10/01/2017
Saç Sırları
360 38

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler

Cansu G.
​2022 saç kesim ve modellerinde trendler ​2022 saç kesim ve modellerinde trendler
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

2022 saç modasına hazır mısın? Yeni saç modelleri ile dolu gelen yeni yılı sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu yıl moda ve saç stili konusunda dolu dolu geldi! Saç kesim ve saç modelleri konusunda bize sürprizlere yapacak olan 2022 yılında biraz daha cesur ve gözü kara olmak gerekiyor. 

Sen de saç trendlerini yakından takip ediyorsan bu modelleri en kısa zamanda denemelisin. Eğer etmiyorsan bu modellere alışsan iyi olur çünkü yakın zamanda her yerde göreceksin. 2022 saç kesim modasını ve saç modellerini yakından incelemek için okumaya devam et. 

1. Camdan saç trendi

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler

Camdan saç trendi, pürüzsüz, küt ve bob saç modeline verilen isimdir. 2022 saç modasında ön plana çıkan bu saç kesimi oldukça modern ve havalı görünüyor. Bu saç modelinin tıpkı cam gibi parlak olması için saç bakımına özen göstermeli ve mat görünmesini engellemelisin. 

2. Örgülü saç modelleri

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 1

Birbirinden farklı örgü modelleri, tekniği geçtiğimiz yıl çok popüler oldu. Örgü trendi 2022 yılında da devam edecek gibi görünüyor. Eğer sen de karmaşık örgüleri öremiyorsan klasik örgüleri farklı modellerde kullanabilirsin. Salaş ve klasik örgüler de çok dikkat çekiyor, bizden söylemesi!

3. 80'ler geri dönüyor

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 2

2022 saç trendlerinde 80'lerin saç trendlerini bol bol görüyoruz. Özellikle kabarık, bukleli ve hacimli saçlar bu sene her yerde karşımıza çıkacak. İnce telli saçlara sahipsen ince saç maşasını kullanarak bu saç modelini elde edebilirsin. Buklelerini ön plana çıkardıktan sonra krepe yaparak saçlarının olduğundan daha da hacimli görünmesini sağlayabilirsin. 

Editör önerisi: Saçların bir türlü hacimli görünmüyorsa L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi'nden yardım alabilirsin. Saçlarına krepe yapmadan önce ve sonrasında saç diplerine bu spreyi uygulayarak hayalindeki hacimli görünümü sağlayabilirsin. 

4. Islak görünümlü saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 3

Islak görünümlü saçlar son zamanlarda çok moda oldu. 2022 saç modasında ıslak görünümlü saçları sık sık göreceğiz. Hafif maskülen, doğal görünen bu saç modelini eminiz sen de çok seveceksin. Yapımı çok kolay ve uzun süre kalıcı olan bu saç modeli bizim şimdiden favorimiz oldu bile. Islak saç modeli için saçlarının ön kısmını hafifçe ıslattıktan sonra L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile saçlarını sabitleyebilirsin. İşte bu kadar!

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 4
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

5. Yandan ayır

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 6

Saçlarını 2022 yılında ortadan değil yandan ayrımalısın. Yandan ayrılmış saçlar bu sene çok popüler olacak gibi görünüyor. Yandan ayrılmış saçların en büyük avantajı ise saçları daha hacimli göstermesi. Eğer sen de sönük saçlarından şikayetçiysen saçlarını yandan ayırarak hem bu trende uyum sağlayabilir hem de havalı görünebilirsin.

6. Kakül saç modeli

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 7

Kakül modası hiç geçmeyecek gibi görünüyor. Sen de saçlarında farklı bir görünüm arıyorsan en yakın kuaförün yolunu tutabilirsin. Bu sene düz ve abartısız kaküller çok moda. Seni daha genç ve enerjik gösterecek bu saç kesimini mutlaka denemeni öneriyoruz.

Evde saç kesimi ile bu saç modeline nasıl sahip olabileceğini öğrenmek için bu içeriğimizi okuyabilirsin.

7. Vintage bob kesim saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 8

2022 yılı saç trendleri geçmişten esinleniyor. Vintage bob kesimini sokaklarda bu sene oldukça sık göreceğiz. Kulak hizasının biraz altında biten bu saç modeli, bizi 1960'lara götürüyor. Sen de vintage stilinin klasikliğini ve 2022 yeniliğini bir araya getiren bu saç modelini denemeye ne dersin?

8. Pixie kesim saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 9

Uzun süredir cesaret edemediğin 'o' saç modeli için, gün bugündür! Pixie saç stilini kırmızı halıdan tut da sokak stiline kadar her yerde görmek mümkün. Sen de pixie saçları nasıl şekillendireceğinden korkmadan kestirmelisin. Farklı ve havalı bir saç kesimi isteyenler tercihlerini pixie modelinden yana kullanmalıdır.

Editör önerisi: Saçlarında hazır bir yeniliğe gitmişken saç renginde de yeniliğe gitmeye ne dersin? Kumral saç rengi pixie kesim saçlara çok yakışıyor! Hem doğal hem de parlak bir kumral tonu için Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral rengi bizim en sevdiğimiz kumral tonlarından. 

9. Ekstra uzun saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 10

Bu trend tam da uzun saçları sevenler için! Upuzun, bele uzanan saçlar bu seneye damga vuracak gibi görünüyor. Ünlü yıldızların da şu aralar sık sık uzun saçları tercih ettiğini düşünürsek, sen de saçlarını uzatmaya başlasan iyi edersin. Tabii ki saçlarının güçlenerek uzaması çok önemli. Saçlarını uzatırken ısıyla şekillendirmek yerine saç şekillendirici ürünleri kullanmalısın. Böylece saç uçların kırılmadan uzayacaktır. Saçlarını şekillendirirken L'Oréal Paris Elseve Elnett Güçlü Tutuş Saç Spreyini kullanarak saç modelinin gün boyu sabit görünmesini sağlayabilirsin. 

10. Bob kesim saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 11

Gene mi bob kesim saçlar dediğini duyar gibiyim! Evet, bu sene de bob kesim saçlarla çok sık karşılaşacağız. Ancak diğer klasik bob kesimden farklı olarak tüm saçın aynı hizada olduğu, küt bob kesim bu sezon trendy!

11. Hacim

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 12

2022'de saçların tamamında hacim göreceğiz! Büyük yuvarlak fırçalarla çekilen dalgalı fönler, iri uçlu maşalarla elde edilen geniş dalgalar sık sık karşımıza çıkacak. Yani 2022 saç trendlerinde volüm ön plana çıkacak. 

12. Derin yan ayrım

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 13

2022'nin bir diğer saç trendi ise derin şekilde yandan ayrılan saçlar olacak! Bunu saçları kısa, uzun ya da orta uzunlukta olan herkes yapabilir. Saçlarını olabildiğince derin şekilde yandan ayırıyorsun ve Elnett Değerli Yağlar Güçlü Tutuş sabitleyici spreyden yardım alarak sabit kalmasını sağlıyorsun. İşte bu kadar!

13. Doğal dokular

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 14

Saçları kıvırcık olanlar çok şanslı çünkü bu sene onların senesi! 2022'de doğal dokular ve yoğun kıvırcık görünümler çok trendy olacak! Bu nedenle kıvırcık saçlarını düzleştirmeye çalışıyorsan, saçlarını doğal haline bırakmanı öneririz.

14. Dalgalı ve katlı bob kesim

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 15

Bob saç kesiminin kabarmasından korkuyorsan katlı bob saç kesimini değerlendirebilirsin. Katlı bob saç kesimi, özellikle doğal dalgalı saçlara sahip olanlara yakışıyor. Dalgalı saçlara uygun bob arıyorsan katlı bob kesimi tam sana göre!

15. Kakül ve bob saç kesimi

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 16

Parizyen görünümleri seviyorsan bu saç kesimini mutlaka denemelisin. Bob saç kesimi ve kısa kaküller bizi 60'lı yıllara ışınlıyor. Hem saçlarında yepyeni bir görünüm yakalayıp hem de retro görünmek istiyorsan bu ikiliyi denemelisin. Bob saçlarını ısı ile şekillendirmek yerine saç şekillendirici köpük kullanarak daha doğal bir stil elde edebilirsin.

Editör önerisi: Saçlarını ısıyla şekillendireceğin zaman ısıdan korumak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i saçlarına uygulamayı unutma. Saçı 230 derece ısıya kadar koruyan bu durulanmayan krem, saçlarını hem koruyup hem de yumuşacık, parlak olmasını sağlayacak.

16. Saç aksesuarı

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 17

Bu yıl da saçlarının çok yapılı görünmesi out, doğal ve salaş görünmesi in! 

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 18

Günlük stillerinde saç aksesuarı ile saçlarını renklendirebilirsin.

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 19

Sezon trendlerinden saç bantlarıyla da hareketli görünümler elde edebilirsin.

17. Küt saç kesimi

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 20

Küt saç kesiminin modası bize göre hiç geçmiyor! Küt saç modası bu yıl yine radarımızda!  

Editör önerisi: Saçlarını küt kestireceksen senenin en trend saç renklerinden çikolata kahveyi denemeye ne dersin? Bu saç kesimiyle çikolata kahve saç rengi çok yakışıyor. Bizce sen de bizim favorilerimizden olan Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve saç rengine bir şans verebilirsin.

Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve rengini aşağıda bulabilirsin.

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 21
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

18. Dağınık kısa saç kesimi

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 23

Kısa ve dağınık saç modeline ne dersin? Yüz hatlarını vurgulayan bu saç modeliyle çok dikkat çekeceğine eminiz! İhtiyacın olan tek şey biraz cesaret!

19. Uzun ve salaş bob kesimi

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 24

Ünlülerin de çok sevdiği bu saç kesimi 2022 yılında çok popüler. Uzun bob kesimi saçlarını hafifçe dalgalandırarak yukarıdaki görünümü elde edebilirsin. Bu saç kesimine alıştıktan sonra kolay kolay vazgeçemeyeceksin.

20. Kristalli saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 25

Nasıl kristal takılarımız varsa saçlarımız için de kristal takılar var ve şu an çok popüler! Özel günlerde, davetlerde saçlarına canlılık katmak için kristalli tokalardan yararlanabilirsin.

21. Dağınık topuz modeli

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 26

Çabasız şıklığı dağınık topuzlarla yakalamaya ne dersin? Özellikle ensede dağınık topuzla hem havalı hem de pratik bir stil elde edebilirsin. Dağınık topuz modelinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

22. Renkli ombre

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 27

Klasik ombre modellerinin yerini bu sene renkli ombreler alıyor. Saç uçlarını renklendirerek 2022 yılında havalı görünebilirsin. 

23. Retro bandana kullan

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 28

2022 saç modasında retro esintileri sık sık görüyoruz. Saçlarına vintage görünüm vermek için bandanaların yardımını alabilirsin. 

24. Bukleleri belirginleştir

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 29

Bu sene kıvırcık saçları olanlar çok şanslı! Çünkü bukleli kıvırcık saçlar çok havalı görünüyor. Buklelerini belirginleştirmek için maşa veya saç köpüğü kullanabilirsin. 

25. Çabasız kısa saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 30

Kısa saçlarını bu sene doğal haline bırak! Durulanmayan bakım kremi ile saçlarına doğal bir şekil vermen yeterli olacak. 

26. Küllü saç renkleri

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 31

2022 yılında saçlarını boyatmak istiyorsan mutlaka küllü renklere yönelmelisin. Bu senenin en havalı saç boyaları küllü tonlardan oluşuyor. 

27. Renkli kısa saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 32

Kısa saçlarını bu sene daha belirgin hale getirmelisin. Kırmızı veya kızıl saç tonlarına ne dersin?

28. Doğal sarı saçlar

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 33

2022 yılında saçlarımı hangi renge boyatmalıyım? Kesinlikle doğal sarı tonları!

29. Örgülü atkuyruğu

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 34

Özel günlerde saçlarını mutlaka örgülü atkuyruğu modelinde yapmalısın. 

30. Dağınık gelin saçı

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler - 35

2022 gelini olanlar bu sene doğal ve salaş saç modellerini tercih etmeli! 

Paylaş

​2022 saç kesim ve modellerinde trendler
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral
Garnier Color Naturals 7N Doğal Kumral
( Saç Boyası )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Ara makas nedir, nasıl yapılır?
Tümünü Gör
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Centella Asiatica Saç Bakımında Ne İşe Yarar?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Küllü Siyah Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Açık Kumral Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Tümünü Gör