Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yalnızca uzun saçlıların anlayacağı 10 durum

Uzun saçlılar buraya!

Uzun saçların varsa senin ne çektiğini sadece biz anlarız. Dışarıdan bakıldığında kusursuz görünen uzun saçlarla uğraşmak, düşündüğünden daha zor olabiliyor. Hazırlanma süresini bazen iki katına kadar çıkarabilen Rapunzel saçlar, bazı durumlarda bizi isyan ettirebiliyor. Şimdi sadece uzun saçlıların anlayabileceği durumları seninle paylaşıyoruz, bakalım sen bu olayların kaç tanesine şahit oldun?

1. Rüzgarda uçuşan saçlar

Uzun saçları rüzgarda zapt etmek çok zordur. Özellikle saçlarını açık bıraktığın günlerde yüzünü kapatan uzun saçların seni biraz sinirlendirebilir. Bu yüzden, uzun saçlılara yanlarında sürekli lastik toka taşımalarını öneriyoruz.

2. Saç tokalarının sık sık kopması

Lastik toka demişken... Uzun saçlıların başı lastik tokayla da dertte. Saçlarını toplamaya çalışırken kaç kere kopmuş lastik tokayla bakışmak zorunda kaldın? Uzun ve gür saçlarını kontrol altına almak isterken lastik tokalar bile çaresiz kalabiliyor. O zaman yanında bir değil iki lastik toka bulundurmanı önerebiliriz :)

3. Ceketin fermuarına sıkışan saçlar

Uzun saçların varsa fermuarlı ceketler senin için kabus olabilir. Fermuarını çekerken araya giren saçlar ufak çaplı bir kriz yaratabiliyor. Daha sonra fermuarını açmaya çalışırken araya dolanan saçlardan bahsetmiyoruz bile!

4. Saçlarının sırt çantana takılması

Sırt çantasını takmak ve çıkarmak uzun saçlılar için ayrı bir dert. Çantanın askılarına dolanan uzun saçlar, bir an için bütün saçlarını kesme isteği uyandırıyor. Uzun saçlarını açık kullanmak biraz sabır gerektiriyor.

5. Kuaförde saatler harcamak

Uzun saçların varsa kuaföre 10 dakikalığına gitmek diye bir durum söz konusu değildir. Sadece fön çektirmek için dahi olsa uzun bir süre kuaförde zaman harcaman gerekiyor. Çünkü uzun saçlarını şekillendirmek, kestirmek veya renklendirmek tahmin ettiğinden çok daha uzun sürüyor.

6. Emniyet kemerine saçının takılması

Uzun saçların en çok rahatsızlık verdiği yerlerden biri de emniyet kemeridir. Emniyet kemerine takılan, elektriklenen saçlar yolculuğun zorlu geçmesine neden olabiliyor. Bu nedenle özellikle araba kullanırken saçlarını toplamanı öneriyoruz.

7. Camı açık araba ve birbirine dolanan saçlar

Sıcak havalarda arabanın camını açmak istediğinde yüzüne yapışan saçları hatırladın, değil mi? Havaların ısınmasıyla birlikte bu durumla yakın zamanda tekrar karşılaşabilirsin, tokaları hazırlamakta fayda var.

8. Saçlarının uzunluğunu ancak fotoğraflarda görebilmek

Saçlarının ne kadar uzadığını kolaylıkla göremiyorsan aynalardan veya fotoğraflardan yardım alabilirsin. Özellikle saçlarının belinde nereye geldiğini görmek istiyorsan aynanın karşısına geçip, telefonun ön kamerasını kullanarak saçlarına yakından bakabilirsin.

9. Atkuyruğu yapmak için şekilden şekle girmek

Uzun saçlıların saçlarını toplaması da kolay değildir. En basit atkuyruğu için bile saçlarının hepsini öne eğip, tek seferle sabitlemen gerekiyor. Anlatırken kolay olan bu işlem, fiile dönüştüğünde sana ter döktürebilir.

10. Uzun saçlarının zorluğunu bilsen de saçlarından vazgeçememek

Uzun saçlarımızdan şikayet etsek de onların değerini en iyi biz biliriz. Ne kadar zorluğu olursa olsun, uzun saçlarımız bizim en sevdiğimiz parçamız! Bu kadar naz herkeste olur diyerek, biz uzun saçlarımızla barış imzaladık. Sen de uzun saçlarını bütün zorluklarına rağmen seviyorsan; onlara iyi davranıp, bakımını ihmal etmemeni öneriyoruz.

Yaşasın uzun saçlar...


Photo Credit: iStock.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
L'Oréal Paris Elseve Arginine Yoğun Besleyici Saç Kremi
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Uzun saçların bakım rutini nasıl olmalı: Nasıl yıkamalı, şekillendirmeli?
Uzun saçlar için 5 gelin saç modeli
Uzun saçlarıyla bilinen 8 ünlü
​Klasik ve havalı: Uzun, düz saçlar
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Festival Makyajlarında Yaratıcı Ürün Kullanımları