Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yazın en sık karşılaşılan saç sorunları ve çözümleri

Sacsirlari.com olarak araştırdık ve yazın en çok şikâyet edilen saç sorunlarını senin için belirledik!

Yazın tadını çıkartırken saçlarımızın etkilendiğini fark etmesek de saç sorunlarıyla en çok yazın karşılaşıyoruz. Saç Sırları.com olarak araştırdık ve yazın en çok şikâyet edilen saç sorunlarını, bu sorunların çözümlerini senin için derledik. Haydi, beraber göz gezdirelim!

-Yıpranmış saçlar

Neden olur: Yazın saçlarımız çok fazla yıpranıyor. Uzun süre güneşin zararlı ışınlarına maruz kalıyor. Bunun yanında bir de deniz tuzu, klor saçın yapısına zarar veriyor; böylece saçlar yıpranıyor da yıpranıyor! 

Çözümü: Yaz boyunca yıpranan saçlarını onarmak için bizim önerimiz yıpranmış saçlara uygun saç bakım ürünleri kullanman. Son zamanlarda bizim favorilerimizden olan Elseve Komple Onarıcı 5 İkili Bakım İksiri saçlarını onarmana yardımcı olabilir. 

Editörden öneri: Bu iksirle ilgili minik bir sır da vermek isteriz: denize, havuza girmeden önce saçlarına uygularsan saçların klordan ve deniz tuzundan korunmuş olur. Böylece yıpranmayı da önlemiş olursun.

-Saç dökülmesi

Neden olur: Yazın güneşten korunmak için şapkalara sığınıyoruz ancak şapkalar da saç derimizin hava almasına engel olabiliyor. Üstüne bir de sıcak hava eklenince saç derimiz kuruyabiliyor. Hal böyle olunca da saç telleri güçten düşüp dökülmeye başlayabiliyor. Böylece saç dökülmesi kaçınılmaz oluyor.

Çözümü: Saçlarında normalden farklı bir dökülme olduğunu fark ettiğinde zayıf saçlarını güçlendirmek için Arginine proteininden yardım alabilirsin. Saçları güçlendiren ve dökülmelere karşı direnç katan bu proteini Elseve Arginine Direnç X3 İkili Bakım İksiri’nde bulabilirsin. Yaz boyunca saçlarının uç ve boy kısımlarına uygulayabilirsin.

-Kuruluk

Neden olur: Aşırı sıcakların saçların, güneşin saçlarımızın kurumasına neden olduğu gibi, ilginç gelebilir ama klimalar da neden olabiliyor. Bu zararı fön makinesinin verdiği zarar gibi düşünebilirsin. Klimanın verdiği yapay hava, saçlarındaki nemin azalmasına neden olabilir. 

Çözümü: Kuru saça nem kazandırmak için yapman gereken besin sağlayacak bakım ürünlerinden yararlanmak. Mesela bu konuda yağlardan yardım alabilirsin. Elseve Mucizevi Yağ İkili Bakım İksiri’nin yağ içeren spreyini çok beğeniyoruz. Saçlara parlaklık, canlılık, yumuşaklık veren bu iksir senin de yaz boyunca favorin olmaya aday!

-Solan saç renkleri

Neden olur: Özellikle boyalı saçların varsa yazın ekstra dikkat şart çünkü boyalı saçlar için yaz en zor mevsimdir. Neden diye soracak olursan; yazın sıcaklardan dolayı hemen hemen her gün banyo yapıyoruz. Bu nedenle saç rengimiz suyla beraber zarar görüyor. Ayrıca güneş de aynı cildimize olduğu gibi saçlarımıza da zarar veriyor ve saç rengimiz parlaklığını kaybedebiliyor. 

Çözümü: Boyalı saçlarına kuru ya da ıslakken durulama gerektirmeyen Elseve Color-Vive İkili Bakım İksiri uygulayabilir, saç renginin yaz boyunca parlak kalmasını sağlayabilirsin. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Arginine Direnç x3 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve  Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 2li Bakım İksiri
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Canlandırmak istediğimiz kuru ve yıpranmış saçların bakımında hangi ürünler kullanılmalı?
Saç Sırları.com Hindistan Cevizi ve Değerli Yağlar Maskesi'ni denedi!
Yıpranmış ve işlem görmüş saçları hızla iyileştiren bakımı keşfet!
Kuru, yıpranmış saçların saç bakımında yaptığı 5 hata
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu