Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yaz sona eriyor, saçlar dökülüyor: Sonbaharda saç dökülmesinin sebepleri ve çözüm önerileri

Tam da mevsim geçişinde saçların dökülmeye başladıysa seni buraya alalım!

Yine mevsimlerden sonbahar ve yine saçlarımız dökülmeye başladı! Saçlarımızın döküldüğünü görmek ise biz kadınlar için hiç de hoş bir durum değil… Peki, ne yapmalıyız? Eğer sen de bu sorunu yaşıyorsan mevsimsel saç dökülmesinin sebeplerini ve saç dökülmesine çözüm önerilerimi listeledim. Hazırsan başlayalım!

Sonbaharda neden saçlarımız dökülüyor?

Mevsimler değişirken aslında vücudumuzda da biz fark etmesek de değişimler oluyor. Mesela deri değiştirmeye başlıyoruz, vücudumuz yeni mevsime kendini hazırlamaya başlıyor. Aynı durumu saçlarımızda da yaşıyoruz. Saçlarımız yazdan kışa, ya da kıştan yaza geçerken dökülebiliyor. Yani tam da ilkbahar ve sonbahar aylarında dökülebiliyor.

Aslında günde 100-150 tel saç teli dökülmesi normal sayılıyor. Ancak mevsim geçişinde bu sayı birazcık daha artabiliyor. Önemli olan ise bu süreci hasarsız atlatabilmek. Tabii hasarsız atlatabilmek için de uygun saç bakım ürünlerini kullanmak gerekiyor. O zaman hemen çözüm önerilerime geçelim!

Mevsimsel saç dökülmesine çözüm önerim:

İlk önerim doğru ürün kullanımıyla ilgili. Saçların ince telliyse saçlarını güçlendirecek, daha dolgun görünmesini ve saç tellerinin daha kalın olmasını sağlayacak ürünleri kullanmalısın. Saçların seyrekse de daha yoğun görünmesini sağlayacak ürünlerden yardım almalısın.

“Böyle ürünler var mı?” dediğini duyar gibiyim. Tabii ki var; hem de profesyonel ellerden! L’Oréal Professionnel Serioxyl serumlarla incelen, seyrelen, dökülen saçlarına destek olabilirsin. İnce telli saçlarının kalınlaştırmak için Serioxyl Thicker Hair, seyrek saçlarını daha yoğun göstermek için ise Serioxyl Denser Hair serumu kullanabilirsin.

L'Oréal Professionnel Serioxyl Thicker Hair'i aşağıda bulabilirsin.

Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı
Serioxyl Thicker Hair Serum - Dolgunluk arttırıcı

Hemen Al

Nasıl uygulanıyor?

Uzman L’Oréal Professionnel kuaför salonlarında bulunan seyrelme karşıtı program ile saçlarına özel bir teşhis yapılıyor ve saçlarına uygun Serioxyl bakımı uygulanıyor. Ayrıca bu bakıma evde de devam edebiliyorsun.


Serioxyl Thicker Hair serumu saç boy ve uçlarına uygulayıp, saç tellerine işlemesini sağlayabilirsin.


Serioxyl Denser Hair’i de baş derisine 3-4 pipet uygulayıp, parmaklarınla masaj yapabilirsin. Nazik hareketlerle masaj yapmayı unutma!    

Serioxyl serumları kullanan her 2 kişiden 1’i saç yoğunluğunun arttığını söylüyor. O zaman mevsim geçişlerinde saçlarının dolgunluğundan hiçbir şey kaybetmemesini istiyorsan belirtiler başladığında bu bakımı kullanıp havalı saçlarının tadını çıkartabilirsin!


Photo credit: stockadobe.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Serioxyl Denser Hair Serum - Saç yoğunluğu arttırıcı
Serioxyl Denser Hair Serum - Saç yoğunluğu arttırıcı
( Saç Seyrelmesi Karşıtı Bakım )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair  (+) Jel Serum
L'Oréal Professionnel Serioxyl Denser Hair (+) Jel Serum
( Serum )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Hacimsizlik mi? Dökülme mi? Testi çöz, saç problemine uygun bakımı kazan!
Saçların zayıf ve ince telli ise ihtiyacın olan bakım hangisi?
Saçlarının daha gür olması için neler yapabilirsin?
Hep hayalini kurduğun gür, yoğun ve daha çok görünen saçlara nasıl ulaşabilirsin?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu