Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yıka-çık saçlar: Bu kısa saç modelleri şekillendirme gerektirmiyor!

Bu saç kesim modelleri üşengeçler için :)

Saçlarını daha önce kısa kestirdin mi? Eğer kestirmediysen kısa saç denilince şöyle bir duraksıyor olabilirsin! Aslında rahatlığını, kolaylığını keşfettiğinde vazgeçemeyeceğin saç kesimin olabilir! Özellikle saçlarını uzun uzun şekillendirmek için vakti olmayanların bizce mutlaka tercih etmesi gerekiyor.

Sen de saçlarının şekillendirilmeden de güzel görünmesini istiyorsan bu kısa saç modellerine mutlaka göz atmalısın!

Katlı bob kesim

Bu kısa saç kesimini istediğin kadar dağınık kullanmakta serbestsin çünkü ne kadar dağınık, o kadar havalı görünüyor! Herkesin bildiği, uzun yıllardır trend olan bob kesim saçların bu versiyonunda saçın arka ve ön kısmı yanlara göre daha kısa. Ayrıca saçın ön kısmında burun hizasından itibaren başlayan katlar bulunuyor. Bu şekilde de saç çok daha hacimli görünüyor.

Editör önerisi: Katlı bob kesimdeki saçlarını şekillendirmek istersen banyo sonrasında nemli saçlarına L’Oréal Professionnel Tecni Art Full Volume gibi bir şekillendirici köpük uygulayabilirsin.

L’Oréal Professionnel Tecni Art Full Volume şekillendirici köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet

Küt kısa saç modeli

Küt kısa saçlı kadınlar şu sıralar sosyal medyada da, sokak stillerinde de sık sık karşımıza çıkıyorlar ve bizce çok havalılar! Çene hizasında, küt şekilde kesilmiş kısa saçları maşayla, düzleştiriciyle, fönle uğraşmadan şekillendirebiliyorsun.

Hatta istersen yarım topuz şeklinde toplayıp çok cool bir görünüm elde edebilirsin :) Saçının üst ve ön kısmına tepede topuz şekli verip lastik tokayla sabitlemen yeterli olacaktır.

Önleri hareketli kısa saç modeli

Çene hizasında, önlerinde katları olan hareketli kısa saç modeli bizim favorilerimiz arasında! Saçını yıkayıp, sadece taramadan önce L’Oréal Paris Studio Pro Boost It Hacim Spreyi gibi hacim veren bir saç spreyi uygula tamamdır! Saçların kısa olduğu için zaten çabucak kuruyacak ve şekillendirmene gerek kalmadan hoş bir görünüm elde edeceksin.

Pixie kısa saç modeli

Önden arkaya doğru kısalan pixie saç kesimi görünümüne farklılık ve biraz da asilik katmak isteyenler için ideal stillerden! Yandan ayrılarak şekillendirilen bu saç kesiminde saçın arka kısmı katlar nedeniyle doğal hacimli bir görünümde olduğu için bu saç modelinin şekillendirilmeye ihtiyacı yok.

Tomboy kısa saç kesimi modeli

Tomboy denilen, arka ve yan kısımların kısa olduğu, tepe noktasından başlayan uzun perçemlerin yer aldığı bu saç kesimi de minimum şekillendirmeyle güzel görünmek isteyenlere göre!

Editör önerisi: Renkli saçlar bu saç kesimine sence de çok yakışmamış mı? Sen de, 1 günlük kalıcı pembe saç görünümü istersen L’Oréal Paris Colorista Spray Pink Hair tonunu, eğer 1-2 hafta kalıcı pembe saçlar istersen de Colorista Washout Pastel Pink tonunu deneyebilirsin. Ancak hatırlatalım, saçların koyu tondaysa pastel tonların saçında görünür olabilmesi için saç rengini önceden açman gerekir.

L'Oréal Paris Colorista Washout Pink tonunu aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Colorista Washout Pink Hair
L'Oréal Paris Colorista Washout Pink Hair
( Saç Boyası )
Hemen Al

Yanları tıraşlı saç kesimi

Biraz daha orijinal bir görünüm istiyorsan mutlaka yanları tıraşlı kısa saç kesimine bir şans vermelisin. Tepe ve ön kısımların birazcık daha uzun olduğu bu saç kesimi çok kısa olduğu için tam da yıka-çık stillerden!

Choppy stil

Choppy denilen, uzun perçemlerin yer aldığı, arkaya doğru uzayan, katlı kesim saç modeli dağınık bir görünüm sağladığı için şekillendirmeye hiç gerek yok. Doğal bir hacmi olduğu için banyodan sonra saçın kendiliğinden kurusun yeter!

Kakül kesimi


Kakül kesimi seni hem genç hem de enerjik gösterecektir. Saçlarını şekillendirmek için çok fazla zaman harcamak istemiyorsan kakül kesimini düşünmeni öneriyoruz. Böylece saçlarını yıkadıktan sonra saçların yeterince havalı görünecektir. Özellikle orta boy saç boyuna sahip olanlara çok yakışan kakül stili açık saçlarınla kullanabilirsin.

Uzun saçlar


Uzun saçların kullanımı zor gibi görünse de en kolay saç kesimlerinden biridir. Sağlıklı uzun saçların varsa saçlarını şekillendirmek için zaman harcamana gerek kalmayacaktır. Saç köpüğü ile saçlarını dalgalandırman yeterli olacaktır. Eğer saçlarını toplamak istiyorsan kalın ve salaş örgülerden ilham alabilirsin.

Asimetrik kısa saç


Kısa saç kesimi de en pratik önerilerden biridir. Asimetrik kısa saçlar, hem pratikliği hem de şık görünümü ile bizim gönlümüzde taht kurdular! Bu saç kesimini farklı saç renkleriyle kullanarak daha cool bir hale getirebilirsin. Platin sarı tonlarını, gümüş, gri renklerini tercih ederek ilgiyi saçlarında toplayabilirsin, bizden söylemesi!

Perçemli saç kesimi


Saçların ince telli veya düzse boyun hizasındaki perçemli saç kesimini tercih edebilirsin.


Ancak kalın telli veya kıvırcıksa önermiyoruz çünkü perçemlerini sürekli şekillendirmek durumunda kalabilirsin. Bunun yerine yan perçem dediğimiz saçın ön kısımlarında bulunan uzun perçemleri tercih edebilirsin.


Uzun bob saçlar


Uzun bob saç kesimleri 2018’ye damga vurdu ve 2019'da da devam edecek gibi görünüyor! Saçların omuz hizasında olduğu bu saç kesimini şekillendirmek için çok fazla çaba sarf etmene de gerek yok. Saçlarını taradıktan sonra hacimlendirmek için L’Oréal Paris Studio Pro Boost It Hacim Veren Saç Spreyi uygulaman yeterli olur.


Eğer daha düzgün ve pürüzsüz bir görünüm istersen de fazla uzun bir saç kesimi olmadığı için kolayca saçlarını düzleştirebilirsin. Hatta saçlarını düzleştirdikten sonra L’Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Straight spreyi uygulayarak 72 saat boyunca saçlarının düz görünümünü koruyabilirsin.


Photo credit: istockphoto.com, pinterest.com

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
L'Oréal Professionnel Tecni ART Full Volume Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Keşfet
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
STUDIO/PRO Boost It Hacim Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Colorista Washout Pink Hair
L'Oréal Paris Colorista Washout Pink Hair
( Saç Boyası )
Satın Al
L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
L'Oréal Paris Colorista Spray Hot Pink
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Herkesten önce sen dene: "Wob" saç trendi
Hayatı boyunca kısa saç kestirmeyen kadınlar neler kaçırıyor?
​Yaza özel kısa saç modelleri
Mini test: Saçlarını kısa kestirmeli misin?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Festival Makyajlarında Yaratıcı Ürün Kullanımları