Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yüz şekline göre kâkül modelleri

Bakalım senin yüz şekline hangi kâküllü saç kesimi uygunmuş?

Kâküllü saç modelleri bu sezon da çok popüler! Özellikle saçlarının uzunluğundan vazgeçmeden, görünümünde farklılık isteyenler için kâkül ideal! Ancak görünümüne farklılık katayım derken, yanlış kâkül seçimi nedeniyle istemediğin bir görünümle karşılaşmanı istemeyiz. Bu nedenle seçeceğin kâkül kesiminin mutlaka yüz şekline uygun olmasına özen göstermelisin.

Bakalım senin yüz şekline hangi kâküllü saç kesimi uygunmuş?

-Köşeli yüz şekli

Eğer köşeli yüz hatlarına sahipsen keskin hatlarını yumuşatacak saç kesimleri tercih etmelisin. Mesela yüzünün köşeli kısımlarını daha yuvarlak gösterecek uzun ve sık kâküllü bir kesimi tercih edebilirsin. Özellikle alnının geniş olmasından şikâyetçiysen, tepe noktasından başlayan uzun kâküller senin için ideal!

-Kalp şeklinde yüz şekli

Geniş bir alnın ve küçük bir çene yapın varsa, yüzünün kalp şeklinde olması muhtemel. Böyle bir yüz şekline ise yan kâküllü bir saç kesimi deneyebilirsin. Bu şekilde alnının daha dar görünmesini sağlayabilirsin. Kakülllerini yana doğru şekillendirirken de, yuvarlak bir fön fırçası yardımıyla yan kısma doğru fön çekmen yeterli olur.

-Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak bir yüz şekline sahipsen yapman gereken yüz hatlarını daha kesin hatlı ve köşeli gibiymiş göstermektir. Bunun için de parçalı şekilde ya da yan kısımlara doğru ayrılan kakülleri tercih edebilirsin. Ünlü “it girl" Alexa Chung da bu kakül kesimini kullandığına göre cool görünmemen imkansız demektir!

-Oval yüz şekli

Her zamanki gibi konu saç kesimi, saç modelleri olduğunda oval yüzlüler çok şanslı çünkü her saç kesimi onlara çok yakışıyor! Kakülleri de istediğin tarzda kullanarak düzgün yüz hatlarınla dikkat çekebilirsin.

Yüz şekline göre kakül stilini bulduysan, sana en yakın kuaföre buraya tıklayarak ulaşabilirsin!

Photo credit: Fotolia, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Sleek Look Liss Control +
Sleek Look Liss Control +
( Şekillendirici )
Keşfet
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
L'Oréal Professionnel Tecni ART Fix Design
( Saç Spreyi )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Başak burçlarına özel saç kesim modelleri
Seni bu ikilemden kurtarıyoruz: Kahkül kestirmeli misin, kestirmemeli misin?
Kahküllere nasıl bakım yapılır?
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Annelerimizin Haklı Oldukları 6 Makyaj Tüyosu