsun. Saçlarına verdiği hacime, mis gibi kokuya ve ferahlık, tazelik hissine bayılacaksın! :)

Elseve Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 2
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tatlı Bahar
( Sprey )
Hemen Al

Sıkı topuz modeli

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 4

Sıkı topuz, yağlı saçların kurtarıcı saç modellerinden biri. Saçlarını yüksek balerin topuzu yaparak da yağlı saç diplerini gizleyebilirsin. Bu saç modeli hem günlük hem de gece uygulanabilir. Topuzunu daha renkli bir hale getirmek için topuzunun etrafına renkli bandana takabilirsin.

Editörün önerisi: Yağlı saçlarındaki yağı ve kiri arındırmak için doğru saç ürünleri kullanmalısın. Özellikle saçlarını arındırıp, ağırlaşmasına engel olacak saç bakım ürünlerini tercih etmelisin. Bizim bu konudaki gözdelerimizden biri olan Elseve 3 Mucizevi Kil serisini kullanmanı tavsiye ederiz. 

Seride bulunan Banyo Öncesi Kil Maskesiyle saç diplerinde birikmiş yağı temizleyip, saç derinin arınmasını sağlayabilirsin. Daha sonra Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan ve Saç Kremiyle saçlarını temizleyip nemlendirebilirsin. Bu seriyi kullandıktan sonra saçlarının çok daha hafif olduğunu göreceksin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 5
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Boksör örgüler

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 7

Boksör örgü denilen çift saç örgüsü, yağlı saçlar için en şık ve pratik saç modellerinden biri. Yağlı saçlar için çözüm arıyorsan, bu tarz, balıksırtı örgüsü gibi saçları gizleyen saç modellerini seçmelisin. Dilersen yarım örgü yaparak zamandan tasarruf edebilirsin. Ne de olsa sadece saç diplerini gizlemek önemli! 

Eğer yağlı saçlarında bir de kepek oluşumu başladıysa, hatta bu kepekler de yağlı ve saç tellerine yapışıyorsa acilen bu konuda önlem almaya başlamalısın. Son dönemde yeni çıkan, saç derisine uygulana peeling şampuanlardan yararlanabilirsin. Bizim önerimiz ise Vichy Dercos Micro Peel Şampuan. Saç derini temizleyen ve yağlı kepek oluşumunu engelleyen bu şampuan sayesinde saç derisinde yağ dengesinin sağlanmasına, kaşıntı ataklarını önlenmesine yardımcı olur.

Bandana, saç fuları kullan

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 8

Saç diplerindeki parlamayı gizlemenin en kolay yolu bandana kullanmak. Yaz mevsimine uygun bandananı saçlarına farklı şekillerde bağlayarak yağlı saçlarını gizleyebilirsin. Bandana seçerken saç rengine kontrast renklere öncelik verebilirsin. Farklı bandana bağlama şekilleriyle hem havalı görünecek, hem de yağlı saç diplerini gizlemiş olacaksın.

Ensede sıkı topuz

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 9

Yağlı saçlar için saç modelleri arasındeki en pratik stillerden ensede saç topuzu da yapabilirsin. Bu saç modelini yapmadan önce saçlarını geriye doğru iyice taramalı, saç modelini yaptıktan sonra da saç spreyi ile sabitlemelisin. Saç spreyinin mat bitişli olanlarını seçersen parlak saç diplerinin görünümünü dengelemiş olacaksın.

Taç takmayı dene!

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 10

Bu yıl taç saç aksesuarlarının yılı! Gösterişli saç aksesuarlarını denemeyi seviyorsan incili, büyük taçları tercih edebilirsin. Saçlarının geri kalanını da ister serbest bırak, ister topla. Seçim senin! :)

Bonus öneri: Yağlı saçlarını gizlemek için şekillendirici köpük ile dalgalı saç modeli yapmak oldukça pratik ve etkili bir çözüm olacaktır.

Saç diplerini gizle

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 11

Yağlı saçlara sahipsen her daim hazırlıklı olmalısın. Saçlarının gün içinde parlamasına karşın çantanda büyük bir şapka veya renkli saç aksesuarı taşımalısın. Saçların parladığı anda saç diplerini gizlemek için aksesuarlarını hızlıca takabilirsin.

Sıkı atkuyruğu modeli

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 12

Havalı bir saç modeli arıyorsan sıkı ve gergin atkuyruğu saç modelini tercih edebilirsin. Saçlarının önce üst kısmını gergin şekilde tepede toplayıp, ardından altta kalan saçlarını da bu atkuyruğuna dahil ederek topladığında hem atkuyruğun gün boyu düşmez, hem de daha hacimli görünür.

Yağlı saçlarını değişik stillerde şekillendirmek için yandan örgü yapabilirsin. Yandan örgü yaparken saç diplerinin ön plana çıkmaması için ön kısımlardan ince saç tutamları çıkarmamalısın. Saç diplerini sıkıca örmeli, örgünün uçlarını salaş bırakmalısın.

Şapka tak!

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 13

Yağlı saçlarını değişik stillerde şekillendirmek sana birazcık zor geliyorsa tek yapman gereken şapka takmak! Özellikle hafifçe yan takılan ressam şapkaları hem çok moda, hem de çok şık! Şapkanın kaymaması için tel tokalarla saçına sabitleyebilirsin. İşte bu kadar! :)

Taç örgü

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 14

Saç diplerini olabildiğince gizleyen saç modellerinden biri de taç örgüler! Çift örgüleri oluştururken ister kılçık örgü, istersen de klasik 3’lü örgü şeklinde örebilirsin. Sonrasında da saçının üstünde bu örgüleri birleştirip sabitle ve hazırsın!

Yarım örgü

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 15

Yağlanan saçlarını gizlemek için dağınık görünen saç modellerini tercih edebilirsin. Çok yapılı gibi duran kusursuz saç modelleri saçlarının sönüklüğünü ortaya çıkarabilir. Tabii ki dağınık ve dolgun görünen saç modellerinden biri de örgüler! Saçlarını yarım örgü modelinde örebilir, altta kalan saçlarını açık bırakarak doğal görünmesini sağlamalısın. Nasılsa saçlarının sadece dip kısımları yağlı görünüyor, bu nedenle saç uçlarını özgür bırakabilirsin!

Fularlı topuz

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 16

Yağlı saçlarını gizlemenin en pratik yollarından biri de saç fularları. Yaz aylarında renkli fularlar kullanarak saç diplerindeki sönük ve yağlı görünümü yok edebilirsin. Dilersen fularını topuzuna sararak şık bir görünüm yakalayabilirsin.

Hacimli atkuyruğu

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 17

Sönük görünen saçlarına dolgun bir görünüm kazandırmak için krepe tekniğini unutmamalısın. Atkuyruğu yapmadan önce saçlarının üst kısmına krepe yapabilirsin. Atkuyruğunun da dolgun görünmesi için saçlarını topladıktan sonra kuyruk bölümüne krepe yaparak saçlarına doğal bir hacim kazandırabilirsin. 

Yarım atkuyruğu

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 18

Saçlarında ferah bir hissi ne kadar özlediğini tahmin edebiliyoruz. Yağlı saçlarını biraz daha ferah ve canlı gösterecek bir saç modeli için yarım atkuyruğu modellerine göz atmalısın. Saçlarımızın ilk önce ön kısımları yağlandığı için, öndeki yağlı kısımları alarak geriye doğru burarak getir. Daha sonra bu kısmı lastikli tokalarla boğumlara ayırarak daha dinamik gösterebilirsin.

Hacimli topuz

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 19

Özel bir geceye hazırlanırken aklındaki en büyük soru: Ya saçlarım hemen yağlanırsa? Saçlarının yağlanıp sönük görünmeyeceği saç modellerini seçerek davet saçının daha güzel görünmesini sağlayabilirsin. Dağınık topuz saçları en dolgun gösteren saç modellerinden biri. Saçlarını yaparken, normalden daha dolgun ve dağınık saç topuzunu tercih etmelisin. İlk bakışta biraz fazla dolgun görünse de, gecenin sonunda bize teşekkür edeceksin.

Dalgalı saçlar

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 20

Çabuk yağlanan saçlar için açık saçlar neredeyse hayaldir... Çabuk yağlanan ve sonrasında sönük görünen saçlar, gün içinde kendimize olan güvenimizi alt üst edebiliyor. Saçlarını açık kullanmak istediğinde mutlaka dağınık dalgalı saç modellerini tercih etmelisin. Saç diplerine bol bol kuru şampuan sıkmayı ve ağırlaştırmayan saç spreyi ile saç modelini sabitlemeni öneriyoruz. 

Gergin topuz

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 21

İşte tam da ince telli, yağlı saçlara uygun bir saç modeli! Saçlarının tamamını en tepede toplayıp, topuz görünümü ver ve lastik tokayla sabitle. Ağırlaşan saçlarını en kolay bu topuz modeliyle gizleyebilirsin.

Boğumlu saç modeli

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri - 22

Yağlı saçlarını gizleyecek, aynı zamanda eğlenceli bir görünüm sunacak boğumlu saç modelini denemeye ne dersin? Boğumlu saç modeli için saç diplerinden itibaren saçlarını lastiklerle topla. Lastiklerinin arasını genişleterek saçlarının daha dolgun görünmesini sağlayabilirsin.


Photo credit: Pinterest.com

Paylaş

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Satın Al
Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tropikal Dalga
( Sprey )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Makyaj çantanı kışa nasıl hazırlarsın?