Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Yüz şekline göre saç konturlama tekniği

Saç konturu bu sezon hayatımıza yeni girdi. Peki hangi yüz şekline, hangi kontur tekniği uygulanmalı?

Makyaj dünyasındaki en ünlü makyaj tekniklerinden biri olan kontur tekniği artık saçlarımızda! Makyaj tekniği olarak kontur tekniğinde, yüz yapımıza göre, yüzün belirli kısımlarını aydınlatıp, gölgelendirme yapılır ve son zamanlarda en sık kullanılan tekniklerdendir. Ancak bu sezon, kontur tekniğini yüzümüze değil de saçlarımıza yapacağız!

Nasıl yapılır?

L'Oréal Professionnel'in saç stilisti ve renklendirme uzmanınınSam McKnight ve Frédéric Mennetrier gibi dünyaca ünlü saç stilisti ve renklendirme uzmanının öncülüğü ile geliştirilmiş bu teknik, koyu ve açık renkleri kullanarak, saçın belli noktalarında gölgeler yaratıp yüzümüzde derinlik olmasını sağlıyor. Böylece yüz şeklinin tamamen farklı görünmesini sağlıyor. Herkes için farklı bir saç konturu tekniği olduğu için, farklı yüz şekillerine, farklı renklerle kontur yapılması gerekiyor. Peki hangi yüz şekline hangi saç konturu yapılmalı?

-Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüzler genelde güçlü kemik yapılarına sahiptirler. Bu nedenle saç çizgisinin etrafına, bir kulaktan diğerine kadar açık tonlar, kulakların ve saç uçlarının alt kısımlarına ise koyu tonlar uygulanmalı. Açık tonlar yüzün aydınlık görünmesini sağlarken, koyu tonlar yüz şeklini vurgular.

-Oval yüz şekli

Oval yüze sahip olanlar çok şanslı çünkü her saç kesimi ve saç boyası onlara yakıştığı gibi saç kontur tekniği de onlara çok yakışacak! Yüz şeklinin daha belirgin olmasını sağlamak ve derinlik katmak için saç konturunun herhangi bir tekniğini rahatlıkla deneyebilirsin.

-Köşeli yüz şekli

Köşeli yüzler daha geniş bir yüz şekline sahiptir. Bu nedenle yüzün köşe kısımlarına, çene kemiği ve alın çevresine birden fazla açık ve koyu ton uygulanmalı. Böylece yüz hatları daha yumuşar ve derinlik katar.

-Kalp şeklindeki yüzler

Bu yüz şekli sanki ters dönmüş bir kalp gibi görünür, çeneye doğru sivrileşen bir görünümdedir. Daha yuvarlak bir görünüm sağlamak için, çene kemiği ve kulak etrafına yüzün alt kısmını yumuşatmak için daha açık tonda kontur uygulanmalı.

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Lumino Contrast bakım serumu
Lumino Contrast bakım serumu
( Durulanmayan Bakım )
Keşfet
Lumino Contrast saç bakım maskesi
Lumino Contrast saç bakım maskesi
( Maske )
Keşfet
Lumino Contrast şampuan
Lumino Contrast şampuan
( Şampuan )
Keşfet
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
​Boğa burcu kadınlarına özel saç modelleri
Bu sezonun en çok sevilen saç aksesuarı: Saç zinciri
Tümünü Gör
Tarz sahibi olmak isteyenler için 13 saç modeli önerisi!
Burcuna göre tercih etmen gereken gelin saçı modelini açıklıyoruz
Mini test: Hangi saç tipine sahipsin?
Pırlantalı saçlar: Işıl ışıl saç aksesuarlarıyla parla!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Mezuniyet Makyajını Kendi Yapacaklara Tavsiyeler