03/07/2020
Saç Sırları
360 38

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Cansu G.
Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kuru saç şampuanı bulmak, saç bakımının altın noktasından biri. Kuru saçlarına iyi gelen, kuru saç uçlarını canlandırarak daha yumuşak görünmesini kolaylaştıracak şampuanları senin için araştırıyoruz. Kuru saçlar genellikle işlem gören saçlarda karşımıza çıksa da, doğal saçlarda da kuruluk problemi oldukça yaygın. Kuru saçların sürekli dolaşması, elektriklenmesi, sönük ve mat görünmesi dönemi bizim için kapandı. Kuru saç için şampuan bulduktan sonra saçların kendine gelecek, saç uçlarındaki sertlik yumuşayacak ve saçların daha sağlıklı parlayacak. Bunların hepsi hayal değil. Aşağıdaki şampuanlardan kendine en uygun olanı seç ve saçlarındaki farkı gör.

1. Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri

Yıpranan saçın sert, güçsüz, yıpranmış, kuru ve kırık uçlar gibi 5 ana problemi bulunur. Bu problemlerin önüne geçmek, saçların dipten uca onarılmasını ve yapılanmasını sağlamak için L'Oréal Paris Komple Onarıcı 5 Şampuan'ı kullanabilirsin. Keratin XS onarıcı konsantre ve seramid içeren formülü ile saçları onaran, yeniden hayat bulup canlanmalarını sağlayan bu şampuan, özellikle kuru ve kuruluktan yıpranan saçlar için mucizevi bir etkiye sahip. Bu şampuanı ve kuru saç bakımı için tamamlayıcı saç kremi ve maskesini düzenli olarak kullandığında saçlarının ipeksi bir yumuşaklığa sahip olduğunu, yeniden sağlıklı ve canlı göründüğünü fark edeceksin.

L'Oréal Paris Komple Onarıcı 5 Şampuan'ı buradan inceleyebilirsin.

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 1
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan 2'si 1 Arada
( Şampuan )
Hemen Al

2. Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 3

Kuru saç için şampuan arayışına artık son verebilirsin. Kuru saçlarını bir türlü uzatamamak artık sana dert olmasın. Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı saçlarının sağlıklı uzamasına yardımcı oluyor ve uzun saçlarını kestirmekten kurtarıyor. Uzun ve kuru saç uçların sürekli kırılıyor ve kestirmek zorunda kalıyorsan Dream Long şampuan sayesinde seni saç uçlarını kestirmekten azat edebiliriz. Düzenli olarak Elseve şampuanı kullandıktan sonra saçlarının daha nemli, sağlıklı ve upuzun göründüğünü fark edeceksin. 

Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuan'ı buradan inceyebilirsin.

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 4
L'Oréal Paris Elseve Dream Long Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Hemen Al

3.L'Oréal Professionnel Absolut Repair ŞampuanYıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 6

Yıpranan saçlar daha kuru ve cansız görünebiliyorlar. Yıpranmış saç için şampuan arıyorsan sana L'Oréal Professionnel Absolut Repair Onarıcı Bakım Şampuanı önerebiliriz. Mucizevi besin altın kinoa, B12 ve B2 vitaminleri bulunan Loreal şampuan, saçları dış etkenlere karşı koruyarak daha güçlü uzamasına yardımcı oluyor. Yıpranan saçları eski sağlığına kavuşturan şampuan sayesinde kuru saçlara hızlıca veda edebilirsin. Saçları ağırlaştırmayan, hafif bir dokunuş bırakan ve daha canlı görünmesini sağlayan Absolut Repair şampuanı kuru ve yıpranmış saçlar için şampuan listene eklemelisin. 

4.Kérastase Nutritive Şampuanlar

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 7

Nutritive Satin 1 Saç Banyosu

Normal ve hafif kuru saçlar için Kérastase Nutritive Şampuanlardan Nutritive Satin 1 Saç Banyosu'nu öneririz. Saçlardaki kuruluk derecesine göre ayarlanan bu şampuan, zayıflamış saç tellerini güçlendirerek daha sağlıklı parlamalarına yardımcı oluyor. Çevresel hasarlara karşı saç tellerini koruma altına alan Kerastase şampuanı günlük saç bakımında kullanabilirsin. 

Nutritive Satin 2 Saç Banyosu

Kuru ve hassas saçlar için Nutritive Satin 2 Saç Banyosu'nu öneririz. İnce veya kalın telli fark etmeden saçlardaki kuruluk sorununu onaran bu şampuan, nem desteği sağlayar ve saçlara canlılık kazandırır. Saç köklerini derinlemesine besleyen Kerastase şampuan sayesinde dipten uca saçlarının daha bakımlı göründüğünü fark edersin. 

Nutritive Magistral Saç Banyosu 

Aşırı kuru saçların varsa senin için kuru ve kabaran saçlar için şampuanlardan Nutritive Magistral Saç Banyosu'nu öneririz. Kuru saçlar için en iyi şampuanlardan biri olan Kerastase şampuan, saç tellerine derinlemesine nufüz ederek saçları nemlendirir ve yıpranmış saçları onarır. Aşırı kuru ve sertleşen saçlara uygun olan bu şampuanı günlük saç bakımı için kullanabilirsin. 

5. Elseve Mucizevi Yağ 3'ü 1 Arada Krem Şampuan

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 8

Fön, maşa, boya gibi işlemlerden dolayı yıpranan saçlar için şampuan arayışındaysan sana Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan'ı öneririz. Köpük, kuru ve yıpranmış saçların daha çok kurumasına neden olabiliyor. Bu şampuan köpüksüz olduğu için saçı nazikçe temizliyor ve saçlar yumuşacık oluyor. İtiraf edelim; ilk başta köpüksüz şampuana alışık olmadığımız için biraz çekinsek de sonuçtan gayet memnunuz! :) Köpüksüz şampuan sayesinde saçlarımız artık çok yumuşak, ışıl ışıl parlak ve bu görünümün kahramanı Elseve 3’ü 1 Arada Köpüksüz Şampuan!

6.Mucizevi Yağ 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 9

Normal ve kurumaya eğilimli olan saçlar için 6 değerli çiçek özü yağı içeren Elseve 6 Mucizevi Yağ şampuanını biz çok seviyoruz. Şampuanın içindeki yağlar, saçların dipten uca nemlenmesine yardımcı olurken, saçlardaki kuruluğu alıyor. Elseve şampuanı kullandıktan sonra saçların ipeksi bir yumuşaklığa kavuşacak ve ışıl ışıl parlayacak. Elseve şampuanı her yıkamada kullanmalısın.

7.Kérastase Résistance Bain Force Architecte

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 10

Kuru saçlara özel şampuanlardan biri olan Force Architecte Saç Banyosu, zayıflamış saçlar için ideal bir saç bakım şampuanı. Saç tellerini yeniden yapılandıran ve güçlendiren bu şampuan, kuru saç derisi için şampuan arayanları çok mutlu edecek. Saç tellerini dolgunlaştıran ve kırılma karşıtı etki gösteren şampuanı yıpranmış saç bakımı için her yıkamada saçlarına uygulayabilirsin. 

8. Elseve Hindistan Cevizi Yağı Şampuan

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 11
Hindistan cevizinin kuru saçlara ne kadar iyi geldiğini biliyorsun, değil mi? Hindistan cevizi yağı, saç tellerindeki nem oranını dengeleyerek saçların daha yumuşak görünmesini sağlıyor ve saçların kolayca taranmasına yardımcı oluyor. Elseve Hindistan Cevizi Yağı Şampuan'ı hem mis gibi kokusu hem de saçlarımızdaki yumuşacık etkisiyle bizim favori şampuanlarımızdan biri. Elseve şampuan saçlarımızdaki elektriklenmeyi azaltıyor, gün içinde kabarmasına engel oluyor. 

Kuru saçlar için nasıl şampuan seçmeli?

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 12

Kuru saçlar için şampuan alırken saçlarını yoğun bir şekilde nemlendirmesine dikkat etmelisin. Şampuanın içinde değerli yağlar olması saçlarının daha hacimli ve dolgun görünmesine yardımcı olur. Kuru saç şampuanın içinde sülfat olması saçlarının kurumasına yol açabilir, dikkat et. Bunun yerine sülfatsız şampuanlar kullanmak saçlarını besler ve saç tellerinin bariyerini güçlendirir. 
Boyalı ve işlem görmüş saçların varsa şampuan alırken mutlaka boyalı saçlar için formüle edilen şampuanları kullanmalısın. Boyalı saçlar her zaman özel bir ilgiye ihtiyaç duyarlar. 

Kuru saç nedir?

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 13

Kuru saç, saç tellerinin ihtiyacı olan nemi alamadığı durumlarda kuruyarak cansız ve mat görünmesidir. Saç telleri kuruduğunda matlaşır ve sertleşir. Tıpkı cildimiz kuruduğunda nasıl kabuk gibi sert görünmeye başlıyorsa, saç telleri de aynı şekilde sert ve kupkuru olur. Kuru saçları nemlendirmek için kuru saç şampuanı kullanmak çok önemli. 

Kuru ve yıpranmış saçlar neye ihtiyaç duyarlar?

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 14

İç veya dış etkenlerden dolayı yıpranan, kuruyan saçlar özel bir bakıma ihtiyaç duyarlar. Hassas bir yapıda oldukları için saç tellerine hassas davranan bakımlar uygulamak gerekir. Yani kuru, yıpranan saçların varsa ve hangi bakımı uygularsan uygula sonuç alamıyorsan bunun nedeni uyguladığın bakımın saç tellerine hassas davranmamasıdır. Ayrıca bunun nedeni kullandığın bakımların saç tellerine ve saç ihtiyaçlarına uygun olmaması olabilir. 

Saçlar Neden Yıpranır?

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri - 15

Saç yıpranmasının pek çok farklı sebebi bulunmaktadır. Bunları sıralamak gerekirse;

- Mevsim geçişleri
Yazın denize ve havuza girip çıkmak
- Devamlı saç boyamak
- Her gün saç yıkamak
- Maşa ve fön gibi işlemleri çok sık uygulamak
- Saçları nazikçe ve uygun taraklarla taramamak
gibi nedenler, saçların yıpranmasındaki temel etkenler olarak gösteriliyor. Yıpranmış saç ise en çok şu 5 belirti ile kendini gösteriyor:
- Saç uçlarında yıpranma
- Sertlik
- Kuruluk
- Güçsüzlük
- Saç kırıkları

Paylaş

Yıpranmış ve Kuru Saçlar İçin Şampuan Önerileri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
L'Oréal Paris Elseve 6 Mucizevi Yağ Besleyici Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
L'Oréal Paris Elseve Komple Onarıcı 5 Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
L'Oréal Professionnel Absolut Repair Onarıcı Bakım Şampuanı
L'Oréal Professionnel Absolut Repair Onarıcı Bakım Şampuanı
( Şampuan )
Keşfet
Kérastase Nutritive Satin 1 Saç Banyosu
Kérastase Nutritive Satin 1 Saç Banyosu
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kuru saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar burada!
Kuru saç bakımı hakkında doğru bilinen yanlışlar burada!
Kuru saç bakımı için saç serumu deniyoruz: Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum
Kuru saç bakımı için saç serumu deniyoruz: Kérastase Nutritive 8H Magic Night Serum
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisini deniyoruz!
Botanicals Fresh Care Argan ve Aspir Besleyici serisini deniyoruz!
Kurumuş, cansız saçlarımızı besleyici yağların güvenli ellerine teslim ediyoruz!
Kurumuş, cansız saçlarımızı besleyici yağların güvenli ellerine teslim ediyoruz!
Tümünü Gör
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
Kınanın Saça Faydaları Nelerdir?
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
TikTok Saç Hilelerini Denedik!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Deniyoruz: Elseve Sarı Saç Kurtarıcı Mor Sıvı Bakım Kremi!
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Bella Topuzu Saç Modeli Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: YSL Beauty Lash Clash Maskara