21/11/2016
Saç Sırları
360 38

Yüz şekline göre kâkül modelleri

Cansu G.
Yüz şekline göre kâkül modelleri Yüz şekline göre kâkül modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Kâküllü saç modelleri bu sezon da çok popüler! Özellikle saçlarının uzunluğundan vazgeçmeden, görünümünde farklılık isteyenler için kâkül ideal! Ancak görünümüne farklılık katayım derken, yanlış kâkül seçimi nedeniyle istemediğin bir görünümle karşılaşmanı istemeyiz. Bu nedenle seçeceğin kâkül kesiminin mutlaka yüz şekline uygun olmasına özen göstermelisin. Sacsirlari editörleri bu senenin en güzel kâhkül modellerini senin için sıraladı! Aşağıdaki kahkül modellerinden ilham alarak saçlarında yenilik yapabilirsin. 

En güzel perçem & kahkül modelleri

1. Takma kahkül

Yüz şekline göre kâkül modelleri

Kakül hangi yüz tipine uygundur? Her yüz şekline uygun kakül modeli kesilebilir. Saçlarını kestirmeye cesaret edemiyorsan takma kakül kullanarak saçlarında yenilik yapabilirsin. Perçem modellerini denemek için takma perçem kullanmak çok basit! Eminiz kaküle alıştıktan sonra internetten kahkül kesimlerini araştırmaya başlayacaksın. 

2. Kıvırcık kahkül

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 1

Kıvırcık saç kahkül modelleri harika görünüyor. Kıvırcık kakülün kabarmasından veya elektriklenmesinden korkma. Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi kullanarak kıvırcık kaküllerini kontrol altına alabilirsin. Durulanmayan bakım kremi kullanmak hem dalgalarını belirginleştirir hem de elektriklenmeyi azaltır. 

Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi'ni buradan inceleyebilirsin.

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 2
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

3. Perçem kahkül saç modeli

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 4

Perçem kesimleri bu sene çok popüler! Saçlarında yenilik arıyorsan perçemli saç modellerine göz atmalısın. Perçemlerinin gün boyu kusursuz görünmesi için sana L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi'ni öneririz. Saçları güzelleştiren ve daha kolay şekil almasını sağlayan bu bakım kremini çantandan çıkarmamalısın. 

L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i buradan inceleyebilirsin.

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 5
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

4. Yan kahkül

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 7

Kaküllünün alnını kapatmasını istemeyenler için yandan kahkül stili yapmanı öneririz. Kaküllerini dilersen yandan veya ortadan ayırarak alnının açılmasını sağlayabilirsin. Yan kahkul stilini özellikle yuvarlak yüz hatlarına öneriyoruz. 

Saçlarını kakül kestirdikten sonra kahküllü saçlara uygun saç modellerine ihtiyacın olacak. 

5. İnce kahkül

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 8

Kahkül saç modelleri arasında ince kahkül stili ön plana çıkıyor. İnce kakül için, kakülünü çok geriden değil, alnına daha yakın bir noktadan kestirmelisin. Unutma, kakülün ne kadar geriden başlarsa kaküllerin o kadar kalın görünecek. 

6. Kısa / mikro kahkül kesimi 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 9

Kahküllü kısa saç modelleri çok karizmatik görünüyor! Kısa saçlarına farklı bir görünüm kazandırmak için kısa kahküllü saç modellerini deneyebilirsin. 

7. Katlı perçem saç modeli 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 10

Son dönemde kahkül modellerinde en beğendiğimiz stil katlı kakül kesimleri oldu. Katlı kesimler daha modern ve dinamik göründüğü için tercih ediliyor. Tabii katlı perçemleri şekillendirmek de çok kolay! 

8. Kore kahkül 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 11

Kahkül çeşitleri arasında seni şaşırtacak modeller olabilir, Kore kakül gibi! Kore kakül modeli, ortası açık perçem modeline benziyor. Yanların daha yoğun olduğu, alın ortasında sadece birkaç kakül tutamının olduğu saç modellerine Kore stili kahkül deniliyor. 

9. Uzun kahkül 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 12

Kahkül kesiminden hoşlanmıyorsan uzun kahkül veya perde kahkül modelini deneyebilirsin. Kaküllerini düzenli kestirmene gerek kalmadan uzun kaküllerini kullanabilirsin. Kahküllerinin gözünün önüne gelmesinden şikayetçi olursan yanlara doğru sabitleyici sprey ile sabitlemeyi dene. 

Editör önerisi: Kahküllü saçlara çikolata kahve saç renkleri çok yakışıyor. Sen de Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve rengini tercih ederek doğal ve parlak bir saç rengine kavuşabilirsin.

Garnier Color Naturals 5.52 Çikolata Kahve rengini aşağıda bulabilirsin.

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 13
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Hemen Al

10. Perde kahkül / Curtain Bangs

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 15

Alnı dar olanlar için kahkül modelleri arıyorsan perde kahkül senin için doğru bir tercih olacak. Perde kahkül modelinde saçların genellikle sağ ve solda toplanır, kakülün orta kısmı boş görünür. Perde kahkül stilini dilersen ortadan veya yandan ayırabilirsin. 

11. Üçgen kahkül kesimi

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 16

2000'li yılların başında moda olan üçgen kahkül modeli yeniden aramızda! Farklı ve çılgın saç modellerini denemek isteyenleri üçgen kakül modelini denemeye davet ediyoruz. Bu saç modeli özellikle küçük alınlılara yakışıyor.

12. Düz kahkül kesimi

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 17

Kahkül kesiminin düz ve kusursuz olması sana oldukça karizmatik bir görünüm katar. Düz kakül modeli aynı şekilde uzayacağı için düzeltme yaptırmana gerek kalmaz. Saçlarının düz ve pürüzsüz görünmesi için sana Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u öneriyoruz. Saçların daha düz görünmesine yardımcı olan bu durulanmayan saç serumu, saçlarına ekstra parlaklık sağlıyor ve 230 dereceye kadar saçlarını ısıya karşı koruyor. Kaküllerini şekillendirirken fön veya düzleştirici kullanıyorsan öncesinde mutlaka Elseve serumu uygulamalısın. 

13. Pixie kahkül

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 18

Kısa kahkül modellerini seviyorsan Pixie modeline bayılacaksın. Pixie kakülü kısa saçlı kadınlara öneririz.

14. Dalgalı kahkül saç modeli 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 19

Dalgalı saçlarını kontrol altına almak için kakül kestirebilirsin. Dalgalı kakülün kabarıp şekil almamasından endişe ediyorsan şekillendirici kullanabilirsin. Saçlarının gün boyu kusursuz görünmesini sağlayan bu saç ürününü kakül kullananlara şiddetle öneririz. 

Yüz Şekline Göre Kahkül Modelleri

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 20

Öncelikle hangi yüz şekline, hangi kahkül stilin yakıştığıyla işe başlayalım. Eğer kare yüz şekline sahipsen, tepe noktasından başlayan, uzun ve sık kahkülleri tercih etmelisin. Oval yüz şeklin varsa tüm kahkükl stillerini deneyebilirsin ancak sana en çok yandan ayrılmış kahküller yakışacaktır.  

Üçgen yüz şekline sahipsen, yan kahkülleri ve ortada uzun perçemleri tercih edebilirsin. Yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüz hatlarının daha da dar görünmesine neden olabileceği için kahkülleri tercih etmemeni söylemeliyiz. 

1. Alnı dar olanlar için kahkül modelleri 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 21

Alnının dar olmasından şikayetçiysen senin için mikro kakül, üçgen kakül ve ince kakül modellerini öneririz. Düz kakül modelleri alnının daha geniş görünmesine yardımcı olur. Alnının daha dar görünmesini engellemek için uzun kaküllerden uzak durmalısın. 

2. Yuvarlak yüze kahkül modelleri 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 22

Yuvarlak bir yüz şekline sahipsen yapman gereken yüz hatlarını daha kesin hatlı ve köşeli gibiymiş göstermektir. Bunun için de parçalı şekilde ya da yan kısımlara doğru ayrılan kakülleri tercih edebilirsin. Ünlü yıldızlar da bu kakül kesimini kullandığına göre cool görünmemen imkansız demektir!

3. Oval yüze kahkül modelleri 

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 23

Her zamanki gibi konu saç kesimi, saç modelleri olduğunda oval yüzlüler çok şanslı çünkü her saç kesimi onlara çok yakışıyor! Kakülleri de istediğin tarzda kullanarak düzgün yüz hatlarınla dikkat çekebilirsin.

4. Uzun  yüze uygun kahkül modelleri

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 24

Uzun yüzüne perçem, perdeli perçem modelleri çok yakışacak. Yüzünü dengelemek için alın bölgesini kapatan perçem modellerini deneyebilirsin. Uzun yüze kakül yakışır mı? Katlı kakül modelleri de uzun yüze çok yakışır. 

5. Köşeli yüz şekline uygun kahkül modelleri

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 25

Eğer köşeli yüz hatlarına sahipsen keskin hatlarını yumuşatacak saç kesimleri tercih etmelisin. Mesela yüzünün köşeli kısımlarını daha yuvarlak gösterecek uzun ve sık kâküllü bir saç kesimi tercih edebilirsin. Özellikle alnının geniş olmasından şikâyetçiysen, tepe noktasından başlayan uzun kâküller senin için ideal!

6. Kalp şeklinde yüze uygun kahkül modelleri

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 26

Geniş bir alnın ve küçük bir çene yapın varsa, yüzünün kalp şeklinde olması muhtemel. Böyle bir yüz şekline ise yan kâküllü bir saç kesimi deneyebilirsin. Bu şekilde alnının daha dar görünmesini sağlayabilirsin. Kakülllerini yana doğru şekillendirirken de, yuvarlak bir fön fırçası yardımıyla yan kısma doğru fön çekmen yeterli olur.

Kare yüze kakül yakışır mı?

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 27

Kare yüz şeklini daha yuvarlak göstermek için oval kakül modellerini deneyebilirsin. Kakülün ortası daha kısa, kenarlarını daha uzun tutmalısın. Eğer uzun saçlara sahipsen perde perçem modelleri de sana çok yakışacaktır. 

Kahkül nasıl kesilir?

Yüz şekline göre kâkül modelleri - 28

Kahkül kesmek için önce saçının ön kısmından üçgen şeklinde bir tutam belirle. Kahkül keseceğin bu tutamı ıslatabilir veya su spreyi ile nemlendirebilirsin. Kahkül kesmek için sık dişli bir tarağa ihtiyacın olacak. Kakül tutamını dikkatlice taradıktan sonra saç tutamını burarak ince bir çizgi haline getir. Saç kesme makasıyla burduğun tutamı dikkatlice kes. Kahkülünün daha doğal durması için kakül uçlarını dikini doğru inceltebilirsin. Küt kahkül kesmek işte bu kadar kolay! 

Kahkül kestirmeli miyim sorusunun cevabı için seni bu yazımıza alalım! 

Paylaş

Yüz şekline göre kâkül modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
Elseve Mucizevi Yağ Amla Bukle Belirginleştirici Saç Bakım Kremi
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
Garnier Color Naturals Saç Boyası 5.52 Çikolata Kahve
( Saç Boyası )
Satın Al
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Kâkül Kesimi Nasıl Yapılır?
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Kahkül kestirmeden de kahküllü saçlara ulaşmanın yolları!
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Kahküllü kesimdeki saçları nasıl şekillendirmeli: Kahküllü saçlara özel saç modelleri
Tümünü Gör
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Bakır Kızıl Saç Rengi Nasıl Elde Edilir?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
Evde Perçem Kesimi Nasıl Yapılır?
En Güzel Balyaj Modelleri
En Güzel Balyaj Modelleri
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Röfle Nedir? Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: YSL Beauty Lash Clash Maskara