Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yüz Şekline Göre Saç Kesimi

Yüz şekline en çok uyan saç kesimini yazımızı inceleyerek bulabilirsin.

Saç kesimini belirleyen en önemli faktörlerden biri tabii ki yüz şeklimiz. Peki, neden bu kadar önemli? Çünkü, eğer yanlış bir saç kesimin varsa, bunun nedeni yüz şekline uygun olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Aslında saç kesimin ne kadar iyi olursa olsun, yüzünle uyumlu değilse sonuç yine iyi olmaz.

İyi bir saç kesiminin; beğenmediğin özelliklerini en aza indirmesi, beğendiklerini ise daha fazla öne çıkarması gerekir. Yüz şekline göre saç kesimleri sayesinde yüz hatlarını ön plana çıkarabilir, hem yüzünü hem de saçlarını daha havalı gösterebilirsin. Sen de yüze göre saç kesimini öğrenmen için okumaya devam et. 

-Oval yüz şekli

oval yüz şekli

Hemen hemen her saç kesiminin ve modelinin uyduğu nadir yüz şekillerinden biri oval yüz şeklidir. En zorlu bob kesimlerinin bile uyumlu göründüğü bu yüz şekline sahipsen sen de omuz hizasında, long bob kesimi kullanabilirsin. 

Oval yüz şekli

Önlerin uzun, arkanın ise daha kısa olduğu bu modelin modası da asla geçmeyecek gibi duruyor, bizden söylemesi! Yüz tipine göre saç modeli bulduktan sonra saçlarını şekillendirmek için çok fazla zaman harcamana gerek olmayacak. Saçlarını saç köpüğüyle şekillendir ve hazırsın!

-Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüz şekillerine göre saç kesimleri arasında katlı ve hareketli bir kesimler ideal bir seçim oluyor. Ünlü yıldızlar da yuvarlak yüzlerini daha ince gösterebilmek için katlı, omuz hizasında kesimleri tercih ediyorlar.

Yuvarlak yüz şekli

Yüz şekillerine uygun saç modelleri araştırırken kendi yüz hatlarına yakın bulduğun ünlülerin saç modellerini mercek altına alabilirsin. İri dalgalı bu modeli sen de denemek ister miydin?

-Kalp yüz şekli

Kalp yüz şekli

Kalp yüz şekline sahipsen kaküller sana çok yakışacaktır! Her yüz şekline yakışmayan kâkülleri, senin de kalp şeklinde hatların varsa bir denemeni öneririz. Tepe noktasından başlayan uzun kâküllü, katlı saçlar tam sana göre olabilir!

Kalp yüz şekli

Yüz hatlarına uygun saç kesimi için cesur adımlar atman gerekmiyor. Minik bir kakül dokunuşu veya katlı saç kesimi saçlarını çok değiştirmeden yüz hatlarının ön plana çıkmasına yardımcı oluyor. 

-Kare yüz şekli

kare yüz şekli

Köşeli ve keskin yüz hatlarının en iyi yanı, her zaman zahmetsiz şekilde çekici görünmeni sağlaması. Eğer kare yüz şekline sahipsen kısa saç kesimleri yerine uzun ve yarı perçemli modellerle yüz tipine göre saç kesimini elde edebilirsin. 

-Dikdörtgen yüz şekli

dikdörtgen yüz şekli

Dikdörtgen hatlara sahip olanlar için yüz şekline göre saç modeli bulmak zordur. Ama bu yüz şekline uygun saç modelini bulduktan sonra kolay kolay vazgeçemeyecek kadar çok seversin. Köşeli uzun yüz hatlarını daha yuvarlak göstermek için perçem stilini denemelisin. Ortadan ikiye ayırarak kullanacağın perçemler yüz hatlarını daraltacak. 

dikdörtgen yüz şekli

Dikdörtgen yüz şekline sahipsen çok uzun saçlardan uzak durmalısın. Genellikle omuz hizasındaki saçlar sana daha çok yakışıyor. Saçlarını düz fönle kullanmak yerine doğal ve salaş dalgalı saç modellerine göz atmanı öneriyoruz. 

-Üçgen yüz şekli

Üçgen yüz şekli

Alın bölgesinin geniş olduğu üçgen yüz şekline sahipsen katlı saç kesimini kullanmalısın. Katlı saç modelleri saçlarını olduğundan daha hacimli ve dolgun göstereceği için yüz hatlarını daha yuvarlak gösterebilirsin. 

Üçgen yüz şekli

Üçgen yüzlüler saçlarını açık kullandıklarında yüzlerinin kaybolduğundan şikayetçi oluyorlar. Sen de saçlarının yüzünü kapatmasından rahatsızsan saçlarını sıkı at kuyruğu yapabilirsin. Özel davetlerde de at kuyruğu modeline farklı saç aksesuarları katarak saç modelini daha hareketli hale getirebilirsin.

-Elmas yüz şekli

Elmas yüz şekli

Yüz hatlarına göre saç kesimi seçerken kullanışlı olan saç modellerini tercih etmelisin. Elmas yüz şekline sahip olanlara en çok bob saç kesimi yakışıyor. Kulak hizasının biraz altında saçlarını kestirerek hem kullanışlı hem de yüz şekline yakışan bir model elde edebilirsin. 

Elmas yüz şekli

Bob saç modelini genellikle düz fönle kullanmanı öneriyoruz. Saçlarına fön çekmeden önce ısı koruyucu spreyini sıkarak saçlarının yıpranmasını önlemelisin. Düz bob saç modeli köşeli yüz hatlarını yumuşatarak seni olduğundan daha gösterişli bir hale getirecek. Bob saç modeli aynı zamanda genç ve enerjik havasıyla dikkatleri üzerinde toplayacaktır. 


Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
L’Oréal Paris Elseve Mucizevi Yağ Normal Saçlar
( Saç Bakım Yağı )
Satın Al
Matrix Gloss Booster - Ekstra Parlaklık
Matrix Gloss Booster - Ekstra Parlaklık
( Parlaklık Verici Jel )
Keşfet
Sleek Look Liss Control
Sleek Look Liss Control
( Şekillendirici )
Keşfet
Kérastase Spray A Porter Sprey
Kérastase Spray A Porter Sprey
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Kişiye özel saç kesimi nasıl olur?
Kişiye özel saç kesimi nasıl olur?
Katlı perçem trendi: Kimlere yakışır?
Balık burcu kadınlarına özel saç modelleri
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Efsanevi Coachella Festivali'nin Favori Görünümlerini Seninle Paylaşıyoruz!