09/03/2017
Saç Sırları
360 38

En İyi 2022 Erkek Saç Modelleri

Cansu G.
Yılın Erkek Saç Modelleri Yılın Erkek Saç Modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

2022 erkek saç modelleri genellikle karşımıza doğal ve salaş görünümlerle çıkıyor. Genellikle orta uzunlukta kullanılan erkek saç modellerinde maskülen bir hava hakim. Sen de saçlarında havalı bir değişiklik yapmak istiyorsan senin için seçtiğimiz erkek saç kesim modellerine göz atmanı öneririz.

Aşağıdaki erkek saç kesimi modellerinden sana uygun olan birini seç ve en yakın kuaförün yolunu tut. Yeni erkek saç modelleri, saçlarının daha havalı gösterecek. Bu saç stillerini gördükten sonra bize çok teşekkür edeceğine eminiz. 2022 saç modellerini deneyen erkekler pişman olmayacak. 

En Popüler Erkek Uzun & Kısa Saç ModelleriYılın Erkek Saç Modelleri

En tarz erkek saç modellerini merak edenler buraya! Erkek uzun saç modellerinden tut da kıvırcık saç modelleri erkek stiline kadar merak ettiğin her detayı anlatıyoruz. 

En çok araştırılan 2022 erkek saç modellerini Saçsırları.com editörlerinden öğrenebilirsin. Yeni bir saç kesimi arayanlar, saç modelini değiştirmek isteyenler bu yazımızı çok sevecekler. Karizmatik saç modellerinden hangisini ilk olarak deneyeceğini çok merak ediyoruz. Unutmadan, yüz şekline göre saç modelleri erkekler arasında çok popüler! Sen de saç modeline kadar vermeden önce yüz şeklini incelesen iyi edersin. 

1. Kıvırcık erkek saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 1

Eğer kıvırcık saçların varsa bu sene senin yılın olacak! Kıvırcık saç erkek modelleri bu yıl da çok popüler. Özellikle de oval yüz şekline sahip olan erkeklere çok yakışıyor.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 2

Sen de saçlarını kestirmek yerine uzatarak saçlarının güzelliğini ortaya çıkarabilirsin. Bu erkek kıvırcık saç modelleri genellikle çok uğraş gerektirmiyor. Saçların kıvırcıksa buklelerini kontrol altına almak için saç şekillendirici köpüklerden yardım alabilirsin. Eğer kıvırcık değilse hacimli şekillendirmek için önce köpük uygulayıp ardından parmaklarınla saçlarını baskılayarak şekillendirmeli, son olarak da sabitleyici sprey uygulamalısın. Buklelerini sabitleyerek doğal ve salaş stilinle herkesi etkileyeceksin!

Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 3
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Hemen Al

2. Orta boy saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 5

Gür ve orta uzunlukta saçların varsa bu yıl çok dikkat çekeceksin. En çok tercih edilen saç stilleri erkek modelleri yanları kısa, orta-ön kısmı uzun olan bu saç stilinin kullanımı da çok kolaydır. Ancak yüzü uzun gösterdiği için uzun yüzlüler yerine daha küçük yüz hatlarına sahip olanlar tercih etmeliler.

Editörün önerisi: Saçlarının diplerinden uzayan beyazları hızlıca kapatmanın bir yolunu keşfettik. L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası, hiç bir ön hazırlığa gerek kalmadan saçlarının boyanmasını ve beyazların kapanmasını sağlıyor. Saç boyasının özel başlığı sayesinde ekstra malzemeye ihtiyaç duymadan saçlarını boya ve 5 dakika bekle. Sürenin sonunda saçların daha kusursuz ve havalı görünecek! Artık en moda erkek saç modellerini gönül rahatlığıyla deneyebilirsin. 

L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası'nı buradan inceleyebilirsin.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 6
L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası Koyu Kahve 03
( Saç Boyası )
Hemen Al
Yılın Erkek Saç Modelleri - 8

Saç modeli erkek olarak araştırma yaptığında bu modeli mutlaka göreceksin. Duştan çıktıktan sonra saçlarının nemini havlu ile al ve saçlarını yandan ayır. Son olarak saç spreyi kullanarak saçlarının kabarmasını engelleyebilirsin. Dağınık saç modelleri erkek modasında yükselişe devam ediyor. Saçlarını hafif dağıtıp sabitleyerek de kullanabilirsin. 

3. Düz ve uzun saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 9

Uzun erkek saç modellerini düz stilde kullanmak istersen, saçlarına durulanmayan bir erkek saç bakımı kremi veya şekillendirici krem uyguladıktan sonra saç fırçası ile tarayarak saçını kurutarak düz bir görünüm elde edebilirsin. Bu saç modeli en çok oval yüz hatlarına sahip olanlara yakışıyor.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 10

Düz saç modelleri erkekler için çok kullanışlı! Saçların çok fazla kalın telli ya da kıvırcıksa da saç düzleştiriciden yardım alabilirsin (kız arkadaşının, eşinin ya da kız kardeşinin düzleştiricisini ödünç almak hiç fena olmaz! :)

4. Erkek perma saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 11

Kıvırcık erkek saç modellerini seviyorsan perma yaptırabilirsin. Permalı erkek saç modelleri saçlarında istediğin yoğunlukta bukleler yaratmana yardımcı olacak. Perma saç erkek fotoğraflarına baktıktan sonra denemeden duramayacaksın. 

5. Erkek rasta saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 12

Rastalı saç modelleri geri döndü! Rasta saç erkek modeli istiyorsan evde saç şekillendiricileri kullanarak saçlarına rasta modeli verebilirsin. 

6. Dağınık dalgalı saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 13

Dalgalı saçlarının havalı ve asi görünmesini istiyorsan dalgalı saç modelleri erkek tam sana göre! Genelde sinek kaydı tıraşıyla beraber kullanılan bu saç modeli, özellikle olduğundan genç ve dinamik görünmek isteyenler için ideal!
Yılın Erkek Saç Modelleri - 14

Erkek dalgalı saç modellerini şekillendirmek çok basit. Şekillendirici jöleyi saçlarına uygulayıp, arka kısımlar geriye doğru olacak şekilde şekillendir. Ardından saçlarının ön kısımlarını tutam tutam parmağına dolayıp bukle şekli almasını sağla. Son olarak da tüm saçını ellerinle dağıt.

7. Ön kısımları uzun saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 15

Saçlarının tamamını uzatmak istemiyorsan sadece önde kalan saçlarını uzatabilirsin. Böylece çok havalı bir saç stili elde edeceksin. Özellikle uzun ya da kirli sakalları tercih ediyorsan ve geniş bir alına sahipsen, uzun ön kısımlar alnını kapatacağı için alnın daha küçük görünür. 5 numara saç modeli bu saç stiline çok uygun.
Yılın Erkek Saç Modelleri - 16

Bu saç stilini genellikle düz saçlara sahip olanlara öneriyoruz çünkü saçın ön kısımlarına şekil vermek biraz zor olabilir ve bu kısımların kolay şekillenebilir yapıda olması gerekir. Şekillendirirken de saçlarının önünü istediğin yöne ayır ve sabitle. Eğer dağınık saç stilinden hoşlanıyorsan saçlarını parmaklarınla karıştırıp, bu şekilde sabitleyebilirsin.

8. Kademeli kısa erkek saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 17

Ofiste çalışan erkekler için kademeli kısalan saç modellerini öneriyoruz. Kısa saç modelleri erkekler arasında yükselişe geçmişken kademeli kısa saç modelini mutlaka denemelisin. 

9. Çizgili erkek saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 18

Saçlarının iki yanını da kazıtarak, sadece ortasını uzun bırakarak çok havalı görünebilirsin. Tabii bunun için saçlarının yeterince uzaması gerekiyor. Saçların belirli bir uzunluğa geldikten sonra bu görünümü elde edebilirsin. 3 numara saç modelleri ve daha uzun saç kesimleri için bu saç modeli uygun olacak. 

10. Asimetrik saç kesimi
Yılın Erkek Saç Modelleri - 19

Bu yılın saç trendlerinde tek tarafın kısa, diğer tarafın uzun olduğu saç modelleri erkekler tarafından çok popüler. Eğer sen de düz veya dalgalı saçlara, köşeli yüz hatlarına sahipsen saçlarını bu modelde kestirebilirsin. Asimetrik detayları sayesinde köşeli yüz hatların daha yumuşak hatlara kavuşur.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 20

Saçlarını şekillendirirken de istediğin taraftan ayır ve şekillendirici bir krem yardımıyla saçlarının uzun kısımlarını sabitle. Hatta şekillendirdiğin uzun saçlarını da saç spreyi ile sabitleyerek kullanabilirsin.

11. Keskin çizgili saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 21

Özellikle de oval yüz şekline ve tok ya da kirli sakala sahipsen sen de çok havalı görünecektir. Ayrıca bu modeli bir kere denedikten sonra da kolay kolay vazgeçemeyeceksin, bizden söylemesi! Erkek saç stilleri arasında çizgili saç modelleri çok popüler! Eğer saçlarını boyayıp sonrasında yeni bir kesim vermek istiyorsan önce erkek saç boyama yazımızı okumalısın. 

12. Karışık saç stili

Yılın Erkek Saç Modelleri - 22

Sadece ön kısımların uzun olduğu bir saç kesimin varsa ve saçların dalgalıysa bu saç modeli tam sana göre! Saçlarının ön kısmına az miktarda şekillendirici krem uyguladıktan sonra parmaklarınla saçlarını dağıt.
Yılın Erkek Saç Modelleri - 23

Ardından yuvarlak bir fön fırçasına ön kısımdaki saçlarını sar ve dışa doğru fön çek. Son olarak da oluşan dalgayı dağıt. İşte bu kadar! Saçlarını sabitlemek için L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi kullanmayı unutma. 

13. Geriye doğru saç stili

Yılın Erkek Saç Modelleri - 24

İş hayatındaysan ve karizmatik bir saç modeli arıyorsan senin için en doğru saç modellerinden biri geriye doğru şekillendirilmiş, undercut saç modeli. Kısa erkek saç modelini ister sinek kaydı saç modeliyle, istersen de hafif kirli sakal saç modeliyle tamamla. Her ikisiyle de uyum sağlayacaktır.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 25

Şekillendirirken de önce saçına jöle uygula, sonra geniş dişli bir tarakla geriye doğru tara eğer saçların elektrikleniyorsa Matrix Shape Switcher Şekillendirici Macun da uygulayabilirsin.

14. Erkek topuz saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 26

Senenin en önemli erkek saç trendlerinden, “man bun" denilen topuz stilleri uzun saçlara sahip erkekler arasında çok popüler! Ancak geniş bir alına sahipsen senin için çok uygun olmayacaktır çünkü alnının daha da belirgin olmasına neden olacaktır.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 27

Eğer “ben de mutlaka bu trendi denemeliyim" diyorsan saçlarının en azından kulak hizasında olması gerektiğini unutmamalısın. Saçların zaten uzunsa da, ensenin biraz üstünde saçını toplayıp burgu oluştur ve lastik tokayla sabitle. Bu kadar kolay!

15. Undercut saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 28

Saçların yanlarının kısa, üstünün biraz daha uzun olduğu kısa undercut saç kesimindeki bir saçı şekillendirmek için sadece saçının üst kısmını şekillendirmen yeterli. Saçların çok fazla uzun değilse ve farklı bir stil arıyorsan bu stili tercih edebilirsin. Yüz şeklin eğer kısaysa daha uzun görünmesini de bu saç stiliyle sağlayabilirsin çünkü yüz hatlarına boyut ve uzunluk katan bir saç modelidir. Eğer kısa saçlarını uzatmak istiyorsan erkekler için saç uzatma yöntemlerini de öğrenmelisin. 

Yılın Erkek Saç Modelleri - 29

Şekillendirirken de saçının üst kısmına jöle uygulayıp geriye doğru, parmaklarınla şekillendir. İşte bu kadar! 

16. Yandan ayrılmış erkek saç stili

Yılın Erkek Saç Modelleri - 30

Biraz resmi bir saç modeli arıyorsan ve oval yüz şekline sahipsen yandan ayrılmış saç modelini tercih edebilirsin.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 31

Saçlarına jöle veya şekillendirici krem uyguladıktan sonra yandan, derin bir ayrım oluştur. Sonrasında da saçlarını tara ve hazırsın. Bu saç modeline hangi sakal modelinin yakıştığını biliyor musun? Saç sakal modellerinin uyumlu olması önemli! 

17. Orta uzun, dalgalı saç modeli

Yılın Erkek Saç Modelleri - 32

Saçların orta uzunluktaysa, dalgalı bir stil tercih edebilirsin. Son dönemde bu saç modeli sık sık bıyık ve kirli sakal ikilisiyle beraber kullanılıyor. En çok da keskin, köşeli yüz hatlarına sahip olanlara uzun saç erkek modeli yakışıyor.

Yılın Erkek Saç Modelleri - 33

Saçlarını bu tarzda şekillendirirken de yandan ayırıp yuvarlak fön fırçası ile geriye doğru fön çek ve fön işlemi bittikten sonra ellerinle şekillendirici uygulayarak dağıt.

18. Dik saçlar

Yılın Erkek Saç Modelleri - 34

Bu saç stilinde ise, sadece kulağın üst kısımlarının kısa, diğer kısımların aynı uzunlukta olması gerekiyor. Eğer saç kesimin bu stildeyse, bu modeli kolaylıkla deneyebilirsin. Saçlarını yıkadıktan sonra saçlarını kurutma makinesi yardımıyla yarısı ıslak kalacak şekilde kurut.
Kuruduktan sonra, önlerin dik ve dağınık görünmesi için şekillendirici jöle uygula. Yüzüne doğru hafif üçgen bir görünüm oluşturmak için ellerine jöle uygulayıp saçlarına hafifçe üçgen biçimi ver. En ünlü futbolcuların da kullandığı bu saç modelini artık sen de kolayca oluşturabilirsin!

Bu erkek saç trendleri arasından en çok hangisini beğendin?

Bilmeniz Gereken Erkek Saç Kesim Modelleri

1. 0 numara saç kesimi

Yılın Erkek Saç Modelleri - 35

Çok kısa saç kesimlerini seven erkekler mutlaka 0 numaralı kesimi denemeliler. 0 numaralı saç kesimini özellikle kafa şekli kusursuz olan erkekler için öneririz. 

2. 3 numara saç kesimi

Yılın Erkek Saç Modelleri - 36

3 numaralı saç kesimi için orta kısalıkta bir saç kesimi denilebilir. Evde erkek saç kesim modellerini denemek isteyenler 3 numaralı tıraşı mutlaka denemeli. 

3. 5 numara saç kesimi

Yılın Erkek Saç Modelleri - 37

Orta uzunlukta saç kesimi arıyorsan mutlaka 5 numaralı saç kesimini denemelisin! İstersen saçlarının yan kısmını kısa bırakarak, üstlerini daha uzun tutabilirsin. 

Paylaş

Yılın Erkek Saç Modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Koyu Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Koyu Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası Kahve 04
L'Oréal Paris Men Expert One-Twist Erkek Saç Boyası Kahve 04
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası
İnceliyoruz: L'Oréal Paris Men Expert One Twist Erkek Saç Boyası
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
En İyi 30 Kısa Erkek Saç Modelleri
İnceliyoruz: Barber Club Saç ve Sakal Şekillendiricisi Krem Wax
İnceliyoruz: Barber Club Saç ve Sakal Şekillendiricisi Krem Wax
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
En İyi 5 Erkek Saç Bakım Kremi
Tümünü Gör
Asker Tıraşı Nasıl Yapılır?
Asker Tıraşı Nasıl Yapılır?
10 Kat Daha Pürüzsüz Saçlara Nasıl Kavuşursun?
10 Kat Daha Pürüzsüz Saçlara Nasıl Kavuşursun?
En Doğal Saç Nemlendirici Maskeler
En Doğal Saç Nemlendirici Maskeler
Evde Doğal Saç Spreyi Yapımı
Evde Doğal Saç Spreyi Yapımı
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Parfüm Bozulur Mu? Tarihi Geçmiş Parfüm Kullanılabilir Mi?