Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yaz aylarında saçlarının cansız görünmesine izin verme

Parlak saç trendine hemen geçmeye ne dersin?

Sıcak havalar ile birlikte saçlarının kuruyup, cansız görünmesinden mi şikâyetçisin? Kuru saçlarının artık seni mutsuz etmesine izin verme. Günlük hayatında değiştireceğin birkaç küçük değişiklik ile kuru saçlarına güle güle deyip parlak saçlara kavuşabilirsin. Saçlarını boyatmayı düşünenler ise parlak saç rengi trendlerine göz atarak ışıl ışıl saçlara merhaba diyebilirler.

Parlak saçlara nasıl kavuşabilirsin?


Klasik havlu kullanma

Saçlarını yıkadıktan sonra pamuklu klasik havlu kullanmamalısın. Bu havlu ile saçlarını duruladığında saçlarının kuruyup kırılmasına neden olabilirsin. Bunun yerine pamuklu bir t-shirt yardımı ile saçlarının nemini alıp doğal yollarla saçlarının kurumasını beklemelisin.

Soğuk su kullan

Saçlarını şampuanlarken ve durularken mutlaka soğuk veya ılık su kullanmalısın. Yaz aylarında denizden, güneşten, kumdan dolayı kuruyan ve matlaşan saçlarını sıcak su ile yıkadığında daha da kuru görünecektir. Bunun yerine soğuk veya ılık su ile saçlarını yıkadığında, saçların daha canlanacaktır.

Boyalı saç bakımı

Boyalı saçlara sahip olanlar, saçlarına boyalı saçlara özel bakım uygulamalılar. Şampuandan saç maskesine kadar kullandığın bütün ürünlerin boyalı saçlar için özel üretilmiş olmasına dikkat etmelisin. İçeriğindeki nem ve özel bileşenler sayesinde bu ürünler saçlarının parlamasına ve renginin daha uzun süre canlı görünmesine yardımcı olacaktır.

Parlak saç rengi trendi

2016 yılında mat ve küllü renkler yerine parlak ve canlı saç renklerine bırakıyor. Yaz ayları yaklaşırken saçlarını yeni bir renge boyatmak isteyenler, bu trendi mutlaka göz önünde bulundurmalılardır. Soğuk tonlu saç renkleri yerine sıcak tonlu renkleri tercih ederek parlak saçlara kavuşabilirsin.

Photo Credit: Fotolia

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
Casting Crème Gloss 6354 Toffee Caramel
( Saç Boyası )
Satın Al
Casting Crème Gloss 7304 Bal Karamel
Casting Crème Gloss 7304 Bal Karamel
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Kuru, yıpranmış ya da boyalı saçların varsa bu önerimiz senin için!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör