11/08/2015
Saç Sırları
360 38

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Cansu G.
Yüz Şekline Göre Saç Kesimi Yüz Şekline Göre Saç Kesimi
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Saç kesimini belirleyen en önemli faktörlerden biri tabii ki yüz şeklimiz. Peki, neden bu kadar önemli? Çünkü, eğer yanlış bir saç kesimin varsa, bunun nedeni yüz şekline uygun olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Aslında saç kesimin ne kadar iyi olursa olsun, yüzünün şekliyle uyumlu değilse sonuç yine iyi olmaz.

İyi bir saç kesiminin, beğenmediğin özelliklerini en aza indirmesi, beğendiklerini ise daha fazla öne çıkarması gerekir. Yüz şekline göre saç kesimleri sayesinde yüz hatlarını ön plana çıkarabilir, hem yüzünü hem de saçlarını daha havalı gösterebilirsin. Sen de yüze göre saç kesimini ve yılın saç kesim modellerini öğrenmek için okumaya devam et. 

Yüz şeklini nasıl bulabilirsin?

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Benim yüz şeklim ne? Yüz şeklini bulmak için yukarıdaki rehberden yardım alabilirsin. Senin yüz hatlarına uygun şekli bulduktan sonra da yazımızın devamında yüz şekline uygun saç kesim modeli önerilerimizi bulabilirsin. Yüz tipi belirledikten sonra sana uygun saç kesimlerini denemeye başla! 

1. Oval yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 1

Hemen hemen her saç kesiminin ve modelinin uyduğu nadir yüz şekillerinden biri oval yüz şeklidir. Uzun yüze kısa saç gider mi? En zorlu bob kesimlerinin bile uyumlu göründüğü bu oval ve uzun yüz şekline sahipsen sen de omuz hizasında, long bob kesimi kullanabilirsin. 

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 2

Editörden öneri: Saçlarını şekillendirmeden önce Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem kullanırsan saçların hem kabarmadan şekil alır, hem de beslenir, parlar.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 3
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al
Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 5

Önlerin uzun, arka kısmın ise daha kısa olduğu bu modelin modası da asla geçmeyecek gibi duruyor, bizden söylemesi!

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 6

Yüz tipine göre saç modelini bulduktan sonra sıra geldi saç şekillendirmeye! Oval yüze saç modellerinden en çok dalgalı saçlardır. Özellikle katlı bir saç kesimi tercih edeceksen mutlaka dalgalı saç modellerine de bir şans vermeni öneririz. 

Aynı zamanda saçlarını düzleştirerek de kullanabilirsin. Eğer düz bir stil tercih edeceksen sana önerimiz Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum. Saçlarını düzleştirmeden önce, keratin içeren bu serumu kullanarak saçlarının mükemmel düz görünmesini, elektriklenmeden şekil almasını sağlayabilirsin.

Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum'u aşağıda bulabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 7
Elseve Dream Long Mükemmel Düz Pürüzsüzleştirici Serum
( Serum )
Hemen Al

2. Yuvarlak yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 9

Yuvarlak yüz şekillerine göre saç kesimleri arasında katlı ve hareketli bir kesimler ideal bir seçim oluyor. Eğer yuvarlak yüz hatlarına sahipsen, yüzünü daha ince ve uzun gösterebilmek için katlı ve omuz hizasında saç kesimlerini tercih etmelisin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 10

Yüz şekillerine uygun saç modelleri araştırırken kendi yüz hatlarına yakın bulduğun ünlülerin saç modellerini mercek altına alabilirsin. İri dalgalı bu modeli sen de denemek ister miydin?

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 11

Editör önerisi: Eğer iri dalgalı saç modelini kullanacaksan ve dip boyan geldiyse sana süper pratik bir önerimiz var: L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey! Bu sihirli spreyi dip beyazlarının üzerine sıkarak anında kusursuz görünebilirsin.

L'Oréal Paris Magic Retouch Beyazlar için Anında Kapatıcı Sprey'i aşağıda bulabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 12
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kumral Saçlar
( Saç Spreyi )
Hemen Al

3. Kalp yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 14

Kalp yüz şekline sahipsen kaküller sana çok yakışacaktır! Her yüz şekline yakışmayan kâkülleri, senin de kalp şeklinde yüz hatların varsa bir denemeni öneririz. Tepe noktasından başlayan uzun kâküllü, katlı saçlar tam sana göre olabilir!

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 15

Yüz hatlarına uygun saç kesimi için cesur adımlar atman gerekmiyor. Minik bir kakül dokunuşu veya katlı saç kesimi saçlarını çok değiştirmeden yüz hatlarının ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. 

Editör önerisi: Kakül kestirdikten sonra saçlarını şekillendirirken yaratıcılığını konuşturacağından eminiz! :) Bu stillerle beraber kaküllerinin kabarmadan, elektriklenmeden gün boyu sabit kalabilmesi için L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi'nden yardım almanı öneririz.

4. Kare yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 16

Köşeli ve keskin yüz hatlarının en iyi yanı, her zaman zahmetsiz şekilde çekici görünmeni sağlaması. Eğer kare yüz şekline sahipsen kısa saç kesimleri yerine uzun ve yarı perçemli modellerle yüz tipine göre saç kesimini elde edebilirsin. Kare yüz şekline göre saç modellerini öğrendikten sonra yüz hatlarını daha dengeli ve yuvarlak göstermeyi başarabilirsin. 

5. Dikdörtgen yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 17

Dikdörtgen hatlara sahip olanlar için yüz şekline göre saç modeli bulmak zordur. Ama bu yüz şekline uygun saç modelini bulduktan sonra kolay kolay vazgeçemeyecek kadar çok seversin. Köşeli uzun yüz hatlarını daha yuvarlak göstermek için perçem stilini denemelisin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 18

Dikdörtgen yüz şekline sahipsen saçlarını düz fönle kullanmak yerine doğal ve salaş dalgalı saç modellerine göz atmanı öneriyoruz. Böylece dolgun bir görünüm elde edebilirsin.

Editör önerisi: Eğer saçların istediğin gibi dolgun görünmüyorsa nedeni nem kaybı olabilir. Saçlarına ihtiyacı olan nemi sağlamak için de sana önerimiz Hyaluronik Asit içerikli ürünleriyle Elseve Hydra [Hyaluronic] serisi. Saçı nemlendirerek dolgunlaştıran bu bakımla beraber saçlar daha parlak, daha canlı görünüyor.

Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem Dolduran Şampuan'ı aşağıda bulabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 19
Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem Dolduran Şampuan
( Şampuan )
Hemen Al

6. Üçgen yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 21

Alın bölgesinin geniş olduğu üçgen yüz şekline sahipsen katlı saç kesimini kullanmalısın. Katlı saç modelleri saçlarını olduğundan daha hacimli ve dolgun göstereceği için yüz hatlarını daha yuvarlak gösterebilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 22

Üçgen yüzlüler saçlarını açık kullandıklarında yüzlerinin kaybolduğundan şikayetçi oluyorlar. Sen de saçlarının yüzünü kapatmasından rahatsızsan saçlarını sıkı atkuyruğu yapabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 23

Özel davetlerde de atkuyruğu modeline farklı saç aksesuarları katarak saç modelini daha hareketli hale getirebilirsin.

7. Elmas yüz şekli

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 24

Yüz hatlarına göre saç kesimi seçerken kullanışlı olan saç modellerini tercih etmelisin. Elmas yüz şekline sahip olanlara en çok bob saç kesimi yakışıyor. Küt saç hangi yüz şekline yakışır? Küt bpb saçlar elmas şekline benzeyen köşeli yüzlere çok yakışır. Kulak hizasının biraz altında saçlarını kestirerek hem kullanışlı hem de yüz şekline yakışan bir model elde edebilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 25

Bob saç modelini genellikle düz fönle kullanmanı öneriyoruz. Saçlarına fön çekmeden önce ısıdan korumak için Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulayarak saçlarının zarar görmesine engel olabilirsin.

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi - 26

Düz bob saç modeli köşeli yüz hatlarını yumuşatarak seni olduğundan daha gösterişli bir hale getirecek. Bob saç modeli aynı zamanda genç ve enerjik havasıyla dikkatleri üzerinde toplayacaktır. 

Photo Credit: istockphotos.com

Paylaş

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
Magic Retouch Kapatıcı Sprey - Kahverengi Saçlar
( Saç Spreyi )
Satın Al
Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem Dolduran Şampuan
Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem Dolduran Şampuan
( Şampuan )
Satın Al
Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum
Elseve Hydra [Hyaluronic] Nem ile Dolgunlaştıran Serum
( Serum )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Ghost Cut Saç Kesimi Hakkında Her Şey!
Ghost Cut Saç Kesimi Hakkında Her Şey!
Kelebek Saç Kesimi: Uzun Saç ile Kısa Saç Bir Arada
Kelebek Saç Kesimi: Uzun Saç ile Kısa Saç Bir Arada
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Ay Takvimine Göre Saç Kesimi 2022
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Mutlaka Bilmen Gereken Saç Kesim Modelleri ve İsimleri
Tümünü Gör
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Katı Şampuan Nedir? Nasıl Kullanılır?
Saçların Kuru mu, Nemsiz mi: Testi Çöz, Sana Uygun Bakımı Bul!
Saçların Kuru mu, Nemsiz mi: Testi Çöz, Sana Uygun Bakımı Bul!
En İyi Saç Dolgunlaştırıcı Ürün Önerilerimiz!
En İyi Saç Dolgunlaştırıcı Ürün Önerilerimiz!
Pipetle Saç Sarma Nedir, Nasıl Yapılır?
Pipetle Saç Sarma Nedir, Nasıl Yapılır?
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Anime Makyajı Nasıl Yapılır?