Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yaza özel sarı saç için saç bakım rutini

Sarı saçlarının yaz boyu ışıltısını kaybetmemesi için alman gereken önlemleri biliyor musun?

Sarı saçlara özel bir saç bakım rutini ile saçlarının yaz boyu ışıltısını korumasını ister misin? Yaz aylarında saçlarımızın bakımlılığını koruması hepimizin ortak endişesi olsa da; sarı saç rengine sahip kimseler için bu durum ayrı bir özen istiyor. Güneş ışınları, havuz veya denize karşı koymak bizim için imkansız; ne de olsa tüm yıl bunları bekledik. Ancak bu üçlünün saçlarımıza olan kötü etkileri de su götürmez bir gerçek. Sarı saçlarının yaz boyu ışıltısını kaybetmemesi için alman gereken önlemleri biliyor musun?

Saç rengini koru

Sarı saçlarının güneş ışığına maruz kalacağı anlarda şapka veya saç fuları yardımıyla saç rengini korumaya alabilirsin. Sarı saçlarda güneş ışınları nedeniyle renk değişimleri yaşanabiliyor. Mesela  küllü sarı tonlarda saç renginin kızıllaşması gibi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Artık bunun çözümü var. Danışman kuaföründe, Kérastase Reflection Touche Chromatique Soğuk Sarı Renk Yenileyici Bakımı’nı yaptırmanı öneririz.

Aynı zamanda saç bakım yağı veya ısıya karşı koruyucu spreyler ile saçlarının dış etkenlere karşı çok daha güçlü olmasını sağlayabilirsin. 

Şampuanını gözden geçir

Saç bakımında kullandığın ürünler saçının kondisyonunu doğrudan etkileyebilir. Bu nedenle eğer saçların boyalı ise mutlaka boyalı saçlara özel saç bakım ürünleri tercih etmelisin. Eğer saçların boyalı değil ise yazın saçlarımızda nem kaybı olduğu ve saçlarımız kuruduğu için yoğun nem veren içeriğe sahip saç bakım ürünleri tercih etmelisin. 

Saç bakımına önem ver

A post shared by SacSirlari.com (@sacsirlari) on

Saç rengin, açıcı kullanılarak açıldıysa, kimyasal işlemler saçlarını yıpratmış olabilir. Bu nedenle saçlarını korumak için mutlaka saç maskesi kullanmalı, saç rengini koruyan bakım ürünlerine ağırlık vermelisin. Saçlarına haftada iki kere saç maskesi uygulayarak, saçlarının yaz boyunca rengini korumasını; canlı ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsin. Sarı saçların için Kérastase Reflection serisinin Saç Maskesi’ni kullanabilirsin. Danışman kuaföründen bu maskeyi alabilir, saç rengindeki solmalara karşı önlem alabilirsin. Maskeyi 1-2 fındık büyüklüğünde avucuna alıp, saç boy ve uçlarına yoğunlaşarak uygula ve 5-10 dakika beklet. İşte ihtiyacın olan bakım!

Düzenli kesim yaptır

A post shared by SacSirlari.com (@sacsirlari) on

Kırık saç uçları koparak, uzamanın önünde engel olabilir üstelik saç renginin de olduğundan solgun ve donuk görünmesine yol açabilir. Saçlarının sağlıklı uzaması ve canlı ve parlak görünmesi için saçlarını düzenli aralıklarla, 2 ayda bir mutlaka kestirmelisin. Ayrıca L’Oréal Professionnel Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Bakım Kürü’nü de kullanarak saç tellerinin yenilenmesine, onarılmasına yardımcı olabilirsin.


Photo credit: istockphoto.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Reflection Touche Chromatique Soğuk Sarı
Kérastase Reflection Touche Chromatique Soğuk Sarı
( Maske )
Satın Al
Kérastase Reflection Chromatique Saç Maskesi - Kalın Telli
Kérastase Reflection Chromatique Saç Maskesi - Kalın Telli
( Maske )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Konsantre Bakım
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Konsantre Bakım
( Kür )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Saç Kremi 200 ml
L'Oréal Professionnel Pro Fiber Yeniden Yapılandırıcı Saç Kremi 200 ml
( Saç Kremi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Gratis İndiriminden Mor Şampuan Almadan Önce Sana Özel Önerimizi Keşfet!
Saçtaki turunculuk nasıl giderilir?
Tüm sarışınlar buraya! Sarı saç bakımındaki en son keşfimiz!
L’Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey’i Denedik!
Tümünü Gör
Dekorasyon zevkine göre senin kumral saç rengini söylüyoruz!
Saç dökülmesinin asıl nedeni ne? Testimizi çöz, sana özel çözüme ulaş!
Beyaz Kapama ve Saç Dolgunlaştırma Etkili Serioxyl Renkli Saç Sprey’i İnceledik !
Hızlı saç uzatmak ve uzun saç bakımı için ihtiyacın olanı bulduk: Elseve Dream Long!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Bahara Uygun En Popüler Maybelline New York Rujlar