Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yaz bakımı: Bu yaz saçını yıpratabilecek 4 faktör!

Saçlarının yaz boyunca hasar görmesine neden olabilecek 4 faktör!

Yaz mevsimi deyinde aklımıza ışıldayan bronz bir cilt, güneşten açılmış saçlar ve denizden çıktığımızda oluşan harika dalgalar geliyor! Saçlarımızın bu halini çok sevsek de, yazın saçımızda nasıl zararlar verdiğini de unutmamalıyız. Klor, deniz tuzu gibi faktörler hepimizin bildiği gibi saça zarar veriyor. Ancak bir de apaçık olmayan başka faktörler var. Bu faktörler sen farkında olmasan da saçına oldukça zarar veriyor.

Saçlarını kurtarmaya yardımcı olması için bu faktörlerden 5'ini derledik.

1.Klimalar

Klimalar yaz boyunca bizi serinlettiği için favorimiz! Ancak bir o kadar da saçımızı yıpratıyor! Klimalar saçındaki tüm nemi absorbe ederek saçını cansız ve kuru bir hale getirebilir. İster ofiste masanda ol, ister uyurken odanda, hatta arabanda ol fark etmez, saçını iyice nemlendirdiğinden emin olmalısın. Mesela pratik saç bakım spreylerini veya bakım yağlarını deneyebilirsin. Klimanın çalıştığı bir ortamdaysan, çantanda daima bir bakım spreyi ya da bakım yağı olabilir.

2.Güneş gözlükleri

Güneş gözlükleri yaz görünümümüzün bir parçası! Peki, saç derine ve saçlarına zarar verdiğini biliyor muydun? Gözlüğünü kullanmadığında başının üzerine alırken, saç çizginin zarar görür. Özellikle gözlüklerin köprü kısmı demir ise saç tellerin bu parçanın arasına girebilir ve saçlarının kopmasına neden olabilir. Bu nedenle, gözlüğünü kullanmayacağın zamanlarda kabın koyup çantana atmanı öneririz.

3.Yüksek topuz ve atkuyruğu

Her yazın trendi yüksek topuzlar ve atkuyrukları sıcaktan bunaltan havalarda boynumuzun ferah kalması açısından ideal! Ancak bu saç modellerini uzun süre boyunca kullandığında saç çizgin çok fazla geriye doğru çekildiği için saçların kopabilir. Ayrıca demir detaylı lastik tokalar da saçına zarar verebilir.

4.Islak saçları şekillendirmek

Deniz veya havuz kenarında olman ya da çok sık duş alman fark etmez, yaz boyunca saçlarımızı çoğu zaman ıslak kalıyor. Bu da saçların zarar görmeye oldukça meyilli demek anlamına geliyor. Bu yüzden saçların ıslakken asla dağınık bir topuz oluşturmamalı ve sert şekilde taramamalısın. Bunun yerine banyoda bakım kremi uygulayıp saçlarının yumuşamasını sağladıktan sonra banyo sonrasında da bakım spreyi uygulayıp kolayca tarayabilirsin.

Photo credit: Fotolia, Getty Images

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate
Magic Elixir Hair Restructuring Concentrate
( Saç Seyrelmesi Karşıtı Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Tüm yıl boyunca yıpranan saçlara tek hamlede S.O.S. bakımı!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Kuru, yıpranmış ya da boyalı saçların varsa bu önerimiz senin için!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör