Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/08/2018
Saç Sırları
360 38

Yeni nesil balyaj: Lowlight nedir?

Cansu G.

Lowlight trendine yakından bakıyoruz!

Galeri Görünümü Slayt Görünümü
Yeni nesil balyaj: Lowlight nedir? Yeni nesil balyaj: Lowlight nedir?

Balyaj, röfle, gölge, ombre derken hayatımıza yeni bir terim daha girdi: Lowlight. Saç trenlerini yakından takip edenler lowlight modasını bizden önce duymuştur bile! Yurtdışında oldukça popüler olan bu renklendirme tekniği saçlara daha hacimli ve dolgun bir görünüm kazandırıyor. Seni daha fazla heyecanda bırakmadan lowlight nedir, lowlight nasıl yapılır ve lowlight kimlere yakışır gibi soruların yanıtlarını açıklıyoruz.

Lowlight nedir?

Lowlight nedir?

Highlight, yani balyaj, saçların baz renginin üzerine, ince/kalın tutamlara baz renginden 2-3 ton daha açık bir renk uygulanması anlamına geliyor. Lowlight ise bunun tam tersi! Yani, saçların baz renginin üzerine, kalın veya ince tutamların (bu tercih tamamen sana kalmış) baz renginden 2-3 ton koyuya boyanmasına lowlight deniyor. Lowlight koyu tonda her saç renginin üzerine yapılabilir. Bu saç tekniğinin en büyük avantajı saçlara boyut kazandırması, daha doğal bir görünüme kavuşturması ve saçları olduğundan daha hacimli göstermesidir.

Lowlight nasıl yapılır?

Lowlight saç renklendirme tekniğini evde ve kuaförde kolaylıkla yapabilirsin. Dilersen kendi saç renginin üzerine yaptırabilir veya daha iddialı bir görünüm için saç rengini dipten uca değiştirebilirsin. Saçlarının üzerine, saç renginin 2-3 ton koyusunu uygulatarak lowlight tekniğini yaptırabilirsin. 

Editör önerisi: Saçlarının her türlü boya işleminden zarar görmesini önlemek ve oluşabilecek yıpranmaları engellemek için L’Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici servisinden yararlanmanı öneririz. Uzman L'Oréal Professionnel kuaför salonlarında uygulanan bu servisle saça renklendirme uygulaması yapılırken boyanın içerisine Smartbond Bağ Güçlendirici uygulanıyor ve saçlar güçleniyor, boyanırken bakım yapılmış oluyor. Harika değil mi?

L’Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım'ı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
( Saç Kremi )
Salon Bul

Lowlight renkleri

Bal rengi lowlight

Bal rengi lowlight

Yaz aylarında saçlarında daha canlı ve ışıltılı bir renk arıyorsan açık renk saçlarının üzerine bal rengi lowlight yaptırabilirsin.  Bu saç rengi özellikle en çok buğday tenlilere yakışacaktır!

Kahve lowlight

Sarı baz renginin üzerine lowlight yapmak için kahve saç rengini tercih edebilirsin. Bu saç rengi de en çok açık tenlilere yakışacaktır. Özellikle baz renginin açık sarı, lowlight renginin ise yoğun kumral olduğu saç modelleri saçı olduğundan daha gür ve hacimli gösterir.

Koyu kestane lowlight

Bakır veya açık kestane tonlarında saçların varsa üzerine koyu kahve lowlight yaparak saçlarına daha zarif bir görüntü sunabilirsin. Lowlight her saç rengine çok yakışıyor, önemli olan senin uygun saç rengini bulman! Koyu kestane lowlight tekniği esmerlerin ten rengini ön plana çıkaracak. Tatilden sonra bronz tenine yakışacak bir saç modeli arıyorsan koyu kestane lowlight tam sana göre!

Koyu gri lowlight

Koyu gri lowlight

Farklı renkleri denemeyi sevenler buraya! Gri saçlarının daha doğal görünmesi için arasına kahve gölgeler ekleyerek saç rengini daha aydınlık ve parlak gösterebilirsin. Kahve ve gri saçlar harika bir zıtlık yaratacağı için gri kısımlar daha canlı görünecektir. Bu saç rengi hem buğday tenlilere hem de açık tenlilere çok yakışıyor ancak önemli olan gri/kahve dengesini iyi ayarlamak.

Kumral lowlight

Saçlarında doğal bir lowlight görmek istersen kumral lowlight denemelisin. Kumral ve sarının birlikteliği çok hoş görünecek. Bu saç rengi en çok yazın bronzlaşmayı seven beyaz tenli kadınlara yakışacaktır.

Lowlight bakımı nasıl olmalı?

Saçlarını lowlight yaptırdıktan sonra bakımına dikkat ederek saç rengini korumalısın. Saçlarının solgun görünmemesi için sülfat içermeyen, köpüksüz şampuanlara yönelmelisin. Köpük, boyadan dolayı kurumuş saçlarının daha kurumasına neden olabilir. Ancak sülfatsız, köpürmeyen şampuanlar, boyalı saçlarını daha canlı tutar, saçlarına bakım yapar, nazikçe temizler ve saç renginin ömrünü uzatacaktır. Köpüksüz, sülfat içermeyen Elseve şampuan çeşitlerinden Color Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuanı her yıkamada kullanabilirsin. Bizim de boyalı saçlar için favorilerimizden olan bu şampuan ile eminiz ki sen de farkı göreceksin! :)

L’Oréal Paris Elseve Color Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuanı aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

Photo credit: Pinterest.com, istockphoto.com

Paylaş

Yeni nesil balyaj: Lowlight nedir?
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi
L'Oréal Professionnel Smartbond Saç Kremi
( Saç Kremi )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
L'Oréal Professionnel Smartbond Bağ Güçlendirici Bakım
( Saç Kremi )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Smartbond Şampuan Öncesi Bakım
L'Oréal Professionnel Smartbond Şampuan Öncesi Bakım
( Saç Kremi )
Keşfet
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Color-Vive 3'ü 1 Arada Krem Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
2019 saç rengi trendlerinin en çarpıcısı: “Hairbronzing” trendi nedir?
La French Balyaj Nasıl Yapılır?: MM Bahçecik Kuaför’den Doğan Kopal Açıkladı!
Balyaj Yaptırmadan Önce Bilmen Gerekenler!
Saç Artisti Taner Kuyu’dan: Sunkissed Işıltılı Balyaj için Tüyolar!
Tümünü Gör
Sarışın olmak isteyenlere özel test: Sen hangi sarışınsın?
5 numara saç modelleri hakkında her şey!
1 Numara Saç Kesimi Hakkında Her Şey
En Havalı Erkek 3 Numara Saç Modelleri
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: NYX Professional Makeup Shout Loud Rujlar