Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yazın saç dökülmesinin nedenleri ve çözüm önerileri

Yazın saçlar neden dökülür?

Tam yaza kendimizi kaptırmışken bir anda neden olduğunu anlayamadığımız, çözmemiz gereken bir gerçekle yüzleşiriz: saç dökülmesi! Yazın saç sorunları ne yazık ki kurumayla sınırlı kalmıyor, saç dökülmesi de karşımıza çıkabiliyor. 

Çoğumuz bu dertten muzdaripken, yazın saç dökülmesinin nedenlerini, saç dökülmesine çözüm önerilerimi ve uygun ürünleri araştırıp paylaşmazsam olmazdı! Bakalım bunlar nelermiş?

Yazın saçlar neden dökülür?

Aşırı sıcak, deniz ve güneşin yıpratıcı etkileri,  gibi nedenler de yazın saç dökülmesinin nedenleri arasında olabiliyor ama aslında saçlar yaklaşık olarak Temmuz aylarında dinlenme evresine giriyor. Bu dönemde de dökülmelere, seyrelmelere karşı saçlar daha fazla meyilli olabiliyor. 

Normal saç dökülmesinden farkı nedir?

Burada aslında önemli nokta, saçlarının yalnızca mevsim geçişlerinde mi döküldüğünden emin olmak. Eğer saçların her mevsim geçişinde dökülmeye başlıyorsa ve yalnızca omuzlarında, kıyafetlerinin üzerinde az miktarda saç teli görüyorsan mevsimsel saç dökülmesi demek olabilir. 

Ancak elini saçına her attığında saçların elinde kalıyor, anormal bir dökülme yaşıyorsan hormonlara, ilaç kullanımına ya da çeşitli rahatsızlıklara bağlı saç dökülmesi yaşıyor olabilirsin.

Yazın saç dökülmesi için ne yapmalı?

Peki, yazın saç dökülmesine ne iyi gelir? Öncelikle düzenli bir saç bakım rutini belirleyip, bu rutini yaz boyunca devam ettirmek saçlarına iyi gelebilir. 

Güneşten olabildiğince saçlarını korumalısın.  UV ışınları saç derine ve saçlarına oldukça zarar verebilir, saç dökülmesinin kötüye gitmesine neden olabilir. Bu nedenle şapka takmaya özen göstermelisin. 

Saçlarına kullanabileceğin ürünler mutlaka saç dökülmesine ve saç yoğunluğunda azalmaya karşı çözüm olabilecek şampuan ve bakım ürünleri olmalı. Benim önerim, duştan itibaren saç dökülmesi döngüsünü kırmaya yardımcı La Roche-Posay Kerium AC Şampuan. Duştayken saç derime masaj yaparak uyguluyorum. Sen de bu şekilde uygulayarak saç derine iyice etki etmesini sağlayabilirsin.

Ayrıca özel kürler de saç dökülmesi konusunda gözle görünür sonuçlar almakta bence büyük yardımcı. Benimki dönemsel saç dökülmesi olduğu için saç derime La Roche-Posay AC serum kürünü haftada 3 kez, günde 1 defa, 12 kez spreyleme şeklinde uygulama yaptım. Ancak yoğun saç dökülmesi için 6 hafta boyunca saç derisine her gün 1 defa, 12 kez spreyleme de yapılabiliyormuş. 

Yazın saç kaybını önlemek için bu önerilerime bir şans vermeye ne dersin?

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesine Karşı Etkili Şampuan
( Şampuan )
Keşfet
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
La Roche-Posay Kerium AC Saç Dökülmesi Karşıtı Bakım Kürü
( Dökülme Karşıtı Bakım Kürü )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Saç güzelliğimiz için bize tek 1 ürün yeter: Bu ürünü keşfetmeye ne dersin?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler buraya! Size özel bir önerimiz var!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
2018 yaz makyaj trendleri