Çerezleri içerikleri ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri eklemek ve sitedeki hareketleri analiz etmek için kullanıyoruz. Ayrıca web sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri sosyal medya, reklam ve analiz ortaklarımızla paylaşıyoruz. Daha fazla bilgi için, Çerezler Politikamızı inceleyebilirsiniz.
04/10/2019
Saç Sırları
360 38

Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya!

Ece Y.
Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya! Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya!

Yepyeni bir saç rengi trendinden bahsedeceğiz bugün! :) Son dönemin yükselen trendlerinden çöl kumu saç rengi, göz alıcı duruşuyla dikkat çekiyor! Sen de bu yeni saç rengi trendine bir şans vermeye ne dersin? Eğer denemek istiyorsan çöl kumu saç rengi hakkında bilmen gerekenleri derledik. Hadi başlayalım! :)

Çöl kumu saç rengi nasıl bir renk?

Açık kahve ya da açık kumral saç rengi üzerine, hem altın hem de bakır yansımalara sahip tona çöl kumu saç rengi deniyor.

Her ne kadar çöl kumu deyince aklımıza sarı saç renkleri gelse de, aslında çöl kumunun rengi bakıra dönük bir renktir. Bu saç rengi de ilhamını çöllerdeki kumların altın ve bakır rengindeki ışıltılarından alıyor. Bizce saç rengiyle fark edilmek isteyenler için en ideal saç renklerinden!

Çöl kumu saç rengi kimlere yakışır?

Çöl kumu saç rengi, bakır saç rengine yakın bir ton olduğu için açık ten rengine sahip olanlara çok yakışıyor. Özellikle hem açık tenli hem de renkli gözlüysen tam sana göre diyebiliriz!

Aynı zamanda içerisinde altın rengi, sıcak tonda yansımalar olduğu için buğday ten rengine sahip olanlara da çok yakıştırıyoruz. Eğer altın yansımaların daha yoğun olduğu bir saç rengi hayal ediyorsan sana önerimiz içerisinde bakır yansımaların yer aldığı sıcak sarı saç rengi.

Sıcak sarı saç rengini denemek istersen L’Oréal Paris Excellence Intense 8.34 Zengin Sıcak Sarı rengini bir denemeni öneririz. Sarı saç renklerinde saç renginin yoğun ışıltılı ve zengin görünmesi oldukça önemli. Bu saç rengi de yoğun ışıltı veren özelliği ile dikkat çekiyor.

L’Oréal Paris Excellence Intense 8.34 Zengin Sıcak Sarı rengini aşağıda bulabilirsin.

Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Çöl kumu saç rengi nasıl elde edilir?

Çöl kumu saç rengine ulaşmak istersen içerisinde altın yansımalar olan bakır tonlarını tercih etmelisin. L’Oréal Paris Excellence Creme 7.43 Sultan Bakırı saç rengiyle bu görünüme ulaşabilirsin. %100 beyaz kapama sağlayan bu krem boyanın yanında artık pH dengeli bakım şampuanı ve besleyici saç maskesi de bulunuyor. Boya sonrasında şampuan ve saç maskesini uygulayarak saç renginin ışıltılı bir parlaklığa kavuşmasını sağlayabilirsin.

L’Oréal Paris Excellence Creme 7.43 Sultan Bakırı saç rengini aşağıda bulabilirsin.

Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakırı
Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakırı
( Saç Boyası )
Hemen Al

Eğer saç rengin koyu bir tondaysa, koyu saçlarda bile görülebilir yoğun renkler sunan Excellence Intense 7.43 Tarçın Bakırı saç rengini tercih edebilirsin. Bu saç rengi yoğun görünümüyle dikkat çekiyor ve saçlara zengin bir parlaklık kazandırıyor.

Çöl kumu saç renginin bakımı nasıl olmalı?

Çöl kumu saç renginin parlaklığını koruman çok zor olmayacaktır çünkü L’Oréal Paris Excellence saç boyalarıyla saç rengin ışıltılı bir parlaklığa kavuşacaktır. Ancak saç renginin dış etkenlerden etkilenmemesi için de dikkat etmen gereken bazı noktalar var.

Saçlarını boyadıktan sonra saç renginin zarar görmesine engel olmak için maşa, düzleştirici, fön makinesi gibi ısıyla şekillendiren aletleri kullanım sıklığına dikkat etmelisin. Sık sık bu şekillendiricileri kullanıyorsan bu sıklığı azaltmanı öneririz.

Aynı şekilde saçlarını yıkadığın suyun sıcaklığına da dikkat etmelisin. Aşırı sıcak suyla saç yıkamak saç rengine zarar verebileceği için mümkün olduğunca ılık suyla saçlarını yıkamaya özen göstermelisin.

Paylaş

Yeni trend çöl kumu saç rengini merak edenler buraya!
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
Excellence Intense Saç Boyası 8.34 Zengin Sıcak Sarı
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Intense Saç Boyası 7.43 Tarçın Bakır
Excellence Intense Saç Boyası 7.43 Tarçın Bakır
( Saç Boyası )
Satın Al
Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakırı
Excellence Creme Saç Boyası 7.43 Sultan Bakırı
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Saç Maskarası!
Bu testle evde geçen günlerini hangi ruh haliyle bitireceğini açıklıyoruz!
Yaz başlıyor: Bu yazı süper geçirebilmek için sana özel ipuçlarımızla buradayız
Evde dip boyası nasıl yapılır: Eva Longoria ile adım adım dip boyası rehberi!
Tümünü Gör
E vitamininin saça faydaları nelerdir? E vitamini saça nasıl uygulanır?
Doğum sonrası saç dökülmesi neden olur?
Saç mezoterapisi hakkında bilmen gereken her şey!
Facelight nedir? Nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
İnceliyoruz: NYX Professional Makeup Radiant Finish Sprey