24/10/2016
Saç Sırları
360 38

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri

Deniz Ö.
​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri ​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri
Galeri Görünümü Slayt Görünümü

Hepimizin sabah hazırlanırken acelesi oluyor, itiraf edelim kimse kahvesini yudumlarken yavaş yavaş hazırlanmıyor. Şimd, önerdiğimiz pratik saç modelleri sayesinde, hem farklı saç modelleri deneyecek hem de hazırlanma süreni yarı yarıya azaltacaksın. Kalan zamanında da kahveni yavaş yavaş içebilirsin! 

Hem işe, hem de okula giderken çabucak hazırlanmanı sağlayacak saç modellerinden ilham almak isteyenleri yazımızın devamına alalım! :)

Dağınık topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri

Dağınık topuz modeli okula geç kalanların en sık yaptığı saç modellerinden biri.

Pratikliği ile okul saç modellerinin en vakit almayan stillerinden. Nasıl yapıldığını merak ediyorsan yukarıdaki videomuzu izleyebilirsin! :)

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 2

Öncelikle tüm saçını tepede topla, ardından lastik tokayla topuz görünümü ver. Adı üstünde, dağnık bir saç modeli olduğu için saçlarının kusursuz görünmesi için çaba sarf etmene gerek yok! Ancak kabaran, elektriklenen saçlarının görünümünü bozduğunu düşünüyorsan L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi'nden yardım almanı öneririz.

L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuşlu Saç Spreyi aşağıda bulabilirsin.

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 3
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Hemen Al

Romantik topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 5

Pratik saç modellerinde topuz modeli en üst sıralarda yer alıyor. Eğer romantik ve zarif saç modellerini seviyorsan bu model tam sana göre. Saçının önünden aldığın örgü tutamlarını ensende burarak topuz görünümü ver. Daha sonra L'Oréal Paris Elnett Değerli Argan Yağı Güçlü Tutuş Saç Spreyi ile saç stilini sabitle. Bu sprey sayesinde hem saçların gün boyunca parıl parıl olacak, hem de bozulmadan sabit kalacak! :)

Örgülü topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 6

Pratik saç modelleri arasında en sevdiklerimizden biri de burada! Saçlarını topladıktan sonra ikiye ayır ve bir tutama topuz görünümü ver. Son olarak diğer tutamı ör ve örgüyü topuzun etrafına sar. Bu pratik saç toplama stilini her sabah okula ya da işe giderken yapmak isteyeceksin! İşe giderken hayat kurtaracak pratik saç modelleri için tıkla!

Pratik dalgalar

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 7

Kolay saç modelleri denilince aklına dalgalı saç modeli gelir miydi? Şimdi kim uğraşacak maşayla, fönle! Ama bu önerimiz maşa ve fön ile yapılmıyor, yalnızca düzleştiriciye ihtiyacın var. Peki, pratik dalgalara nasıl kavuşacaksın? Saçlarını basit bir şekilde ör ve saç düzleştiricisi örgüyü düzleştir. Saçlarını açtığında doğal dalgalı halini çok seveceksin :)

Editör önerisi: Isısız şekilde, kolayca saçlarını dalgalandırmak için yukarıdaki videomuzu da izlemelisin! Eğer saçlarına maşa ya da düzleştirici uygulayacaksan da ısının etkilerine karşı koruma altına alman gerekiyor. Düzleştirme işleminden önce saçlarına Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem uygulamanı öneririz. Bu durulanmayan krem, saçı 230 derece ısıya karşı koruyor. Ayrıca saçının şekillendirdikten sonra pürüzsüz, ışıl ışıl görünmesini sağlıyor.

Elseve Mucizevi Yağ Saç Güzelleştirici Krem'i aşağıda bulabilirsin.

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 9
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Hemen Al

Örgülü çift yarım topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 11

Son dönemin trend saç modellerinden yarım topuzu bu kez örgülerle süslüyoruz. Yapımı da pratik olan bu saç modelini elde etmek için saçının ön kısmını arkaya doğru ördükten sonra uçlarını topuz haline getirip topla. Hazırsın!

Örgülü atkuyruğu

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 12

Birisi pratik saç yapımı mı dedi? İşte tam da bundan bahsediyorduk! Bu saç modelimiz üşengeç olup, güzel bir saç modeli isteyenlere :) Bu görünümü elde etmek için kulağının üzerindeki saçlarını ördükten sonra saçını arkada atkuyruğu yap. İşte bu kadar kolay!

Editör önerisi: Sabahları duş almak için vaktin yoksa ve saçlarının yağdan arınıp hafiflemesini istiyorsan sana önerimiz L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan! Bu kuru şampuan saçlarının hafifleyip hacimli görünmesini sağlarken tazelik hissi veriyor. Hatta çantanda bulundurup gün içinde de saçlarını tazeleyebilirsin!

Ters örgülü topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 13

Her zamanki klasik topuzuna gizemli bir hava vermeye ne dersin, hem de pratik şekilde! Saçını öne atıp baş aşağı şekilde dururken saçının arka kısmını ör. Ardından örgü oluşunda saçlarını topuz yap. Herkes saçını nasıl yaptığını soracak!

Çift topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 14

“Ne kadar sevimli!” dediğini duyar gibiyiz. Bu saç modeli sevimli olduğu kadar çok da pratik. Saçını ortadan ayırıp her iki tarafı da tepede atkuyruğu yapıp örüyorsun. Ardından bu örgülere topuz şekli verip tel tokalarla sabitliyorsun. Ne kadar pratik bir model değil mi?

Kolay dalgalı saç modeli

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 15

Bu saç modelini bir gece önceden yapıp, sabah dalgalı saçlarla uyanabilirsin! Saçlarına L'Oréal Paris Elnett Güçlü Tutuş ve Ekstra Hacim Saç Spreyi uyguladıktan sonra bir saç bandının etrafına saçlarını sar. Bu şekilde uyu ve sabah uyandığında pratik saç modelin hazır :)

Örgülü yarı toplu saçlar

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 16

Kulağının üst kısmından bir tutam saçını ördükten sonra saçlarını yarım şekilde topla. Sonrasında da oluşan minik örgüyü yarıp topladığın tutamın içerisinden geçir. Ortaya çıkan hoş görünümün yapımının bu kadar pratik olduğuna inanamadın değil mi?

Taç örgü

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 17

Genelde pratik saç modellerinden olduğunu pek kimse bilmez ama taç örgüleri yapmak sanıldığından çok daha kolay! Saçlarının her iki yanını da klasik örgü şeklinde ördükten sonra başının üzerinde tel tokayla sabitle. İşte bu kadar!

Kolay şık topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 18

Son dakikada katılman gereken bir davet çıktıysa bu pratik saç modeli stili tam senlik! Saçının önden 2 tutamını burgu şeklinde toplayıp arkada atkuyruğu oluştur. Atkuyruğunun boy kısımlarını bu burguların arasına gizleyip tel tokayla sabitle ve topuzun hazır!

Kurdele saçlar

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 19

Yine sevimli mi sevimli bir saç modeli ile karşındayız! Pratik saç yapımı denildiğinde aklımız hep topuzlara, atkuyruğuna gitse de, yapılışını öğrenince eminiz ki en favori pratik saç modelin bu olacak! Saçının üst kısmını arkada topuz yapıp oluşan bombeli kısmı ikiye ayır ve her iki tarafı da tel tokayla sabitle. Sonrasında da saçının boy kısımlarını ortaya yerleştirip tel tokayla sabitle. İşte bitti bile!

Yan örgülü açık saç modeli

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 20

Pratik açık saç modellerinden en beğendiğimize geldi sıra! Saçının ön kısmından başlayarak kulak hizan boyunca ör. Şeffaf lastik bir tokayla sabitledikten sonra hazırsın!

Editörden öneri: Saçlarının bu stilde dalgalı görünmesini istersen L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpüğü hafif nemlendirdiğin saçlarına uygulamanı öneririz.

Yarım topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 21

Acele acele bir yerlere yetişmeye çalışıyorsan tek yapman gereken saçının ön kısmını balıksırtı şeklinde örüp topla. Ardından topuz şekli verip lastik tokayla sabitle. İşte şimdi yetişmen gereken yere gidebilirsin çünkü pratik saç modelin hazır!

Yarım örgülü saç modeli

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 22

Yarın toplu saçların her halini seviyoruz ama yarım örgülerin yeri her zaman başka… Şık olduğu kadar çok da pratik bir saç modeli olan yarım örgüleri elde etmek için saçlarının her iki tarafını da örüp arkada bu örgüleri birleştirmen yeterli.

Çiçek şeklinde yarım topuz

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri - 23

Saç modelini gördüğünde yapılışının ne kadar zor olacağını düşündün mü? Eğer düşündüysen kesinlikle yanılıyorsun çünkü kendisi pratik saç modelleri arasında favorilerimizden! Saçını yarım atkuyruğu yapıp atkuyruğunun boy kısmını saçının altında geçirdikten sonra klasik örgü şeklinde ör. Sonrasında örgüleri gevşetip topuz görünümü ver. İşte pratik saç yapımı diye buna denir!

Senin için derlediğimiz tüm kolay saç modelleri içeriklerimiz için tıkla!


Photo Credit: Istockphotos.com, Unsplash.com

Paylaş

​Zaman tasarrufu sağlayan pratik saç modelleri
Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
L'Oréal Paris Elseve Saç Güzelleştirici Mucizevi Yağ Kremi Her Saç Tipi İçin
( Durulanmayan Bakım )
Satın Al
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tatlı Bahar
L'Oréal Paris Magic Shampoo Görünmez Kuru Şampuan Tatlı Bahar
( Sprey )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
L'Oréal Paris Elnett Belirgin ve Dolgun Bukleler için Köpük
( Şekillendirici Köpük )
Satın Al
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
L'Oréal Paris Elnett Ekstra Güçlü Tutuş Spreyi
( Saç Spreyi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!
Home ofis çalışanlara özel pratik saç modelleri!
Zaman kazandıran kolay saç örgü modelleri
Zaman kazandıran kolay saç örgü modelleri
Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri
Kolayca uygulayabileceğin değişik saç modelleri
19 Mayıs özel: Okul törenleri için gençlere göre ve kolay saç modelleri
19 Mayıs özel: Okul törenleri için gençlere göre ve kolay saç modelleri
Tümünü Gör
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Rengi açılmış saçlar için en iyi bakım önerileri!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Kıvırcık saçlar için en iyi bukle belirginleştiren kremi seçtik!
Gül suyunun saça faydası nedir?
Gül suyunun saça faydası nedir?
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Büyülü Kahve Saç Rengiyle Herkesi Büyüle!
Tümünü Gör
Makyaj İpuçları
Deniyoruz: Maybelline Brow Fast Sculpt Kaş Maskarası