Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri

Bazı günler hazırlanırken zaman çok değerli! Geç kalmalardan kurtulmak için saç yapım süreni düşürecek, harika görünen bu pratik saç modellerini senin için seçtik!

Hepimizin sabah hazırlanırken acelesi oluyor, itiraf edelim kimse kahvesini yudumlarken yavaş yavaş hazırlanmıyor. Şimdi sabah göstereceğimiz pratik saç modelleri sayesinde, hem farklı saç modelleri deneyecek hem de hazırlanma süreni yarı yarıya azaltacaksın. Kalan zamanında kahveni yavaş yavaş içebilirsin, afiyet olsun!

Dağınık topuz

Dağınık topuz modeli geç kalanların en sık yaptığı saç modellerinden biri. Şimdi ise en pratik saç toplama stillerinden olan bu topuz modelini örgü ile birleştirme zamanı! Saçının önünden aldığın kalın bir tutamı geriye doğru ör ve arkada atkuyruğu ile birleştir. Daha sonra örgülerini gevşeterek daha doğal bir görünüm ver. Son olarak atkuyruğunu dağınık topuz yap, işte bu kadar!

Romantik topuz

romantik topuz

Pratik saç modellerinde topuz modeli en üst sıralarda yer alıyor. Eğer romantik ve zarif saç modellerini seviyorsan bu model tam sana göre. Saçının önünden aldığın örgü tutamını ensende burarak topuz görünümü ver. Daha sonra saç spreyi ile saç stilini sabitle.

Örgülü topuz

örgülü topuz

Pratik saç modelleri arasında en sevdiklerimizden biri de burada! Örgü öremiyorum diyorsan bu saç modelini kolaylıkla yapabilirsin. Saçlarını ikiye ayır ve tutamlarını birbirinin üzerine gelecek şekilde ör. Son olarak oluşan örgüyü zarif bir topuz yap. Bu pratik saç toplama stilini her sabah işe giderken yapmak isteyeceksin! İşe giderken hayat kurtaracak pratik saç modelleri için tıkla!

Pratik dalgalar

pratik dalgalar

Kolay saç modelleri denilince aklına dalgalı saç modeli gelir miydi? Şimdi kim uğraşacak maşayla, fönle! Ama bu önerimiz maşa ve fön ile yapılmıyor, yalnızca düzleştiriciye ihtiyacın var. Peki, pratik dalgalara nasıl kavuşacaksın? Saçlarını basit bir şekilde ör ve saç düzleştiricisi örgüyü düzleştir. Saçlarını açtığında doğal dalgalı halini çok seveceksin :)

Örgülü çift yarım topuz

örgülü çift yarım topuz

Son dönemin trend saç modellerinden yarım topuzu bu kez örgülerle süslüyoruz. Yapımı da pratik olan bu saç modelini elde etmek için saçının ön kısmını arkaya doğru ördükten sonra uçlarını topuz haline getirip topla. Hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarının daha rahat şekil almasını sağlamak istiyorsan Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem’den yardım alabilirsin.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Örgülü atkuyruğu

örgülü atkuyruğu

Birisi pratik saç yapımı mı dedi? İşte tam da bundan bahsediyorduk! Bu saç modelimiz üşengeç olup, güzel bir saç modeli isteyenlere :) Bu görünümü elde etmek için kulağının üzerindeki saçlarını ördükten sonra saçını arkada atkuyruğu yap. İşte bu kadar kolay!

Ters örgülü topuz

ters örgülü topuz

Her zamanki klasik topuzuna gizemli bir hava vermeye ne dersin, hem de pratik şekilde! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dururken saçının arka kısmını ör. Ardından örgü oluşunda saçlarını topuz yap. Herkes saçını nasıl yaptığını soracak!

Örgülü çift topuz

örgülü çift topuz

“Ne kadar sevimli!” dediğini duyar gibiyiz. Bu saç modeli sevimli olduğu kadar çok da pratik. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da tepede atkuyruğu yapıp örüyorsun. Ardından bu örgülere topuz şekli verip tel tokalarla sabitliyorsun. Ne kadar pratik bir model değil mi?

Kolay dalgalı saç modeli

kolay dalgalı saç modeli

Bu saç modelini bir gece önceden yapıp, sabah dalgalı saçlarla uyanabilirsin! Saçlarına L’Oréal Paris Studio Pro Heat It Hot&Big Hacim Spreyi’ni uyguladıktan sonra bir saç bandının etrafına saçlarını sar. Bu şekilde uyu ve sabah uyandığında pratik saç modelin hazır :)

Örgülü yarı toplu saçlar

örgülü yarı toplu saçlar

Kulağının üst kısmından bir tutam saçını ördükten sonra saçlarını yarım şekilde topla. Sonrasında da oluşan minik örgüyü yarıp topladığın tutamın içerisinden geçir. Ortaya çıkan hoş görünümün yapımının bu kadar pratik olduğuna inanamadın değil mi?

Taç örgü

taç örgü

Genelde pratik saç modellerinden olduğunu pek kimse bilmez ama taç örgüleri yapmak sanıldığından çok daha kolay! Saçlarının her iki yanını da klasik örgü şeklinde ördükten sonra başının üzerinde tel tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Kolay şık topuz

kolay şık topuz

Son dakikada katılman gereken bir davet çıktıysa bu pratik saç modeli stili tam senlik! Saçının önden 2 tutamını burgu şeklinde toplayıp arkada atkuyruğu oluştur. Atkuyruğunun boy kısımlarını bu burguların arasına gizleyip tel tokayla sabitle ve topuzun hazır!

Kurdele saçlar

kurdele saç modeli

Yine sevimli mi sevimli bir saç modeli ile karşındayız! Pratik saç yapımı denildiğinde aklımız hep topuzlara, atkuyruğuna gitse de, yapılışını öğrenince eminiz ki en favori pratik saç modelin bu olacak! Saçının üst kısmını arkada topuz yapıp oluşan bombeli kısmı ikiye ayır ve her iki tarafı da tel tokayla sabitle. Sonrasında da saçının boy kısımlarını ortaya yerleştirip tel tokayla sabitle. İşte bitti bile!

Yan örgülü açık saç modeli

yan örgülü saç modeli

Pratik açık saç modellerinden en beğendiğimize geldi sıra! Saçının ön kısmından başlayarak kulak hizan boyunca ör. Şeffaf lastik bir tokayla sabitledikten sonra hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarının bu stilde dalgalı görünmesini istersen L’Oréal Paris Studio Line Silk&Gloss Şekillendirici Köpüğü hafif nemlendirdiğin saçlarına uygulamanı öneririz.

L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Şekillendirici Köpüğü aşağıda bulabilirsin.

L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
L'Oréal Paris Studio Line Silk & Gloss Bukle Belirginleştirici Köpük
( Köpük )
Hemen Al

Yarım topuz

yarım topuz

Acele acele bir yerlere yetişmeye çalışıyorsan tek yapman gereken saçının ön kısmını balıksırtı şeklinde örüp topla. Ardından topuz şekli verip lastik tokayla sabitle. İşte şimdi yetişmen gereken yere gidebilirsin çünkü pratik saç modelin hazır!

Yarım örgülü saç modeli

yarım örgülü saç modeli

Yarın toplu saçların her halini seviyoruz ama yarım örgülerin yeri her zaman başka… Şık olduğu kadar çok da pratik bir saç modeli olan yarım örgüleri elde etmek için saçlarının her iki tarafını da örüp arkada bu örgüleri birleştirmen yeterli.

Çiçek şeklinde yarım topuz

çiçek şeklinde yarım topuz

Saç modelini gördüğünde yapılışının ne kadar zor olacağını düşündün mü? Eğer düşündüysen kesinlikle yanılıyorsun çünkü kendisi pratik saç modelleri arasında favorilerimizden! Saçını yarım atkuyruğu yapıp atkuyruğunun boy kısmını saçının altında geçirdikten sonra klasik örgü şeklinde ör. Sonrasında örgüleri gevşetip topuz görünümü ver. İşte pratik saç yapımı diye buna denir!

Senin için derlediğimiz tüm kolay saç modelleri içeriklerimiz için tıkla!


Photo Credit: Getty Images, Pinterest

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Straight 72 Saat Düzleştirici Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
Heat It Hot&Big 72 Saat Hacim Etkili Saç Spreyi
( Şekillendirici Wax )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Sizden gelenler: ContentPro yazarlarının favori saç hileleri!
Yapımı aşırı kolay 7 topuz modeli
Kötü saç günü kurtarıcısı saç modelleri
Hep aynı atkuyruğundan sıkılanlara özel: Adım adım 3 farklı atkuyruğu!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör