Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yazın saçlarını korumanın yolları

Bu yaz tatile gitmeden önce önerilerimize mutlaka göz at ve saçlarınla yazın da göz kamaştır!

Saçlarımızı korumak konusunda yaz mevsimi ne yazık ki bize pek de yardımcı olmuyor. Her ne kadar yazı çok sevsek de saçlarımıza zarar verdiği de bir gerçek. Güneşin zararlı ışınları, sıcak, deniz tuzu, klor derken biz fark etmeden saçlarımız zarar görüyor, saç rengimiz solmaya, matlaşmaya başlıyor.

Yoksa sen de bu yaz saçlarını nasıl koruyabileceğini mi merak ediyorsun? O zaman doğru yerdesin. Bu yaz tatile gitmeden önce aşağıdaki önerilerimize mutlaka göz at ve saçlarınla yazın da göz kamaştır!

Doğru saç bakım ürünleri kullanmak

Güneşin zararlı etkilerine karşı saçı korurken, aynı zamanda güzelleştiren saç bakım ürünlerini kullanmanı öneririz. İşte tam da bu noktada Kérastase Soleil serisi devreye giriyor ve güneşte saç güzelliği ve korumasında profesyonel uzmanlığını sunuyor. Güneş sonrasında Soleil serisinde bulunan Bain Aprés-Soleil Saç Banyosu ve Lait Richesse Saç Bakım Sütü ile saçlarını temizleyip, nemlendirerek saçlarının gördüğü zarara engel olabilirsin. Bu iki ürünü de yazın saç bakım rutinine eklemeni tavsiye ederiz.

UV ışınlarından, klor ve deniz tuzundan korumak

Cildimiz gibi saçlarımız da güneşten etkilenir. Bu nedenle tıpkı güneşe çıkmadan cildimize sürdüğümüz koruyucu kremler gibi, saçlarımızın da canlılığını yitirmemesi ve göz alıcı şekilde parlaması için koruyucu bir bakıma ihtiyacı vardır. Kérastase Soleil serisinde bulunan Aqua Seal, durulanmayan ve suya dayanıklı krem-yağ hem içerdiği UV filtresi ile saçlarını güneşin zararlı ışınlarından, hem de deniz tuzu ve klordan saçlarını korur. Yani güneşe çıkmadan, havuza ya da denize gitmeden önce saçlarına krem-yağ formundaki bu ürünü kullansan yeter!

CC Krem ile onarmak

“Saçın da CC kremi mi olurmuş canım!" dediğini duyar gibiyiz. O zaman seni Kérastase Soleil CC Créme Düzeltici Bakım Kremi ile tanıştıralım! Saçı korumanın yanında onaran ve ışıltı kazandıran bu özel bakım kremi durulanmıyor. Tatilde güneş sonrasında, banyodan çıktıktan sonra ya da plajda güneşlenirken saçlarına CC Créme'i uyguluyorsun ve saçların hem onarılıp, hem de korunuyor.

Saç bakım maskesini ihmal etmemek

Hem yaz, hem de kışın saç bakım rutinimizde atladığımız, çoğu zaman da kullanmayı unuttuğumuz saç maskesi aslında saçların için hayat kurtarıcı. Özellikle çok hassas saçlara özel Kérastase Soleil güneş sonrası onarıcı saç maskesini, yazın saçlarını korumak için haftada bir şampuan sonrasında uygulamanı öneririz.


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Soleil Lait Richesse Bakım Sütü
Kérastase Soleil Lait Richesse Bakım Sütü
( Bakım )
Satın Al
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
Kérastase Soleil Micro Voile Protecteur Saç Spreyi
( Yağ )
Satın Al
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
Kérastase Bain Apres Soleil Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
Kérastase Soleil Masque Uv Defense Active Saç Maskesi
( Maske )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Kıvırcık saçlara özel: Buklelerini en doğru şekilde nasıl şekillendirebilirsin?
Kusursuz şekillenen saçlar mümkün mü?
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının yıldız saç bakım ürünü hangisi?
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör