Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
02/08/2018
Saç Sırları
360 38

Yakışıklılar buraya! Dünya Yakışıklılar Günü'ne özel en karizmatik erkek saç modelleri!

Ece Y.

2 Ağustos Dünya Yakışıklılar Günü’n kutlu olsun! :)

Yakışıklılar buraya! Dünya Yakışıklılar Günü'ne özel en karizmatik erkek saç modelleri! Yakışıklılar buraya! Dünya Yakışıklılar Günü'ne özel en karizmatik erkek saç modelleri!

İlk defa böyle bir özel gün olduğunu mu duydun? O zaman şimdi bu özel günü kutlamanın tam zamanı! :) Sen de dış görünümüne oldukça dikkat ediyorsan, Dünya Yakışıklılar Günü’nde farklı bir saç modeli seçip, denemeye ne dersin?

Arkası ve yanları kısa saç modeli

Saçın ön ve üst kısmının oldukça uzun, yan ve arka kısımlarının ise kısa olduğu bu saç kesiminde saçlar arkaya doğru kademeli olarak kısalır. Böylece saçın orta-ön kısmı daha hacimli görünür. Özellikle kirli sakal ile tamamlandığında ortaya oldukça karizmatik bir görünüm çıkıyor.

Şekillendirirken jöle yerine wax şeklinde, mat bitişli şekillendirici kremlerden yararlanmanı öneririz. Matrix Shape Switcher Şekillendirici Macun yardımıyla saçlarını kolayca şekillendirebilirsin. Bu şekillendirici sayesinde saçlarının doğal hacmi sönmez, saçların volümlü görünür.

Matrix Shape Switcher Şekillendirici Macun'u aşağıda bulabilirsin.

Matrix Shape Switcher - Şekillendirici Macun
Matrix Shape Switcher - Şekillendirici Macun
( Şekillendirici Macun )
Salon Bul

Dağınık saç modeli

Bu saç modelinde saçlar sanki rüzgârda uçuşmuş ve doğahacim kazanmış gibi görünüyor. Saçın ön kısmının uzun yanlara doğru kademeli olarak kısaldığı bu stil, şekillendirirken fön makinesi ve saç spreyinden yardım almanı öneririz. Saçının ön kısımlarını yuvarlak fön fırçasına sarıp, bir yandan da fön makinesi ile fön çek. Ardından L'Oréal Paris Boost It gibi hacim veren saç spreyini önce saçlarına sonra da ellerine biraz sıkıp parmaklarınla saçlarını kaldırarak şekillendir. İşte bu kadar pratik!

Dalgalı saç modeli

Asi ve cool bir stil mi tercih ediyorsun? Saçların da dalgalıysa bu saç modeli tam senlik diyebiliriz! Yalnızca saçın ön kısmının, diğer kısımlardan birazcık daha uzun olduğu bu stili şekillendirirken köpük formdaki şekillendiricilerden yardım almanı öneririz.

Şekillendirici köpükten az miktarda ürünü avucuna al ve parmaklarınla saçlarını geriye doğru dağıtarak uygula. Eğer saçların kabarıyorsan önceden saçlarını biraz nemlendirip, sonra köpüğü uygulayarak saçlarını kontrol altına alabilirsin.

Topuz saç modeli

Saçların topuz yapacak kadar uzunsa topuz saç modelini sık sık tercih etmeni öneririz çünkü şu sıralar çok trend! Saçlarını tepede toplayıp topuz görünümü vermen yeterli olacaktır. Hem çok pratik, hem çok şık, hem de saçların sürekli gözünün önüne gelip seni rahatsız etmez.

Undercut saç modeli

Sadece orta kısmın uzun, yanların ve arkaların aynı kısalıkta olduğu undercut adı verilen saç modeli, bakışları üzerinde toplamak için ideal! Özellikle çalışıyorsan, sabahları işe giderken de kolayca şekillendirebileceğin undercut saç modelini şekillendirici jelden yardım alarak şekillendirebilirsin. Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel gibi güçlü tutuşa sahip bir şekillendirici jeli kullanmanı öneririz. Az miktarda şekillendirici jeli avucuna alıp, parmaklarınla saçının uzun kısımlarını hafif yana doğru tara. Son dokunuşu da saçlarının gün boyunca sabit kalabilmesi için sabitleyici sprey ile yapabilirsin.

Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel'i aşağıda bulabilirsin.

Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel
Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel
( Şekillendirici Jöle )
Hemen Al

Uzun, dağınık dalgalı saçlar

Saçların eğer yeterince uzunsa, dalgalı tarzda şekillendirerek havalı bir stil elde edebilirsin. Saçlarına şekillendirici köpük uygulayıp parmaklarınla saçlarını yukarı doğru kaldırarak hareketli bir görünüm elde edebilirsin.

Yarım topuz

Saçın uzunsa ve biraz farklı stiller denemek istiyorsan saçının alt kısımlarını kazıtarak marjinal bir görünüm elde edebilirsin. Sonrasında saçının üstte kalan uzun kısımlarına saçı beslerken şekillendiren bir jöle uygulayıp, saçlarını topuz yapıp cesur ve iddialı topuz saç modelinle havana hava katabilirsin! :)

Paylaş

Yakışıklılar buraya! Dünya Yakışıklılar Günü'ne özel en karizmatik erkek saç modelleri!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Boost It Hacim Spreyi
Boost It Hacim Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Matrix Shape Switcher - Şekillendirici Macun
Matrix Shape Switcher - Şekillendirici Macun
( Şekillendirici Macun )
Keşfet
Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel
Kiehl's Grooming Solutions Clean Styling Gel
( Şekillendirici Jöle )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Evde erkek saç kesimi nasıl yapılır?
Kérastase erkek şampuanlarından hangisi sana göre?
Erkeklerde sakal bakımı nasıl olmalı, hangi ürünler kullanılmalı?
Tümünü Gör
Kuru saçlar için en iyi şampuan önerileri!
Erkekler İçin Saç Boyama Rehberi
Afro saçlar hakkında bilmen gereken her şey!
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
İnceliyoruz: NYX Professional Makeup Radiant Finish Sprey