Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yepyeni bir saç bakımı ritüeli: Saç Detoks Programı

En yeni saç bakım ritüeli ile tanış!

Artık detoks denilince, biz sağlıklı yaşam düşkünleri için akan sular duruyor. Birçok detoks programı ile vücudumuzdaki zararlı toksinlerden kurtulabiliyoruz. Şimdi ise yepyeni bir saç bakım ritüeli ile saç derimizde biriken toksinlerden de kurtulabiliyoruz! “Saç Detoks Programı" denilen, benim de denediğim bu süper bakım ritüeli hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsan yazımın devamını mutlaka okumalısın!

“Saç Detoks Programı" nedir?

Hava, su kirliliği, metabolizma değişimleri, hormonal değişiklikler, stres gibi iç ve dış etkenlerden dolayı saç derimizde de aynı vücudumuzda olduğu gibi toksinler birikir ve bu durum saç derisi sorunlarına yol açar.

Ben de saç derisi sorunlarımdan artık kurtulmak için kuaförüme danıştım ve bana Saç Detoks Programını önerdi. Saç güzelliği konusunda en güvendiğim markalardan olan Kérastase'ın geliştirdiği, özel cihazlar ve saç bakım ürünleriyle yapılan bu bakım ritüeli 3 adımdan oluşuyor. Ancak adımların öncesinde kuaförüm saçlarımı analiz etti ve bu sonuçlara göre saç derime uygun bakımlar uygulandı. Yani Saç Detoks Programında kişiye özel bakım ürünleri uygulanıyor. Dökülme, hassasiyet ve kepek sorunlarına özel bakımlar uygulanıyor.

Gelelim saçlarıma uygulanan bakım ritüelinin 3 adımına:

İlk adım: Derinlemesine arındırma

İlk adımda saç derisini toksinlerden arındırmak ve bakıma hazırlamak için Kérastase Masquargil kil maskesi uygulanıyor. Ardından, saç derisine uygun bir Spécifique saç banyosu, Clarisonic Plus sonik fırça ile uygulanıyor.

İkinci adım: Yatıştırıcı bakım

İkinci adımda saçlara yumuşacık bir dokunuş katan, esneklik ve hafiflik veren saç bakım maskesi uygulanıyor.

Üçüncü adım: Micronizer ile kür uygulaması

Son adımda da analiz sonrası seçilen saç derisi ihtiyacına uygun dökülme önleyici, kepek karşıtı veya hassasiyete yönelik kür, Kérastase'ın eşsiz bakım cihazı Micronizer ile uygulanıyor. Böylece kürler saç derisine efektif bir şekilde nüfuz ediyor.

Sonuçlarından çok memnun kaldığım Saç Detoks Programı hakkında bakalım işinin uzmanı kuaförler ne düşünüyorlar?

Uzmanlar Saç Detoksu hakkında ne düşünüyorlar?

Metin Bahçecik - MM BAHÇECİK

“Şehirli kadının saçlarıyla ilgili en büyük sorunları stres ve hava kirliliği sonrası oluşan kepek ve matlaşmış saçlar. Saç detoksunun getirdiği profesyonel cihazlar ile yapılan uygulamaların etkisi ve hissiyatı çok değerli."

Veysel Şenel – SALON VEYSEL


“Çağın giderek kirlenen hava koşulları, bugün dünya sağlık örgütünün belirlediği maksimum değerlerin çok üzerinde. Buna bir de stres faktörü eklendiğinde saç derisini tetikleyen en önemli iki etkeni oluşturuyor. Bu sebeple, ancak sağlıklı bir saç derisi mümkün olursa sağlıklı saç boyu ve uçlarına kavuşulabilir. Sonik temizleme ve micronizer'in yeni çağda bizim danışan kitlemiz için harika bir fırsat olabileceğini düşünüyorum. “Salon Veysel" markası olarak her zaman bilinçli teşhisle ilerlemekteyiz."

Nilgün Tatlı – MEHMET TATLI KUAFÖR

“Hayatın koşturmacası ve değişken hava koşullarında tıpkı cildimiz gibi saçlarımız da ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Özellikle şehir insanı için saç detoksu mucizevi bir çözüm ve rahatlama demek. Kérastase bu konuda da öncü bir teknoloji yaratarak bir ilke daha imza attı ve saç derisi bakımında çağ atladı. Stres, hava kirliliği gibi nedenlerle oluşabilen kepek ve hassasiyet(kızarıklık, kaşıntı vb.) sorunlarını derinlemesine temizlik ve detoks sayesinde kısa sürede yok eden bu teknoloji ile çalışıyor olmaktan çok mutluyuz."

Ata Arıkfidan – HAIR DESIGN BY ATA, HARVEY NICHOLS

“Günümüzde herkes dönemsel de olsa hassasiyet, kepek ve dökülme problemleri yaşıyor. Baş derisi sorunları ise konuşması kolay konular değil. Son dönemler de artan ürün çeşitliliği insanların kafasında ki soruları arttırıyor. Acaba işe yarar mı, kimyasal var mı gibi… Kérastase'ın sektöre kazandırdığı sonik temizleme ve micronizer ile tüm endişeleri çözümlüyor olmak sevindirici."

Cemil İrez - HAKAN KÖSE DIFFERENCE

“Hemen hemen bütün müşterilerime saç detoksunu öneriyorum. Çünkü sağlıklı bir saçın kaynağı baş derisi olduğu için Kérastase markasının getirdiği bu yenilikçi bakım programı baş derisinde oluşan sorunlar için çok etkili ve başarılı."

Sana en yakın danışman Kérastase kuaför salonuna ulaşmak için buraya tıklayabilirsin!

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Nemlendirici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Nemlendirici Saç Banyosu
( Anında Bakım )
Satın Al
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Arındırıcı Saç Banyosu
Kérastase Specifique Kepek Karşıtı Arındırıcı Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Kérastase Specifique Uzun Süre Etkili Yağlanma Düzenleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Uzun Süre Etkili Yağlanma Düzenleyici Saç Banyosu
( Bakım )
Satın Al
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
Kérastase Specifique Dökülme Önleyici Saç Banyosu
( Şampuan )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Saç güzelliğimiz için bize tek 1 ürün yeter: Bu ürünü keşfetmeye ne dersin?
Mezuniyet balosu yaklaşıyor: Saçlarını baloya nasıl hazırlamalısın?
Saçlarının bakıma ihtiyacı olduğunu düşünenler buraya! Size özel bir önerimiz var!
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?