Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yağlı Saçlar İçin Saç Modelleri

Yağlı saçlara sahip olanlar için 10 harika saç modeli

Yağlı saçlara sahip olanlar için saç modeli seçmek oldukça hassas bir konudur. Parlayan saç diplerini gizlemek, yağlı saçları saklamak için ne kadar gayret sarf ettiğini tahmin edebiliyoruz. Yağlı saç tellerine sahip olanların saçları çok çabuk yağlanabiliyor. Saç diplerini sürekli yıkasan dahi gün içinde parlıyorsa seni en iyi biz anlarız! 

Yağlı saç tellerini gizlemek için sana harika saç modelleri öneriyoruz. Bu saç modellerini tercih ederek saç diplerindeki parlamayı arkadaşlarından bir süreliğine gizleyebilirsin. Yağlı saçlar için ne yapmalı, yağlı saçlar nasıl kamufle edilir gibi soruların cevaplarını arayanlar yazının devamına davetlidir.

Balerin topuzu

Balerin topuzu

Sıkı balerin topuzu, yağlı saçların kurtarıcı saç modellerinden biri. Saçlarını yüksek balerin topuzu yaparak yağlı saç diplerini gizleyebilirsin. Bu saç modeli hem günlük hem de gece uygulanabilir. Balerin topuzunu daha renkli bir hale getirmek için topuzunun etrafına renkli bandana takabilirsin.

Editörün önerisi: Yağlı saçlarındaki yağı ve kiri arındırmak için doğru saç ürünleri kullanmalısın. Özellikle saçlarını arındırıp, ağırlaşmasına engel olacak saç bakım ürünlerini tercih etmelisin. Bizim bu konudaki gözdelerimizden biri olan Elseve 3 Mucizevi Kil serisini kullanmanı tavsiye ederiz. Seride bulunan Banyo Öncesi Kil Maskesiyle saç diplerinde birikmiş yağı temizleyip, saç derinin arınmasını sağlayabilirsin. Daha sonra Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan ve Saç Kremiyle saçlarını temizleyip nemlendirebilirsin. Bu seriyi kullandıktan sonra saçlarının çok daha hafif olduğunu göreceksin!

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Hemen Al

Balıksırtı örgü

Balıksırtı örgü

Balıksırtı saç örgüsü, yağlı saçlar için en şık ve pratik saç modellerinden biridir. Yağlı saçlar için çözüm arıyorsan balıksırtı örgüsü gibi saçları gizleyen saç modellerini seçmelisin. Dilersen yarım örgü yaparak zamandan tasarruf edebilirsin. Ne de olsa sadece saç diplerini gizlemek önemli!

Eğer yağlı saçlarında bir de kepek oluşumu başladıysa, hatta bu kepekler de yağlı ve saç tellerine yapışıyorsa acilen bu konuda önlem almaya başlamalısın. Son dönemde yeni çıkan, saç derisine uygulana peeling şampuanlardan yararlanabilirsin. Bizim önerimiz ise Vichy Dercos Micro Peel Şampuan. Saç derini temizleyen ve yağlı kepek oluşumunu engelleyen bu şampuan sayesinde saç derisinde yağ dengesinin sağlanmasına, kaşıntı ataklarını önlenmesine yardımcı olur.

Vichy Dercos Micro Peel Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yyapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Keşfet

Bandana, saç fuları kullan

Saç diplerindeki parlamayı gizlemenin en kolay yolu bandana kullanmak. Yaz mevsimine uygun bandananı saçlarına farklı şekillerde bağlayarak yağlı saçlarını gizleyebilirsin. Bandana seçerken saç rengine kontrast renklere öncelik verebilirsin. Farklı bandana bağlama şekilleriyle hem havalı görünecek, hem de yağlı saç diplerini gizlemiş olacaksın.

Ensede topuz

Yağlı saçlar için saç modelleri arasındeki en pratik stillerden ensede saç topuzu da yapabilirsin. Bu saç modelini yapmadan önce saçlarını geriye doğru iyice taramalı, saç modelini yaptıktan sonra da saç spreyi ile sabitlemelisin. Saç spreyinin mat bitişli olanlarını seçersen parlak saç diplerinin görünümünü dengelemiş olacaksın.

İri örgüler

2018 yılı örgülerin yılı! İddialı saç modellerini denemeyi seviyorsan iri örgüleri de tercih edebilirsin. Saçlarını ördükten sonra parmaklarınla örgülerini gevşeterek örgülerinin daha hacimli görünmesini sağlayacaksın. Tabii saç diplerinin salaş değil tam tersine sıkı görünmesini sağlamalısın.

Örgülü topuz

örgülü topuz

Eyvah! Akşama acil bir davet çıktı ve saçların çok yağlı! Yağlı saçlarına şık bir saç modeli vermek istiyorsan ensede örgülü topuzu değerlendirebilirsin. Öncelikle saçlarını ör, daha sonra burarak topuz şeklini ver. Bu saç modeli için bol bol saç teline ve saç spreyine ihtiyacın olacak..

Saç diplerini gizle

Yağlı saçlara sahipsen her daim hazırlıklı olmalısın. Saçlarının gün içinde parlamasına karşın çantanda büyük bir şapka veya renkli saç aksesuarı taşımalısın. Saçların parladığı anda saç diplerini gizlemek için aksesuarlarını hızlıca takabilirsin.

Şık topuz

Şık topuz modellerinde farklı ve havalı bir modeli arıyorsan bu saç modelini tercih edebilirsin. Hacimli topuz modelinin daha doğal ve dalgalı görünmesini istiyorsan öncelikle saç köpüğü ile saçlarını dalgalandırabilir daha sonra topuzunu yapabilirsin.

Bonus öneri: Yağlı saçlarını gizlemek için şekillendirici köpük ile dalgalı saç modeli yapmak oldukça pratik ve etkili bir çözüm olacaktır.

Yandan örgü

Yandan örgü

Yağlı saçlarını değişik stillerde şekillendirmek için yandan örgü yapabilirsin. Yandan örgü yaparken saç diplerinin ön plana çıkmaması için ön kısımlardan ince saç tutamları çıkarmamalısın. Saç diplerini sıkıca örmeli, örgünün uçlarını salaş bırakmalısın.

Yarım topuz

Yarım topuz

Yarım topuz saç modeli yağlı saçlar için en kolay saç modellerinden!  Yağlı saçlarını hızlıca toplamak için üstte kalan saçlarını döndürerek topuz yapabilirsin. Topuzunu biraz salaş bir getirmek için sıkıca toplamamalı, biraz gevşek bırakmalısın.

Photo credit: Pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Banyo Öncesi Kil Maskesi
( Maske )
Satın Al
Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
Vichy Dercos Micro Peel Yağlı Yapışkan Kepek Karşıtı Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Bu test ile yılbaşında hangi saç modelini tercih etmen gerektiğini söylüyoruz!
Saçı ağırlaştırıp sertleştirmeyen saç spreyini açıklıyoruz!
Minimalist bir tarzı olanların favorisi olacak saç modelleri!
Yeni trendi keşfet: Metal saç aksesuarları!
Tümünü Gör
L’Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan'ı Denedik!
Jr.Metin Bahçecik'ten: Saç rengi silme (Dekolorasyon) işlemi nedir?
Saç renginden beklentine göre sana en uygun saç boyasını açıklıyoruz!
Kışın ekstra yağlanan saçlara çözüm: Kil
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
En Yakın Arkadaşına Uygun Yılbaşı Hediyesi Rehberi