Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yılbaşı gecesi özel: Kısa saçlar için pratik ve şık saç modelleri

Yılbaşı için kısa saçlarına kolay yapabileceğin, şık bir saç modeli ister misin?

Senenin en önemli gecelerinden biri tüm hızıyla yaklaşıyor! Yılbaşı gecesi için özel planlarınız varsa şimdiden hazırlıklara başlamışsındır. Yoksa hala ne giyeceğini, hangi makyajı yapacağını ve hangi saç modelini kullanacağını bilmiyor musun? Kıyafet ve makyaj işini bilemeyiz ama saçların için aradığın ilhamı bu yazımda bulabilirsin!

Kısa saçların için biraz farklı ve şık bir saç stili arıyorsan, bu önerilerime kulak ver!

1.Düz, pixie saçlar

Pixie kesimdeki kısa saçların için elegan ve şık görünen bu stili tercih edebilirsin. Nemli saçlarını derin şekilde yandan ayırdıktan sonra saçlarını yuvarlak fön fırçası yardımıyla tarayarak kurutmaya başla. Saçların kuruduktan sonra da bir miktar bakım yağı kullanarak saçlarını parmaklarınla tara. Böylece daha parlak bir bitiş sağlamış olacaksın.

2.Dağınık dalgalı bob saçlar

Saçların bob kesimdeyse, nemliyken yandan ayırıp şekillendirici köpük uygula ve fön makinesiyle saçlarını kurutmaya başla, daha hızlı kuruması için ise L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot & Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi uygulayabilirsin. Saçın kuruduktan sonra da ince uçlu, yuvarlak fön fırçasıyla saçlarının uç kısımlarına dışarı doğru fön çek. İşte dağınık dalgaların hazır!

3.Şelale örgüler

Küt kesimdeki saçlarını örerek Yılbaşı gecesi için harika bir stil elde edebilirsin. Saçını yandan ayırıp, ön kısmından bir tutamı geriye doğru örmeye başla. Ardından saçını her örüşünde geri kalan kısımlardan tutamları örgüye dahil et. Şelale örgüyü daha detaylı öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin!

4.Dağınık topuz

Güzel bir gece elbisesi, bordo ruj ve görünümünü tamamlayacak topuz stildeki saçların! İşte harika Yılbaşı stili! Dağınık topuzu elde etmek için; saçından tutamlar al ve burgu haline getirip, ensende tel tokayla sabitle. Ön kısımdan iki tutamı da serbest bırakıp salaş bir görünüm elde edebilirsin. Bu arada topuzunun gece boyunca sabit kalması için L'Oréal Paris Studio Pro Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey'i tüm saçına uygulayabilirsin.

5.Salaş dalgalar

Plaj dalgalarını Yılbaşı gecesine taşımaya ne dersin? Hatta bu dalgaları düzleştiriciyle bile yapabilirsin! Düzleştiricini aynı yukarıdaki görsellerdeki gibi tutup, saç tutamını parmağınla kıvırarak bu görünümü elde edebilirsin.

6.Taç örgü

Kim demiş kısa saçlar örgüleri kullanamaz diye? Bu taç örgü stili tam da Yılbaşı gecesi için! Saçlarının ön kısmından itibaren örmeye başlayıp, iki örgü oluştur. Ardından bu örgüleri arkada birleştirip tel tokalarla sabitle. İşte görünümün hazır! Ancak örgüye başlamadan önce yağ içeren saç bakım kremini kullanırsan saçlarının daha rahat şekil alacağını sakın unutma!

7.Vintage dalgalar

Kırmızı rujun Yılbaşı gecesinin vazgeçilmezlerinden! Sen de bu makyajını vintage görünümlü, çekici dalgalı saçlarınla tamamlamaya ne dersin? Bunun için önce saçlarını ince uçlu bir maşayla dalgalandırdıktan sonra fırçayla tara. Ardından dilersen saçlarını yandan ayırıp, saçının ön kısmını burgu şeklinde, kulağının üstünde tel tokayla sabitleyebilirsin.

8.Kusursuz düz saçlar

Pürüzsüz görünen, düz saçlar da Yılbaşı gecesinde tüm gözlerin üzerinde olmasını sağlayabilir. O meşhur “küçük siyah elbise", kırmızı ruj ve dümdüz saçlarla tarzınla göz kamaştırabilirsin. “Saçlarım elektriklenir, düz görünümü koruyamam" diye düşünüyorsan da yanılıyorsun çünkü L'Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Straight sayesinde saçların 72 saat boyunca düz görünümünü korur.

Ne düşünüyorsun? Hangi saç modelini kullanacağına karar verdin mi?


Photo credit: Fotolia, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
Heat It Hot&Go Saçı Hızlı Kurutan Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
STUDIO/PRO Lock It Sabitleyici Güçlü Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri
19 Mayıs özel: Okul törenleri için gençlere göre ve kolay saç modelleri
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının favori saç hileleri!
Yapımı aşırı kolay 7 topuz modeli
Tümünü Gör
Yazın da kahve saç renklerinden vazgeçemeyenlere özel en çarpıcı kahve tonları!
“Yaz kızları” buraya! Tatilde güneş etkisini saçlarına taşımaya hazır mısın?
Bayramdan önce saç rengine göz alıcı bir dokunuş yapmaya var mısın?
Yaz ayları için günlük kullanıma uygun şampuan önerisi!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Soğuk alt tonlu göz makyajı nasıl yapılır?