Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yağlı saçlarla başa çıkmanın 4 yolu

Yağlı saçlarınla artık başa çıkamıyor musun?

Saçlarımızla ilgili problemlerimizin başında saçlarımızın yağlı görünmesi geliyor. Hemen hemen herkesin karşılaştığı bu soruna yanlış ürünleri kullanmaktan, şekillendirici ürünlerin saçında kalan kalıntılarına kadar her şey neden olabilir. Peki saçlarının daha az yağlı görünmesi için neler yapabilirsin?

1.Kalıntılara savaş aç!

Saç derinde oluşan doğal yağ ve şekillendirici ürünler gün boyunca saçlarında ağırlık oluşturur ve bu nedenle saçların kirli bir görünüme bürünür. Bunu engellemek için saçlarına şekillendirici ürünleri sadece ihtiyacın kadar kullanmalısın ve saç tipine uygun ürün kullandığından emin olmalısın.
Doğal bir saç fırçasıyla saçlarını tarayarak biriken doğal yağın saç boy ve uçlarında dağılmasını, saç derinde birikmemesini de sağlayabilirsin. Ayrıca saçlarını gün aşırı, yağlı saçlara uygun bir şampuanla yıkayarak yağlı görünüme son verebilirsin.

2.Kuru şampuan kullan

Kuru şampuan kullanırken, ürünü saçlarına en az 6 santim uzaklıktan uygulamalısın. Bu şekilde uygulamadığında, saç derinde birikmeye yol açabilir. Saçlarını taramadan önce kuru şampuanın saç derinde en az 5 dakika boyunca kalmasını sağlamalısın. Bunu yaparak saçlarındaki fazla yağın kuru şampuan tarafından absorbe edilmesini ve saçlarının yeni yıkanmış gibi görünmesini sağlamış olursun.

3.Saç ayrımını değiştir

Cansız görünen saç köklerini canlandırmak içi kuru şampuanını uyguladıktan sonra saç ayrımını değiştirebilirsin. Eğer genelde saçlarını ortadan ayırıyorsan, yana doğru ayırmayı deneyebilirsin ya da saçlarını daima sol tarafa doğru ayırıyorsan bu kez sağa doğru ayırabilirsin. Kolay olduğu kadar etkili olan bu yöntemi yapman sadece 1 dakikanı alacaktır!

4.Dokunma!

Saçlarına dokunmamaya çalışmalısın! Sürekli saçlarına dokunmak saç derindeki yağın tüm saç derine daha fazla yayılmasına neden olabilir bu da saçlarının olduğundan daha yağlı görünmesine neden olur.

Photo credit: Getty Images

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Powder Bluff Kuru Şampuan
Kérastase Powder Bluff Kuru Şampuan
( Saç Spreyi )
Satın Al
Kérastase Specifique Uzun Süre Etkili Yağlanma Düzenleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Uzun Süre Etkili Yağlanma Düzenleyici Saç Banyosu
( Bakım )
Satın Al
Kérastase Specifique Yağlanma Dengeleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Yağlanma Dengeleyici Saç Banyosu
( Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
​Yağlanan, ağırlaşan saçları gizleyebilen saç modelleri!
Saçlarını her gün yıkamak zorunda olan yağlı saçlar için önerilerimiz!
Yağlı saçların için bakım yaparken, hafifleten bir şampuan mı arıyorsun?
Çabuk yağlanan saçlarda gerçek hafiflik hissine ulaşmak için atman gereken 6 adım!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
2018 yaz makyaj trendleri