Bu siteye giriş yaparak, çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Çerez kullanımı, servislerimizden en iyi hizmeti almanızı temin eder. Kişisel Verilerin Korunması hakkında daha fazla bilgi için

Yağlı saç derisi olanlar ne yapmalı?

Yağlı saç derisi nasıl kontrol altına alınır?

Saçların gün sonuna doğru ağırlaşıyorsa, hatta sabah yıkadığın saçların daha akşam olmadan yağlanıp parlamaya başlıyorsa kulübe hoş geldin! Yağlı saç derisi olanlar, saç bakımına iki kere dikkat edip, özen göstermelidir, yoksa yağlı saçlar çok sinir bozucu bir duruma gelebilir. Saçlarının duştan çıkıp saçlarını kuruttuğun ilk an gibi hacimli, dolgun ve göz alıcı görünmesini istiyorsan doğru adımları atmalısın. 

Yağlı saç derisi için kullandığın yanlış saç ürünleri saçlarının daha hızlı yağlanmasına ve sönük görünmesine neden olabilir. Paniğe gerek yok! Sacsirlari.com imdadına yetişiyor ve yağlı saç derisine özel bakım önerilerini açıklıyor. 

Ağırlaşmayan saçlarına merhaba demeye hazır mısın?

Saçlarına sürekli dokunma

Özellikle saçlarımıza fön çektikten sonra sürekli dokunmak isteriz. Ellerimizle, yumuşacık saçlarımızı tarayarak hacimli ve kusursuz saçlarımızın tadını uzun uzun çıkarırız. Peki, saçlarına dokundukça onları yağlandırdığının farkında mısın? Ellerimizde bulunan ter, yağ ve kir saçlarımızın normalden daha hızlı yağlanmasına sebep olur. Unutma, saçlarına ne kadar az dokunursan, yağlanmasını o kadar erteleyebilirsin. 

Doğru şampuan kullan

Yağlı saç derisine sahip olanlar doğru şampuanı kullanarak saçlarındaki yağ oranını dengeleyebilirler. Gün içinde ağırlaşmayan, kuş kadar hafif saçlara ulaşmak için sana harika bir önerimiz var. L'Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı yağlı saçların için ideal bir şampuan! İçeriğindeki 3 farklı kil sayesinde saçlarındaki yağı temizler, dolgunluk kazandırır ve saçlarını ferahlatır. Daha ne olsun? Saç diplerine masaj yaparak uygulayacağın bu şampuan, düzenli kullanım sonrasında saçlarında gözle görülür bir etki bırakacaktır. 

Editörün önerisi: Yağlı saç derisine sahip olanların en sık yaptığı hatalardan biri kremli şampuan kullanmaktır. Kremli şampuanlar saçlarını ağırlaştırarak, kısa sürede yağlı görünmelerine neden olacaktır. Bu nedenle şampuan ve saç kremini ayrı olarak kullanmalısın. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Şampuanı

Hemen Al


Soğuk su kullan

Sıcak suyla saçlarını yıkamanın ne kadar zararlı olduğunu biliyorsun değil mi? Sıcak su saç diplerinin kurutup daha fazla yağ üretmesine neden olur. Eğer yağlı saç derisinden şikayet ediyorsan sıcak suyla duş almak yerine soğuk suyu denemelisin. Eğer soğuk suyla duş alamıyorsan en azından ılık suyu denemeni öneririz. 

Kil maskesini denedin mi?

Hayır cildin için değil, saç maskesinden bahsediyoruz! Son zamanlarda herkesin konuştuğu L'Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan Öncesi Kil Maskesi yağlı saç derisine anında etki ediyor. Bildiğimiz bütün saç maskelerinden farklı olan bu kil maskesi, saç uçlarına değil saç derisine uygulanıyor. Böylece ilk kullanımdan itibaren yağlı saç derisinde etkisini görebiliyoruz. Beyaz, yeşil ve mavi killerden oluşan  L'Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan Öncesi Kil Maskesi saç derisini yağdan arındırır, ferahlatır ve saçlara hacimli bir görünüm kazandırır. Yağlı saç derini kontrol altına almak ve hafif saçlarınla herkesi etkilemek istiyorsan bu maskesi mutlaka kullanmalısın. 

Ürünü buradan inceleyebilirsin.

L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan Öncesi Kil Maskesi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Şampuan Öncesi Kil Maskesi

Hemen Al


Nasıl kullanılır?:  Şampuandan önce, saç diplerine uygula ve 5 dakika boyunca bekletip saçlarındaki tüm yağı ve kiri almasını sağla. Daha sonra saç diplerine masaj yaparak ürünü arındır. 

Dalgalı saç modellerini tercih et

Yağlı saç derisine sahip olanlar düz saç modellerinden uzak durmalılardır. Saçlarını düzleştirmek yerine dalgalı saç modellerini tercih ederek hem saçlarını daha dolgun gösterebilir, hem de saçlarının yağlanmasını geciktirebilirsin. Düz saçlar, saç derisine daha yakın olduğu için ısıyla saçlarının daha çabuk yağlanmasına neden olur. Saçlarını düzleştirmek yerine saç köpüğüyle dalgalandırabilirsin. 

Paylaş

Bu görünüm için mutlaka deneyin!
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
L’Oréal Paris Elseve 3 Mucizevi Kil Ağırlaştırmayan Bakım Kremi
( Saç Kremi )
Satın Al
Benzer İçerikler
Popüler İçerikler
3 Mucizevi Kil: Ağırlaşmayan bakımlı saçlara sahip olmak artık hayal değil!
Saç diplerim çok çabuk yağlanıyor, saç uçlarım kuruyor diyenler buraya!
​Sık yağlanan saçların için hangi ürünleri kullanmalısın?
Sık yağlanan saçların varsa bu bakım favorin olacak!
Tümünü Gör
İnce telli ve kalın telli saçlar neden farklı saç maskesi kullanmalı?
Önemli bir toplantı öncesinde görünümünü tazelemenin 3 yolu!
MBFWI 2. gün notları: Atelier Kikala Defilesi
MBFWI 2. gün notları: Belma Özdemir Defilesi
Tümünü Gör