21/06/2018
Saç Sırları
360 38

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı?

Cansu G.

Hasır şapkalara hangi saç modeli yakışır?

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı?
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Bu yazın en sevdiğimiz aksesuarlarından biri hasır şapkalar! Hem cildimizi, hem saçlarımızı güneşten korumaya destek olan hasır şapkaları sıcak havalarda yanımızdan eksik etmiyoruz. 

Fakat hasır şapkalar beraberinde minik bir sorunu da getiriyor: Saçlarımızı nasıl toplayacağız? Çünkü hasır şapkalarla yüksek atkuyruğu veya topuz yapılamıyor. Peki, hasır şapkalarla saçlar nasıl toplanır? Hasır şapkalara en çok yakışan saç modellerini senin için belirledik. Şapkanı taktığın günlerde farklı farklı saç modellerini deneyerek yaz görünümünü zenginleştirebilirsin. :)

Hacimli boğumlar

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı?

Hasır şapkanı iddialı bir saç modeliyle tamamlamak istersen boğumlu saç modelini deneyebilirsin. Merak etme, bu saç modeli tahmin edemeyeceğin kadar kolay. Ancak öncesinde saçlarının nemden dolayı kabarmasını engellemek ve saçlarının kusursuz şekil almasını sağlamak için L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi uygulamanı öneririz. Böylece saçların çok daha kolay şekil alacak ve gün boyu yumuşacık, ışıl ışıl görünecek. 

Daha sonra saçlarını ikili atkuyruğu yap. Saçlarının uzunluğuna gore her iki parmak boşlukta bir atkuyruğuna lastik tak ve aradaki boşlukları parmaklarınla gevşetip hacimli bir görünüm elde et. Böylece boğumların daha salaş görünecek. Saçlarının üst kısmı karmaşık görünüyorsa hiç endişelenme, hasır şapka sayesinde bu kısmı kimse görmeyecek. :)

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 1
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Kuru ve Sert Saçlar
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Ensede topuz

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 3

Hasır şapkalara yüksek topuz yapılamıyor ama ensede topuz tabii ki yapılabilir! Hem çok pratik olan hem de şık görünen bu saç modeli için saçlarını burarak ev topuzu yap. Saçlarının daha şık görünmesi için farklı saç aksesuarı kullanabilirsin.

Klasik örgü

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 4

Hasır şapkalara en çok yakışan saç modellerinden biri klasik 3'lü örgü saç modeli! Hasır şapkanla da uyumlu bir saç modeli yakalamak için saçlarını örebilirsin. Dilersen saçlarını yandan örerek omzunun üzerine getirebilir veya ensede örerek saçlarının rüzgarda seni rahatsız etmesini önleyebilirsin. Saçlarını örmeden önce L'Oréal Professionnel Mythic Oil Efsane Yağ Saç Bakım Yağı'nı saç boylarına ve saç uçlarına uygulamanı öneriyoruz. Böylece saçlarını açtığında saçların elektriklenmeden dalgalı bir görünüm elde etmiş olursun. 

Plaj dalgası

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 5

Denizden çıktıktan sonra oluşan doğal dalgaları biz çok seviyoruz! Bu saç modelinin üzerine hasır şapkanı taktın mı yaz moduna girmişsin demektir. Bu görünüm en çok da güneşten açılmış saç rengiyle harika görünüyor! Deniz kenarında güneşlenirken saç renginin açılmasını ve tatil dönüşünde arkadaşlarını yeni saç renginle şaşırmasını istiyorsan L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’ini kullanmalısın. Saç renginin açılmasını istediğin bölgesine renk açıcı jelini uygula ve güneşlenmeye devam et. Tatil dönüşü saç renginin ne kadar farklı göründüğüne sen bile inanamayacaksın.

L’Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel’i aşağıda bulabilirsin.

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 6
L'Oréal Paris Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Hemen Al

Örgülü taç

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 8

Hasır şapkaları özel buluşmalarda kullanmak istiyorsan saçlarına örgülü taç modelini yapabilirsin. Saçlarının ön kısmını kalın tutamlarla ör ve taç şeklinde başının etrafına dola. Daha sonra hasır şapkanı tak. Bu saç modeliyle doğumgünü kutlamamalarına veya festivallere katılabilirsin.

İkili salaş örgü

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 9

Hasır şapkanın altından görünen ikili örgü kadar sempatik görünen bir saç modeli daha görmedik! Hem şehirde hem de tatilde kullanabileceğin bu saç modeli herkesin ilgisini çekecek. Saçlarını iki yandan ayırıp her iki tarafı da ördükten sonra uçlarına lastik toka bağlamadan, yalnızca bolca saç spreyi uygulayarak dağınık bir örgü stili elde edebilirsin.

Islak görünümlü saçlar

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 10

Hasır şapkanı modern ve farklı bir stilde kullanmak istersen saçlarına ıslak görünüm vermeni öneriyoruz. Bu saç modeli için ıslak görünümlü jöle kullanmalısın. Saçlarının sadece şapkanın altından görünen kısmına L'Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers Depolish gibi kremsi jel formda bir şekillendirici uygulayarak ıslak görünüm ver ve parmaklarınla saçlarını geriye doğru tara. İşte bu kadar! Bu saç modeli maskülen görünmeyi seven kadınlara çok yakışacak.

Minik bohem örgüler

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 11

Saçlarını açık bırakıp, aralardan birkaç tutamı minik minik örerek de hasır şapkanla uyumlu bir saç modeli elde edebilirsin. Örgüleri oluşturduktan sonra lastik tokaların görünümü bozmaması için şeffaf ve küçük lastik tokaları kullanmaya özen göstermeni öneririz. 

Kurdele saç aksesuarı

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı? - 12

Kim demiş saç aksesuarıyla beraber şapka kullanılmaz diye! Ortaya bu inanılmaz tatlı görünümün çıktığını görünce eminiz ki sen de hemen denemek istemişsindir! :) saçlarını salaş şekilde atkuyruğu yaptıktan sonra sezon trendlerinden siyah kurdele saç aksesuarını lastik tokanın etrafına bağlayıp kurdele görünümü ver. İşte bu kadar!

Paylaş

Yaz ilhamı: Hasır şapkaları hangi saç modelleriyle kullanmalı?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers Depolish
L'Oréal Professionnel Tecni Art Wild Stylers Depolish
( Şekillendirici Wax )
Keşfet
Casting  Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
Casting Sunkiss Renk Açıcı Jel 01
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Oil - Efsane Yağ
Oil - Efsane Yağ
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
En beğenilen 25 salık saç modeli
En beğenilen 25 salık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
Dağınık saç modelleri: En şık 50 dağınık saç modeli
En beğenilen bebek saç modelleri
En beğenilen bebek saç modelleri
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Bu kına saç modellerini görmeden kına gecesi yapmayın!
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Yılbaşı Özel: NYX Professional Makeup Diamond & Ice Koleksiyonu